Идеи за цвят на джанти?Цвета направен собственоръчно.ГОТОВИ

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Мнение от Борис_Малинов » 07 Май 2009, 18:05

Тука се вижда идеално ефекта от боята.Част от спиците са сребристи а останалата част от джантата е доста тъмна.Като се кара със скорост до към 40км./ч.гледката е много впечетляваща.
Като спипарам по светофаритре ги гледат ейй.. така :shock: :shock: :shock:
Изображение
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Мнение от DanielzZz » 08 Май 2009, 10:02

Колега,пусни ми едно ЛСче точно как си направил цвета,щото мисля да си направя и мойте така.А има ли цвят тип черен хром и колко пари би струвал?


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 08 Май 2009, 11:32

Следя темата и се очудих и то зверски, като видях, че джантите не са боядисани и насад. Но като ги видях на събора, неможах да проумея, как човек няма да си боядиса целите джанти, вижда се цвета назад и смея да твърдя, че е найстина грозно това отрязване. Колега, трябваше да си ги боядисаш целите джанти.

серсемин
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 25.03.2005
Местоположение: Пловдив, Брани поле
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 340xi

Мнение от ^Joreto » 08 Май 2009, 12:08

Пусни някоя друга снимка, от друг ъгъл, ако не ти е проблем... ;) Искам да видя как седи цялосно на колата ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Мнение от Борис_Малинов » 08 Май 2009, 13:29

sonny написа:Колега, трябваше да си ги боядисаш целите джанти.

Ми те вече и вътре а пръснати,но черен мат за да изпъкне външната част.
А по принцип е невъзможно да се пръснат едновременно вънка и вътре с тази боя,поради простата причина,че първо се пръска черна база и върху нея се намъгляват сребристите перли.Всичко трябва да се нанесе идеално равномерно,защото после има риск да станат като "зебра"
Всеки бояджия като е пръскал преден капак с някоя перлена боя със сигорност се сблъсквал с подобен проблем.Говоря за "зебрата"боята не става с равномерен цвят а става на ивици.
Пък и честно казано се страхувах да похабя част от боята за вътрешния борд,затова сега вече е черен мат.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 08 Май 2009, 15:36

малко изчистих темата защото се отплеснахте.

но мисля че трябва да си отворите нова където да се разберете за това кой колко е коректен. особено ако държите на общественото мнение.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 13.04.2008
Пол: Мъж
Кара: ски и свири на цигулка

Мнение от super_mario » 09 Май 2009, 9:57

quote="alx"]малко изчистих темата защото се отплеснахте.

но мисля че трябва да си отворите нова където да се разберете за това кой колко е коректен. особено ако държите на общественото мнение.[/quote]
Наистина не е тука мястото, но няма раздел "некоректни", а след като мариан(супер-марио) ми разказа какъв разговор се е заформил, не се стърпях да не отговоря!
Първо - за джантите(за да има връзка с темата...) Тема "какъв цвят да си боядисам джантите" (при това в тунунг раздела!!! )ми звучи като "как да си е...а жената". Или трябва да си идиот, или трупаш мнения, или най-вероятно по много тъп начин рекламираш дейността , която извършваш-бояджийството. Между другото цвета, който си избрал лично на мен ми харесва и до колкото се вижда от снимките и добре си го нанесъл.
Сега за коректността- (лично аз говорих с теб 2 или 3 пъти!!!)първо цената, която искаше- без коментар или каквито и да е цигании от наша страна!!! За монтажа на мотора отначало се разбрахме за след 10-на дена като пое ангажимент ти да се обадиш, дните минаха и нищо! Звъним и въпрос "кой се обажда" -пича ни няма номера, а ние чакаме обаждане!!!!!!!!!!(между другото така и не си записа номера на мариан!!!) и се почна едно мотаене...Всеки път се рзбирахме че ще звънне в неделя за да се уточним, обаждане не е имало, след няколко дена ние звъним и!!!!!!!!!!!!!!!!- то не бяха брони по неговата кола(иамл работа), после джанти(ако за това време боядисваш едни брони и джанти по-добре смени професията, че гледн ще умреш..), после трябвало да подготви халето, после пък екип, така доста над месец се проточи, обяснява се като ученичка и НИЩО!!!
При последния разговор(с мен)ти казах, че не ме интересува каква работа имаш, а да си направиш сметката, да дадеш срок като не е проблем да изчкаме и месец, но да уговорим мъжката...
Пак "ОК ще се обадя до неделя да се уточним" и това беше!!!
Двигателят съм сигурен че ти стои, номерата с двата ника ги знаем всички, имам в предвид доволния от теб "купувач" на мотора ти.
Останах втрещен от наглостта и безочието ,с което си писал!!!!
По въпроса как най-удачно се сменя мотора, може да се поспори, при положение ,че е в комплект със скоростите, ще има заигравка със климатика и още не се знае какво,и си трябва място за работа и най-малкото че е по-лесно, броня с винтовер се сваля за минути...
Имай в предвид ,че по колата работя сам, мариан асистира в подаването на иструменти, не съм пипал БМВ и най-важното че не това ми е работата, занимаваме се чисто любителски
Има и точни колеги от форума-като този от който взехме двигателя, евала- дори ни го докара на място!!!!!!
Все пак идеята на форума е да бъдем полезни един на друг, според мен, а не...
БМВ е религия чада мой ,споменаването на Марката до марки като опел и други кокошарници е обидно ! Карайте си там недозавиващите, балонообразни, бавнооборотни автомобилчета, чието задвижване е на неправилните колела ,оставете ни нас балъците каращи 8-10 годишни БМВ-та на цената на 3 опела!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

ре

Мнение от slavianko » 09 Май 2009, 12:18

Борис_Малинов написа:Тука се вижда идеално ефекта от боята.Част от спиците са сребристи а останалата част от джантата е доста тъмна.Като се кара със скорост до към 40км./ч.гледката е много впечетляваща.
Като спипарам по светофаритре ги гледат ейй.. така :shock: :shock: :shock:
Аз пък никога не бих гледал ейй..така :shock: :shock: Нито джантите ми харесват като модел щото не си падам по пзьорски джанти нито нито пък най вече боята харесвам. Никога не бих си боядисал джантите тъмни особенно и след като колата е тъмен цвят. Това е все едно черен циганин с черна риза. Ни виждаш циганина ни ризатаИзображениеИзображение

Ей ти джанта ей ти цвятИзображениеИзображение
http://bmwpower-bg.net/forums/album_pic ... c_id=10231
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 21.12.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BORBET 9,5J :)
Мечтае да кара: Е46 купе
Детайли за колата: 17-ки джанти Borbet,Частичен М-пакет,Ксенон 6000к 55W,angel eyes,Спортно окачване:)

Re: ре

Мнение от mitko_2683 » 09 Май 2009, 13:03

Ей ти джанта ей ти цвятИзображениеИзображение
http://bmwpower-bg.net/forums/album_pic ... c_id=10231[/quote] :yes: :yes: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 09 Май 2009, 13:38

Може верно да е имал работа, на мен пък Борис_Малинов винаги ми е помагал

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: ре

Мнение от Борис_Малинов » 09 Май 2009, 14:52

slavianko написа:Аз пък никога не бих гледал ейй..така :shock: :shock: Нито джантите ми харесват като модел щото не си падам по пзьорски джанти нито нито пък най вече боята харесвам.

Разбира се ,че всеки си има строго–индивидоален вкус,на теб не ти харесват моите,но има хора на които им допадат.Да отбележа,че наистина твоите джанти са един път и коментара е излишен.Джантите са 18ки и за моя голяма изненада са доста здрави.След завъртане и удър в 30см.бордюр носача ми беше мръднал 5см и накрайниците бяха лом,а джантите бяха само по дълбоко ожулени.Така и така се наложи да ги правя.Не,че не мога да си позволя нови и нямам други,но ме учуди колко са здрави и просто реших да ги възтановя.Ето две снимки от удара на колата:

Изображение
Това отзад.Носача(долния)беше на 90градуса.
Изображение
Не искам да излезе като хвалене,но на тавана имам ето тези Аертеци,оригиналдъ и не ми мисли ако бях с тях като се ударих.Сигорно щяха да са на парчете,и доста зор щях да вядя за да възтановя и полирам борда им.Просто ще си стоят на тавана и ще ги слагам само за снимки,поради простата причина,че по наште родни пътища ще станат на осморки.Ми ето ги и тях,Снимката е правена на тъмно,но се вижда за какво става въпрос.Просто като ги купих нямах търпение да ги перна
...и аз знам кое е класика и кое позиране...
Изображение
"кликнете върхи снимката за да се видят по добре"
Няма лошо и това,че ти не храесваш цвета,в темата по горе се вижда одобрението на доста колеги след като ги боядисах.Всеки със своя си фкус.Но ако ти кажа колко хора ме питат на лични и по тел. дали мога да направя и техните такива за мен говори,че все пак някой ги харесва,и това е доста показателно.Един от колгите е koyota.Всеки знае как и с какъв вкус си е направил колата.Не друг дори изпратих от боята за да си направи и неговите такива,но както и да е...
Хора много,характери всякакви,вкусове безброй.Един харесва руси,друг чернокоси и т.н.


В отговор на super_mario:
Мисля,че тази тема е пусната на точното място и раздел съответно.А ако не е,си има компетентни хора,които щяха да е заключат или преместят там където е необходимо.Ти къде и в кой подфорум би е пуснал,светниме по този въпрос?Повярвай ми,пък ако искаш недей.Не съм е пускал с цел раклама и т.н.Имам достатачно работа и едва смогвам.Пуснах е с цел да видя мнения,колеги помогнаха на фотошопа,за което съм и благодарен и доста хора изказаха мнение по въпроса кое би допаднало като цяло.Темата стана популярна 15мин.след като е пуснах.
Много бързо забрави,че като ми звънеше по тел.още преди да знаеш,че продавам двигател да ме питаш въпроси от сорта:"м50 дали е с пластмасови смукателни колектори,дали обикновенна газове ще стане и плюсовете и минусите за монтаж на АГУ-то.Питаше ме още дали ще стане м20в20 в Е36,тогава добре и с подробности ти казах,защо е по добре направо да си вземеш и монтираш м50в20 а не м20в20.Отговарях ти любезно и изчерпателно по всеки зададен въпрос от теб към мен.Това ще го отречеш ли???Не знам защо ми звънеше точно на мен,но мисля,че бях писал в една твоя тема за трансплант на м20в20 в е36.
После се разбрахме,че имам двигател и му търся 1000лв. с монтажа.
Уговорката беше да ти се обадя като съм готов с колата си.Е не си мисли,че по цял ден с нея се занимавам и една броня и едни джанти ги правя за месец.Имам достатачно работа с месеци напред.Обесних ти най любезно,че като приключа с мойта си кола ще ти се обадя.Да верно е,че това не стана,не ти се обадих,защото като бях готов ти вече си беше намерил двигател.
Е извинявам те се пред целия форум,че просто се забавих.Понякога планираните неща се протакват по независещи и зависещи от нас причини.Сега ти примерно:би ли ми казал точния ден и дата в който ще запалиш двигателя си?едвали!!!Е мойта грешке беше,че просто не те уведомих когато трябваше.През това времи ти си намери мотор,следя темите в купува и реших,че уговорката между нас отпада.
Да и форума е за това да си помагаме едни на друг.Винаги отговарям на Л.С. от колеги стига да съм компетентен по задаваните въпроси по тях.
Да отбележа,че и аз кагато съм питал на лични съм получавал търсените отговори от колеги.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 13.04.2008
Пол: Мъж
Кара: ски и свири на цигулка

Re: ре

Мнение от super_mario » 09 Май 2009, 17:48

Много бързо забрави,че като ми звънеше по тел.още преди да знаеш,че продавам двигател да ме питаш въпроси от сорта:"м50 дали е с пластмасови смукателни колектори,дали обикновенна газове ще стане и плюсовете и минусите за монтаж на АГУ-то.Питаше ме още дали ще стане м20в20 в Е36,тогава добре и с подробности ти казах,защо е по добре направо да си вземеш и монтираш м50в20 а не м20в20.Отговарях ти любезно и изчерпателно по всеки зададен въпрос от теб към мен.Това ще го отречеш ли???Не знам защо ми звънеше точно на мен,но мисля,че бях писал в една твоя тема за трансплант на м20в20 в е36.
После се разбрахме,че имам двигател и му търся 1000лв. с монтажа.



даже бих добавил, че 1000лв с монтажа и с уговорката че ако не ни хареса работата на мотора, го сваля и връща стария мотор!!! Такава гаранция много малко хора биха дали за двигателя си. Подробно обясни изброените от теб неща, спор няма!
Проблема приятелю е не в закъснението, а в коректността и точността.
Ако беше звъннал да кажеш, че трябва да отложим малко, не е проблем и месец и два...(колата си вървеше, тракаше си , вървяла е така година...) и много добре знаеш че ти го казах!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
На колко пъти поемаше ангажимент да се обадиш да обсъдим датата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Колко пъти ти звънна?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Правиш се на луд и почваш сериозно да ме изнервяш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Въобще не си коректен, по много мухльовски начин се оправдаваш, а това са неща дето много ме дразнят!!!(може и да е професионално заболяване, не искам да споделям какво работя...)
Слагам точка на спора и занапред се постарай да си по коректен!!!
По въпроса с джантите- тема " какъв цвят да си боядисам..." най-точния отговор, който можеш да получиш е КАКЪВТО ЦВЯТ ТЕ КЕФИ!!!
Ако аз харесвам розови??????????? Въпросът е толкова субективен и темата е чесалка за езици...
И последно: заради такива простотии, и то в раздел ТУНИНГ, малкото хора от много разбиращите се махат от форума(проблем не само с форума на БМВ, а и с всички останали форуми на дадени марки автомобили) и си основаха собствен форум!!!!!!!!!!!!!!Да ама там не може да влезеш, а трябва да те приемат след гласуване...и докато там тунинговат наистина, тук боядисваме джанти :(
БМВ е религия чада мой ,споменаването на Марката до марки като опел и други кокошарници е обидно ! Карайте си там недозавиващите, балонообразни, бавнооборотни автомобилчета, чието задвижване е на неправилните колела ,оставете ни нас балъците каращи 8-10 годишни БМВ-та на цената на 3 опела!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Мнение от Борис_Малинов » 09 Май 2009, 19:14

Май за теб "тунинг",означава само добавяне на коне и т.н.Е не всеки се интересува само от турбини,ъпгрейти по двигатели,спирачки и още и още...
А нещо за "оптика" май не си и чувал,като не ти харесва темата ми просто е прескачаш.Всеки е наясно,че слагането на една джанта,която е извън заводския размер и материал различен от стомана се води тунинг аксесоар.Напълно достатачно на едно бмв да се сложи подходящата джанта за да смени изцяло своята визия,е това не се ли води тунинг?И едвали точно заради такива теми,се е спряло да се пише тук.Май по скоро тук спират да пишат заради теми от сорта:Как да сложа 13ки на Е36,Затъмняване на стъкла и куп подобни щуротии.Пак казвам,достатачно показателно е по колко лични и тел.обаждания имам за въпросния цвят.Доста хора е следят ежедневно с интерес.Много от потребителите на форума ме питат и желаят да направя и техните джанти такива.Темата стана популярна за много кратко време,това говори за интереса.Направена е с богат снимкова материал и от А до Я.Кое как е било преди и как е станало.Ся кво да направим отделно :?: :подфоруми за силов и оптичен тунинг ли???мисля,че не е необходимо.Доста от хората в форума,с много мнения,опит и умения изразиха мнение и съвет по въпроса и естествено,че аз си решавам какви да ги направя.Един каза бели,друг черни,трети незанм вече какви,но последното решение си взех аз.Благодаря отново на колегата с фотошопа.Там везните наклониха много към това как ще изглеждат в крайна сметка.
Та и това ми беше основтата цел,да прочета мнения на колеги и избера варианта,който най много допада лично на мен.

Проблема в този подфорум е най-вече в това,че когато човек си пусне тема,все се намира някой псевдо разбирач и се уаква.От там нататък става така както,в крайна сметка стана и тук.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Sofiq

Етоги и моите 18

Мнение от 325i » 15 Май 2009, 17:33

Етоги и моите 18,с изпратената боя от колегата,може и да не е станало същото но,пак стана доста ефектно!Тези дни ще ги слагам на колата!

http://store.picbg.net/pubpic/BD/55/0ba ... 61bd55.JPG

http://store.picbg.net/pubpic/35/61/7e3 ... 803561.JPG

http://store.picbg.net/pubpic/E9/77/2e5 ... 82e977.JPG

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Мнение от Борис_Малинов » 15 Май 2009, 21:17

Само ако им бяхте метнали и разляли лака малко по–дебело щяха да станат перфектно.Иначе твоя бояджия добре е пръснал базите и е спазил всичко както му обесних по телефона,като гледам резултата.
Вътрешната част може да е минеш с черен мат за да изпъкнат спиците.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook