е46 масло

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

е46 масло

Мнение от unikalen88 » 27 Мар 2009, 20:02

искам да попитам,доиде време за смяната на маслото и незная колко масло сабира,аиде помогнете-колата е 320 д 136 коня

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: "СПА столица на Балканите"
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D TOURING
Мечтае да кара: X6 M-POWER

Re: е46 масло

Мнение от Lyubo » 27 Мар 2009, 20:04

unikalen88 написа:искам да попитам,доиде време за смяната на маслото и незная колко масло сабира,аиде помогнете-колата е 320 д 136 коня

Колега има писано по тази тема.
320Д 136 к.с събира в мотора 5.0л.

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Мнение от amd » 27 Мар 2009, 20:55

Не съм много сигурен за това! Аз взех 5 литра туба онзи ден, сипах почти всичкото (няколкостотин грама все пак останаха в тубата) и сега е над максимума маслото :roll: Аз викам сипи 4 литра и евентуално малко ще долееш после. Но първо виж като се стече какво ще е нивото. Купи си 5, но не ги сипвай всичките наведнъж.
BMW only!

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 27 Мар 2009, 21:31

сигурен ли си че мотора ти е 150 к.с.?
защото той събира 5,5 литра точно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Мнение от ukelichko » 27 Мар 2009, 23:08

amd написа:Не съм много сигурен за това! Аз взех 5 литра туба онзи ден, сипах почти всичкото (няколкостотин грама все пак останаха в тубата) и сега е над максимума маслото :roll: Аз викам сипи 4 литра и евентуално малко ще долееш после. Но първо виж като се стече какво ще е нивото. Купи си 5, но не ги сипвай всичките наведнъж.

Трвбва да мине доста време, няколко часа за да слезе цялото масло в картера, поне така е при мен. Моята също е 136 коня дизел. И по тази причина винаги сипвам 4,5 литра, защото като отида за смяна, на никой не му се чака толкова време. Прави ми впечатление, че при запалване на топъл двигател лампата за маслото гасне моментално, та това или е много добре или имам проблем с маслената система.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: "СПА столица на Балканите"
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D TOURING
Мечтае да кара: X6 M-POWER

Мнение от Lyubo » 27 Мар 2009, 23:29

ukelichko написа:
amd написа:Не съм много сигурен за това! Аз взех 5 литра туба онзи ден, сипах почти всичкото (няколкостотин грама все пак останаха в тубата) и сега е над максимума маслото :roll: Аз викам сипи 4 литра и евентуално малко ще долееш после. Но първо виж като се стече какво ще е нивото. Купи си 5, но не ги сипвай всичките наведнъж.

Трвбва да мине доста време, няколко часа за да слезе цялото масло в картера, поне така е при мен. Моята също е 136 коня дизел. И по тази причина винаги сипвам 4,5 литра, защото като отида за смяна, на никой не му се чака толкова време. Прави ми впечатление, че при запалване на топъл двигател лампата за маслото гасне моментално, та това или е много добре или имам проблем с маслената система.

Колега не е само до времето за което се стича маслото.Забелязъл съм че в някои сервизи или по точно хора развиват пробката чака горе долу да изтече и я затваря и после развива филтъра.Маслото от филтъра отива пак в картера при затворена пробка остава там.


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 28 Мар 2009, 8:11

Аз развивам пробката изчаквам да изтече цялото масло след което махам филтъра и сипвам 150гр. от новото масло и го чакам да изтече и да обере всичко останало отдоло. После завъртам новия филтър завъртам пробката и сипвам масалцето.
И винаги сменяите масло на топъл двигател работил поне 30мин. преди това.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Мнение от Е.Димитров » 28 Мар 2009, 8:42

Да не отварям нова тема,...по темата-сипваш 4 литра и мериш,а извън темата,всяка сутрин когато запаля,или когато колата е била загасена поне за 30 минути,когато я запаля чувам клапаните докато се напълнят и после двигателя утихва,мисля че не е много нормално,някакви идеи?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: М3 и 850 ci
Детайли за колата: Е46, ръчни скорости, всички екстри, за тази кола толкова

Мнение от toni5225 » 29 Мар 2009, 21:40

Е.Димитров написа:Да не отварям нова тема,...по темата-сипваш 4 литра и мериш,а извън темата,всяка сутрин когато запаля,или когато колата е била загасена поне за 30 минути,когато я запаля чувам клапаните докато се напълнят и после двигателя утихва,мисля че не е много нормално,някакви идеи?


колега купи си маслен филтър от фирмения сервиз ментетата нямат един клапан и не поддържат налягане след изгасяване на двигателя. проблем е естествено клапаните работят на сухо макар и за малко. за 10 лв разлика ще си отвориш проблем за хилядарка 8)

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook