Втулки за джанти, откъде?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Втулки за джанти, откъде?

Мнение от georgipass » 25 Яну 2009, 18:56

Колеги, днес си купих ето тези джанти от Е39 http://bmwfans.info/original/E39/Lim/523i-M52/ECE/L/A/2000/04/mg-36/ill-36_0183/

И сега трябва да търся втулки, че централния отвор идва по-голям, та мен ми казаха варианта да се направят на стругар, другаде чух че се продавали готови... кой е по-добрия вариант според вас, и ако се продават къде ги има ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 446
Регистриран на: 5.12.2007
Местоположение: тухла в южните райони
Пол: Мъж
Кара: Diamantschwarz coupe

Мнение от gotcha » 25 Яну 2009, 19:00

И аз съм с джанти от е39 на е36 и взех втулки от Маргел.
Мисля, че по 6лв ги плащах и вършат работа.
Mens sana in corpore sano

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Re: Втулки за джанти, откъде?

Мнение от justboy » 25 Яну 2009, 19:29

georgipass написа:Колеги, днес си купих ето тези джанти от Е39 http://bmwfans.info/original/E39/Lim/523i-M52/ECE/L/A/2000/04/mg-36/ill-36_0183/

И сега трябва да търся втулки, че централния отвор идва по-голям, та мен ми казаха варианта да се направят на стругар, другаде чух че се продавали готови... кой е по-добрия вариант според вас, и ако се продават къде ги има ?

Гледам от Варна си, ако ти се идва до Добрич за около 30-40 лева знам къде ги правят тука.
Аз като си взех 16ките от подписа колата все тропаше нещо.
На баланс ходих, джанти ми изправяха, абе всичко и накрая втулки дебели 0.7 мм и стана доста време няма проблеми.
Идваш с колата мерят централните отвори. И до 1 час ти ги носят.
Изображение
E34, E38

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Мнение от klintan66 » 25 Яну 2009, 20:05

Не си струва да се правят . Купи от някой готови .


Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 313tds

Мнение от E34 - Fanatic » 25 Яну 2009, 22:12

Виж по-големите гумаджийници. ;)

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Мнение от justboy » 25 Яну 2009, 22:14

klintan66 написа:Не си струва да се правят . Купи от някой готови .

Които има шанс да не станат?
За уфертата, която му споменавам човека ще му измери каквото трябва и след 1 час са готови и си ги взима. Не го препоръчвам щото ще взема нещо от цялата работа, а защото аз направих така и нямам проблеми.
Ако те интересува нещо, колега, пиши ми лс.
Изображение
E34, E38

с две лица
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: село Мегаполис, обл.Абсурдистан
Пол: Мъж
Кара: на задно предаване

Мнение от Vlados » 25 Яну 2009, 22:36

Те са като ластичета тези втулки. Разликата е много малка. Аз съм с джанти от Е39 и първия път като сменях гумите щях да изхвърля втулките - мислех, че са паднали от някъде до колата ми. Не съм сигурен, че всеки стругар може да ги направи такива тънки (по-точно дали ще му се занимава). Разпитай по гумаджиите, почти всеки може да ти ги вземе, ако ги няма в наличност.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Мнение от klintan66 » 26 Яну 2009, 0:24

Това исках да кажа и аз ,че са много тънки и не всеки стругар ще се справи . И аз съм с джанти от е39 и докато намерих оргинални пластмасови карах с едни алуминиеви ленти които се използват в енергото за прикрепване на кабел към опънат тел . Става но временно . Леко си тресе . С оргиналните втулки заспа.

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Мнение от justboy » 26 Яну 2009, 1:16

Този човек, който предлагам. С това си се занимава и поне за града ни е много търсен, за справянето незнам кое е еталон, но аз за 15 000 километра нямам грижи :-)
Изображение
E34, E38

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 28.11.2008
Местоположение: ЕН

Мнение от arkys » 26 Яну 2009, 1:16

Извинявам се,че се намесвам в темата на колегата защото въпросът ми е малко извън нея,но не искам да отварям нова така и така се говори за джанти,та въпроса ми е по какъв начин мога да си намеря ключ за секретните болтове на джантите защото от автокъщата от където я взех само вдигаха рамене и незнаеха къде е :lol: та мисълта ми е дали мога да намерия ключът,или на стругар нещо да мисля,
а ако ми дадете съвет как да извадя болтовете и даги сменя с нови цена няма да имате колеги :help:
Обичай ближния,ближи обичания!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Мнение от ddddk » 26 Яну 2009, 9:02

аз тоз филм със секретния болт съм го играл вече, но на жигули...

значи, вземаш един ключ "папагал" или "гарга" му викат още някои и една тръба за рамо. Хващаш болта отстрани за цилиндричната част - стягаш - напъваш - и като го развиеш - изхвърляш!

Успех и поздрави
Д
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Мнение от cod-cdbp » 26 Яну 2009, 9:29

ако джантата е ББС може и с флекса да го кръцнеш :lol: :lol: :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2521
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: коя кадето го прибере при себеси

Мнение от dizelboy » 26 Яну 2009, 13:16

маргел мен като мид адоха джантите беха с отвор за е 39 ими дадоха едни алуминиежи много фини страхотни и не са скупи няма ядове с тях дерзаи
ИзображениеИзображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Мнение от ddddk » 26 Яну 2009, 13:27

ааааа аз съм правил на стоманенки! Виж, за лети джанти номера с "папагала" може и да не стане... трябва да имаш видима (изпъкнала на вън) цилиндрична част на болта. Ако болта влиза навътре в джантата като във втулка, то тогава филма е друг:

Дрелка - свредло - отвор - метчик за лява резба - болт лява резба - стягаш - още стягаш - и болта на джантата трябва да се развие...

Само е притесняваща думичката "трябва" - просто има вероятност да се скъса новонарязаната резба вместо да се развие болта.
А, последното ще се случи с много голяма вероятност, ако новата резба не е точно на оста на болтовата резба.
:confused:
Да улучиш оста точно :confused: и само на око е невъзможно... :confused: значи тоз метод е ташак :confused: :evil:

Я, първо кажи какви са джантите или най-добре направи една снимка на болтовата зона и ще измислим нещо... :confused:

Поздрави,
Д
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 28.11.2008
Местоположение: ЕН

Мнение от arkys » 26 Яну 2009, 15:15

ddddk написа:ааааа аз съм правил на стоманенки! Виж, за лети джанти номера с "папагала" може и да не стане... трябва да имаш видима (изпъкнала на вън) цилиндрична част на болта. Ако болта влиза навътре в джантата като във втулка, то тогава филма е друг:

Дрелка - свредло - отвор - метчик за лява резба - болт лява резба - стягаш - още стягаш - и болта на джантата трябва да се развие...

Само е притесняваща думичката "трябва" - просто има вероятност да се скъса новонарязаната резба вместо да се развие болта.
А, последното ще се случи с много голяма вероятност, ако новата резба не е точно на оста на болтовата резба.
:confused:
Да улучиш оста точно :confused: и само на око е невъзможно... :confused: значи тоз метод е ташак :confused: :evil:

Я, първо кажи какви са джантите или най-добре направи една снимка на болтовата зона и ще измислим нещо... :confused:

Поздрави,
Д
много благодаря за досегашните съвети колега, а джантите са алуминиеви и наистина влизат болтовете като във втулка :( за момента няма как да ги снимам защото колата е в сервиз понеже ме удариха малко миналата седмица :cry:
Обичай ближния,ближи обичания!!!

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook