M3 E36 Бюджетен пистов автомобил

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Мнение от b00st » 22 Сеп 2008, 23:31

DirtySouth написа:И на мене ми трябва много :mhihi: Иначе това не го прави вятъра ,а некадърни майстори невиждам на снимката отсечка поне 10 метра без нито една бетонна колона само с онови нестава


Те ке го оправят споко, не са като тука :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: София/Houston

Мнение от nikoror » 23 Сеп 2008, 1:08

колеги,
вярно че аз почнах с офтопика, но да запазим темата за автомобили, а не строителство...


Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: Разлог, Банско, Добринище
Детайли за колата: mnoo fast ;)

Мнение от Zaho » 28 Окт 2008, 16:12

Колеги има ли развитие по "Бюджетната пистарка" :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: София/Houston

Мнение от nikoror » 28 Окт 2008, 16:51

лека полека напредваме. интериора е почти готов - махнахме шумо изолацията по ламарините. кабелите са подредени. благодарение на www.drvanos.com си имаме преработен ванос, който не би трябвало да трака вече + зъбните колела на валовете са покрити с някакъв материал, който намалява триенето (съответно износването и загубите). чакаме да направим капака на главата в някакви по-привлекателни цветове (че сега е ронещо се златисто-сиво), а как изглежда двигателя е доста важно. сменихме обтегачите и горната верига с едното. долния обтегач е новия хиравличен дизайн. след това трябва да оправим бомбето на задния амортисьор.
старата втора кола почнахме да я разглозгваме и скоро ще сложим спортния волан и седалки в м3-то.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 28 Окт 2008, 21:52

Тия и преди съм ги гледал ама нещо ми мяза на шарлатанщина цялата работа. Предполагам сте взели Stage II кит. Това е капака на ваноса+зъбните колела и гарнитурата, без вериги, обтегачи и т.н.. така ли?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1139
Регистриран на: 8.12.2005
Местоположение: ВРАЦА
Пол: Мъж
Кара: E65 745I;Е53 Х5;TVR;SKYLINE;E60 М5
Детайли за колата: 745-Самолет:Х5-Болид:TVR-Истребител:SKYLINE-Шейна:М5-БЕЗ ДУМИ

Мнение от БОРКО-ЧИПА » 28 Окт 2008, 22:10

това за ваноса е мн интересно ;)
странното е че на мойта не тропа а слушах други и при тях си тракаше както при м50 :roll:
при мен да не би да не бачка нещо или да съм пък късметлия :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: София/Houston

Мнение от nikoror » 31 Окт 2008, 0:35

bum_bum написа:Тия и преди съм ги гледал ама нещо ми мяза на шарлатанщина цялата работа. Предполагам сте взели Stage II кит. Това е капака на ваноса+зъбните колела и гарнитурата, без вериги, обтегачи и т.н.. така ли?

честно казано не виждам кое е шарлатанското. на сайта човека си е описал какво прави. като цяло в нет-а отзивите са добри. като запалим и аз ще пиша. той отговаря на мейли доста бързо и отговорно, така че можеш да го питаш ако имаш въпроси. не знам в бг колко струва нов ванос/ремонтен комплект - може би не си заслужава. ние сме със стейдж2+нови обтегачи+горната верига.

работата продължава. разкарахме всичките механизми от шибидаха и сега сме хванали металната плочка с едни скоби за самия таван и черен силикон по ръба да не тече. може би 10кг от най-високата част на колата свалихме - доста важно за намалянето на накланянето в завой - за това и цлс-а е с карбонов покрив.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: София/Houston

Мнение от nikoror » 06 Ное 2008, 23:00

още се бавим с дреболии, но скоро трябва да запалим.
ето малко снимки:

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Мнение от kiko » 07 Ное 2008, 10:56

хах кои е костов с алфата бре

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 07 Ное 2008, 15:26

еми колегата е Костов дори и е президент на клуба така като четох страницата им в нета ;)
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: София/Houston

Мнение от nikoror » 20 Ное 2008, 7:40

така... леко напредваме. най-после ни дойде капака на главата. изчистен и го боядисахме в сребърно. не е лош резултата
и за тези, които питаха, какво правим по принцип няколко снимки от миналата година. и една последна снимка как погребваме колите си :)
по темата:
ИзображениеИзображение

represent...
Изображение
road america
Изображение
конкуренцията
Изображение
texas world speedway в мокрото
Изображение
at the strip
Изображение
carolina motorsports park
Изображение
Oak Tree@VIR
Изображение
Ariel Atom@VIR
Изображение
всички заедно
Изображение
Изображение
и едно бмв... да не е без хич :) Dinan M5
Изображение

като не си харесваш колата... удави я:
Изображение


Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: Разлог, Банско, Добринище
Детайли за колата: mnoo fast ;)

Мнение от Zaho » 20 Ное 2008, 8:58

КОлега снимаите и по някое клипче от време на време ;)


Респект!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 3.01.2005
Местоположение: София

Мнение от Oyama » 20 Ное 2008, 19:30

Ариела наказва ли сичко ? :D Искаааам
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: София/Houston

Мнение от nikoror » 20 Ное 2008, 21:05

Ariel-a не участваше. Това е "завода" или по-скоро мястото където ги сглобяват в Щатите. Честно казано идеят за 7000мили за 9дни в Атом не ме привлича особено не зависимо от това, че ще е дост бърз на пистите. За пример зеленият Ultralight (Lotus 7/Catheram look-a-like) e с Хонда С2000 двигател+компресор на Е85 (доста коне) и свърши 3ти (което е наистина невероятно добре, но не е чак като да минава ACR Viper-a )

За видео, не ми се занимава да качвам (иначе имам какво става с Бокстера на правата на VIR следващата обиколка :) ). Ей тука има доста ин-кар от тази и предишни години
http://www.youtube.com/profile?user=dam ... iew=videos

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: София/Houston

Мнение от nikoror » 31 Яну 2009, 6:49

малко нова информация:
колата лека полека придобива състезателен вид. сменихме шофьорската седалка и сега си играем с другата, сменихме волана и интериора вече започна да заприличва на нещо. скоро ще си играем с 4-точков рол-кейдж. и едно мап еку 2 изпадна, та ще качим малко конските сили (реално няма смисъл, но поне си е играчка). долу снимки на интериора и новото окачване - TC Kline Кони регулируеми в рибаунд с 400 паунда/инч отпред и 500 паунда/инч отзад регулируеми по височина пружини. Огромна разлика!

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

утре сигурно ще ходим за да измерим разпределението на тежестта по гумите, за да можем да настроим височината на отделните ъгли и след това още малко неща и се почва с ауто-крос.

ако има въпроси, питайте

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook