за и на безсмъртните...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

за и на безсмъртните...

Мнение от alx » 18 Юни 2008, 20:29

тези мисли ги написах преди време и ги постнах в един друг форум защото мислех, че там ще ги видят повече хора...

ще ги пост-на и тука. за тези които могат да четат между редовете.



"ту райд шотгън" *

отключваш колата, отваряш вратата и я изчакваш да седне като гледаш като затваряш вратата да не й притиснеш крака... или здраво стъпил с двата крака на земята ви се срещат погледите когато грациозно (или не толкова грациозно) се мята зад тебе на мотора и те прегръща отзад.

жената която ще возиш.

която съзнателно или несъзнателно си поверява живота в твоите ръце, умение, късмет и всичко останало което те пази на пътя. и едновремено с това нищо не може да направи срещу нещата които могат да те убият на пътя - липсата ти на умение, липсата на късмет, самозабравата която извира от младоста и чувството за неуязвимост.

тя е човека които в момента в които ти позволи да я возиш ти подарява най-скъпото си и типично по женски най-вероятно и не го осъзнава. и от тебе зависи дали ще оцениш подаръка или ще я прегръщаш край пътя докато ти умира в ръцете защото си си мислил че се случват 3 неща едновремено а те са били 10 и убягналите 7 са следвали законите на физиката а не на младоста. господ вижда всичко. но не се меси. и не слуша когато виеш като бито куче защото си смъртен и като такъв когато се срещнеш със смърта и тя не избере тебе - болката е точно толкова страшна. и след много години - когато ужким всичко е свършило - боли пак толкова. и искаш да се събудиш, но кашата от твоя и не-твоя кръв по ръцете, лицето и дрехите ви няма как да измиеш. нито ужаса от това че си даваш сметка че при цялата ти мъжественост, себеотрицание, адреналин и всичко друго което ти идва на талази в момента няма какво да направиш и времето не работи за тебе и това не е филм.

затова следващия път когато тя седне до тебе в колата или те прегърне отзад на мотора - оцени какво ти се предлага и го оцени като мъж - а не като пикльо които е на път по най-страшния начин да намери себе си.



пс. *шотгън - "чифте" - "to ride shotgun" - да се возиш до шофьора - идва от едно време когато файтоните из дивия запад за яздили с кочиаш и с охрана (с чифте) до него на капрата.
Последна промяна alx на 26 Юни 2009, 16:58, променена общо 2 пъти
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от vaskoto1 » 18 Юни 2008, 20:36

alx написа:....


цитиран във VW форума. с твое позволение? :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Мнение от t060 » 18 Юни 2008, 21:07

Още една отлична тема от този автор! :yes:

RESPECT

by t060
Изображение
От тогава русото не е на мода.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 409
Регистриран на: 10.06.2008

Мнение от sk. » 18 Юни 2008, 21:12

Честно казано, кара те да се замислиш, да го почувстваш, но не и да се промениш. (което е вероятната му цел)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 16.12.2007
Местоположение: Варна

Мнение от drmirchev » 19 Юни 2008, 6:40

Именно мъж си не ако се биеш, и караш бясно, мъжси просто ако знаеш какво правиш.
Браво ALX ти си пич и ще се радвам на повече твои постове, каза им го. 8)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 19 Юни 2008, 9:27

Нямам какво да добавя! :yes:
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от McClane » 19 Юни 2008, 10:29

Много добре написано :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 6.12.2005

Мнение от Iago » 20 Юни 2008, 14:18

sk. написа:Честно казано, кара те да се замислиш, да го почувстваш, но не и да се промениш. (което е вероятната му цел)
Не вярвам и това да е главната идея на поста. Ако човек се променяше само защото някой е написал нещо някъде там.. смятай за какви подлизурки говорим. То се иска горе на втория етаж да има нещо. Всеки път когато возиш някой и през акъла ти минат мислите да поспортуваш се сети за трагедията с landikar, сети се за дежурния нов смъртен случай на последната страница на нощен труд, представи си как ще оябсниш на родителите на приятелите ти поверили ти живота си че без да искаш си изтървал завоя движейки се със 140 в града.. и куп други неща. (аз често се сещам как се забихме челно в друга кола.. а бях само пътник и исках да стихгна бавно и сигурно у дома. Божия работа беше че се отървахме с драскотини).

И аз съм млад.. обичам да въртя гуми, да карам бързо, да дърпам ръчни, но гледам да съм сам в колата и да съм на безопасно за останалите шофьори място и време.
Всеки сам си определя съдбата.. но не си играйте на Господ и не определяйте съдбата на другите.
Изображение

великият шестак
Аватар
Мнения: 1330
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: няколко и киселее

Мнение от Turbo_Ted » 20 Юни 2008, 21:44

просто без коментар... наистина верни думи
Изображение
оооо велики шестако :bowdown: да пребъдат сегментите ти ... все у високи обороти да стоиш :bowdown: и да живее шпера ти :bowdown: АМИН :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E70
Детайли за колата: 3.0d "07

Мнение от 7878 » 28 Юни 2008, 0:24

Дано никой никога не изпитва това нещо... :bowdown: :bowdown:
Човек се учи, докато е прост!
Изображение

Изображение

U.S. MARINES
Аватар
Мнения: 1107
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: София,L.A.
Пол: Мъж
Кара: '13 BMW S1000RR, '09 Е71 4.0d
Мечтае да кара: ///M6, E31 k55 Racing Dynamics, '13-'14 BMW S1000RR

............

Мнение от Тоо Cool » 28 Юни 2008, 21:30

Много, МНОГО истинско и адски точно казано! :bowdown: Мислете пичове! :idea:
In memory of CPL Jason Dunham,
United States Marine Corps,
who gave his life in order to keep his brothers alive.
You will never be forgotten!
10-10-81 - 07-12-2006

THAT IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN THE UNITED STATES MARINE CORPS,
BECAUSE THERE IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN A UNITED STATES MARINE!
https://www.youtube.com/watch?v=Z-y0aeXwbMc
SEMPER FI!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 6.07.2007
Местоположение: гр.Троян
Кара: зеленият крокодил Лакоста

Мнение от Azidaha » 29 Юни 2008, 22:31

Браво..Евалата..
Накара ме да се замисля, колко много прави приятелката ми за мен, всеки път когато се качва сама до мен в колата, и гордо-гордо заема навигаторската позиция....Поклон!
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Мнение от Bogat-Beden » 06 Юли 2008, 16:14

Знам че много мотористи влизат и четат,дано ме разберат правилно,много се кефя и аз на тия мотори,и аз бих карал,ама не ми стиска честно казано :uups: Моля ви,не карайте като побъркани в трафик,днес бях с 80 на цариградско един ме подмина като спрял,над 180,може би с 200 караше.Аз се опитвах да се престроя плавно и внимателно в ляво ,но пак нямаше никакъв шанс да го забележа... :confused: Пазете себе си и нас...моля ви :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 06 Юли 2008, 18:05

:yes: евала за темата


Георги Пенчев
Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 10 Юли 2008, 10:42

Лошото е, че в бг като тръгнеш да возиш момиче и първото нещо е да се покажеш колко си голем на пътя. И естествено, ако се замислиш малко, че излагаш живота на любимия човек в опастност за някакви жалки минути или капка адреналин, то едва ли ще се случват толков злопоуки по пътя.

От близо 2 години вече, като возя някой друг освен мен, карам внимателно и бавно. Като съм сам, по се отпускам, но пак в граници.

Радвам се, че на време съм осъзнал какво имам и как мога да го изгубя за един миг. Не, мерси....

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook