Рециклиране на ролките на ангренажния ремък.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 887
Регистриран на: 20.10.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5, Е60, Е30
Мечтае да кара: с талон
Детайли за колата: БМВ

Рециклиране на ролките на ангренажния ремък.

Мнение от Se7ven » 25 Сеп 2006, 10:14

Това действие е породено от поредната смяна на ролки ментета на по няколко месеца и поради липса на кинти за оргинални или други ментета. Тези дни започна поредното виене на някои от ролките. Понеже си пазя оргиналните БМВ ролки, ги разгледах обстойно всяка има по един лагер вътре, японски. И реших да им сменя лагера, но лагера нямаше луфт повече от колкото е нормално. Две от ролките бяха малко сухи като ги врътнеш другата изглеждаше ОК въртеше се мазно. Реших да не сменям и лагерите а само извадих семерингите им напалних го с тефлонова грес високо температурна каквато им се слага сложих и семерингите и сега се въртят всичките мазно като нови.
В събота ще ги монтирам и ще видя колко ще изкарат и ако всичко е нормално ще посна една тема със снимки в наприви си сам.

Забележка: незнам моите оригиналните на колко време са може и да не са на много така като ги гледам са по-добре от ментето на една година. За ролки с голям луфт или виещи ще трябвада се сменя лагера, което не е сложно избива се стария и се набива хубав нов.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Мнение от turbo » 25 Сеп 2006, 12:29

Поствай резултата направо тука, а в направи си сам дай линк или нещо от сорта. Смятам, че много колеги имат дерт, а както знаем всеки от нас страда от ментетата в една или друга степен. :(


П.П.: Като казваш "ролките на ангренажния" да не би да имаш предвид ролките на пистовия ремък за водната помпа, генератора и т.н.?

Babuna master
Аватар
Мнения: 1606
Регистриран на: 24.06.2003
Местоположение: Дупниzа

Мнение от mitak_o » 25 Сеп 2006, 15:53

аз като ги сменях на М40 ската ги загледах че могат да се сменят само лагерите .... точно за ролките на ангранажния . Те са 2 паразитни и една оптяжна ....
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 887
Регистриран на: 20.10.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5, Е60, Е30
Мечтае да кара: с талон
Детайли за колата: БМВ

Мнение от Se7ven » 25 Сеп 2006, 15:58

Митак_о ме разбра за М40 става въпрос, има три ролки, но колко му е и други ролки дет що има да ги опраим :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 25 Сеп 2006, 17:12

Първата и втората смяна на ремака и ролките ги направих с части от Оборище. Дадоха гаранция, ако ги смени Иво н а Редута. И добре, че ги сменях там, щото едната ролка изви вечерта след смяната. На другия ден пак там, смениха си ги, и така... :D . Това беше първата смяна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.12.2005

Мнение от kluves » 25 Сеп 2006, 22:34

eeeeeeeee.не не го разбирам тоз въпрос,как дори му минава през глава на човек.оплюйте ме ама на такива рециклирания съм абсолютен противник.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Мнение от turbo » 26 Сеп 2006, 15:54

Ами много лесно минава през акъла тази работа, колега. Както е посочил колегата над тебе, след като смениш ролката с нова и тя се разсвири е логично да си помислиш за рециклиране на старите. Не виждам нищо лошо в това да си рециклира човек ролките, защото ще си изгуби много повече време, отколкото при производството им (дори и да са оригинални) и ще обърне внимание на абсолютно всяка подробност. Още повече, че може да си избере човек лагерчета с чудесни качества. Само нека колегата, чиято е темта да сподели резултати и тогава всичко ще се изясни тотално по темата. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 26 Сеп 2006, 15:57

абе карате коли по за 5-6 хиляди лева а30 лв за 1 ролка не ви се дава :idea: взимате китайки от симеон, после свирили на първия ден.
ами ай си представи ти блокира рециклираната ролка дали няма да има ръгби в главата :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2184
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: София / ghetto+
Пол: Мъж
Кара: m52 e36
Мечтае да кара: е38 ;)
Детайли за колата: е36

Мнение от t0sh » 26 Сеп 2006, 18:07

stanchev написа:абе карате коли по за 5-6 хиляди лева а30 лв за 1 ролка не ви се дава :idea: взимате китайки от симеон, после свирили на първия ден.
ами ай си представи ти блокира рециклираната ролка дали няма да има ръгби в главата :mhihi:


де да бяха 5-6 :)

иначе си прав, но има хора като им се насъбере 20 джаджи по 30 лева и почват да пестят, това е...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 2.08.2006

Мнение от Ахил » 26 Сеп 2006, 18:47

Аз см павил този номер и е нямало дертове.
П>С>Като се махне семеринга да се измие много добре лагера и да се пгледне дали няма язви(вижда се през мет. топченца).Ако всичко е ок се глесира и затваря.Говоря за роклки които са свалени и това е профилактика един вид а не за някоя дето вие като умряло куче и от нея е извадено литър вода с кило ръжда..:)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 28 Сеп 2006, 9:44

лагера си има живот, колкото и да го чистите и гресирате, той е износен, спасение има - замяна с нов.
все едно някоя стара бабичка да я гримирате и тя да стане на 20, еми нема как :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 2.08.2006

Мнение от Ахил » 28 Сеп 2006, 19:15

На 20 няма да стане ,но ...има и пластична хирургия нали?Нека да не забравяме и че има много рециклирани части,които в магазините продават за нови.
П.С.Днес смених на едно е46 320тдс носача(360лв.) които е бил сменян преди около 30000км.(само толкова е успял да издържи горкия)Другия носач е оригиналния а колата е на 340 000км.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 3.11.2009
Пол: Мъж

Re: Рециклиране на ролките на ангренажния ремък.

Мнение от andreqn » 03 Ное 2009, 19:37

Трябват ми белизите за центорвка на БМВ мотор м 40 (ангренажен ремък) спешно е !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Рециклиране на ролките на ангренажния ремък.

Мнение от ясен николов » 03 Ное 2009, 22:19

ако почнете и биелни лагери да рециклирате няма да се очудя :mrgreen: :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Рециклиране на ролките на ангренажния ремък.

Мнение от Пресиян Василев » 03 Ное 2009, 22:27

ясен николов написа:ако почнете и биелни лагери да рециклирате няма да се очудя :mrgreen: :ok:

колку му е едно време слагаха индиго
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook