Въпрост относно Mini cooper r56, 1.6

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.12.2016

Въпрост относно Mini cooper r56, 1.6

Мнение от Simkoz » 08 Мар 2017, 15:18

Здравейте,
От известно време имам големи проблеми с моя Мини Купър с които майсторите не желаят да се справят умишлено или не.
Ситуацията е следната:Имам висока консумация на масло,1 и 4 цилиндър прекъсват,дава ми грешка на разпределителен вал,мирише доста на масло и тресе някой път по силно някой,някой път по слабо.
Смених всичките бобини,свещи,накараха ме да сменя някакъв клапан за детонационните газове и още куп други неща,всичко без успех.Автосервизите в които бях не желаят да отварят мотора и поради тази причина какъвто клапан имаше да се сменя се смени.Досега съм хвърлил доста средства от което резултат няма.Надявам се някой колега с подобен или близък проблем да се отзове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпрост относно Mini cooper r56, 1.6

Мнение от kolp » 08 Мар 2017, 15:52

Simkoz написа:Здравейте,
От известно време имам големи проблеми с моя Мини Купър с които майсторите не желаят да се справят умишлено или не.
Ситуацията е следната:Имам висока консумация на масло,1 и 4 цилиндър прекъсват,дава ми грешка на разпределителен вал,мирише доста на масло и тресе някой път по силно някой,някой път по слабо.
Смених всичките бобини,свещи,накараха ме да сменя някакъв клапан за детонационните газове и още куп други неща,всичко без успех.Автосервизите в които бях не желаят да отварят мотора и поради тази причина какъвто клапан имаше да се сменя се смени.Досега съм хвърлил доста средства от което резултат няма.Надявам се някой колега с подобен или близък проблем да се отзове.


"Майсторите" казваш...да разбирам ли че не си стъпвал в официален сервиз? Нали знаеш че евтиното винаги излиза скъпо ;)

може някои инжектори да са сдали багажа, пусни ми рамата на лично да видя какво е правено по тази кола.

като се позачетох в нета, този модел и двигател има известен проблем с харча на масло, иди в Аутобавария да ти дадат диагноза.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.12.2016

Re: Въпрост относно Mini cooper r56, 1.6

Мнение от Simkoz » 08 Мар 2017, 16:19

Здравейте,не съм от София.А тук в моя регион официалния сервиз на Бмв няма добро име.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Въпрост относно Mini cooper r56, 1.6

Мнение от kolp » 09 Мар 2017, 9:05

Simkoz написа:Здравейте,не съм от София.А тук в моя регион официалния сервиз на Бмв няма добро име.


хм, и да няма, пак е за препоръчване от някой квартален разбирач да ти бърника из колата ;)

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook