съвет за гюрук

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

съвет за гюрук

Мнение от bobeca111 » 02 Апр 2016, 17:44

Колеги някой сблъсквал ли се е с пропускане на вода от гюрука,само от там където са сгъвките.Гюрука е текстилен,видимо много запазен,но там където се сгъва като ,че ли е изтънял (на теория) видимо нищо му няма....Та има ли такова нещо като импрегниране или ,отива за смяна на гюрук.Просто като ,че ли просмуква водата, не я държи на топченца,и да я отблъсква.
Дайте съвет ,тези които карат кабриолети. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: съвет за гюрук

Мнение от Kris » 02 Апр 2016, 18:38

Докато карах кабриолет ( Е36) не съм забелязал водата да става на топчета. Плата си се мокреше нормално и после си изсъхваше пак като обикновен плат.

Но, даже НО, има една подробност: този плат от долната страна е гумиран и съответно не пропуска вода. А това с водата на топчетата се получава ако самия плат, отгоре, го импрегнираш с някакъв препарат, което не е лоша идея. Но само да ти кажа само с веднъж не става, трябва си редовно да го правиш това с препарата, особено ако е и като при теб да се просмуква водата.

Иначе разгледай има доста добри на пазара, както и някои колеги могат да ти помогнат с намирането на качествен такъв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: съвет за гюрук

Мнение от bobeca111 » 02 Апр 2016, 20:42

Благодаря колега. :bchug:
Може и да се е прокъсала гумата под плата знам ли.
Другото което ми е дерт е,че когато вали,и когато вечер е по влажно всички стъкла се запотяват.
Това ми е трети кабриолет през годините,до сега не съм забелявал подобно нещо на другите.Няма да е от сорта на радиоторче на парното или да омазнява стъклата,защото щеше да има и други симптоми колата,но дали има връзка с гюрука ,че пропуска влага или де да знам и аз.Да драсне някой ако е имал подобни драми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: съвет за гюрук

Мнение от Kris » 03 Апр 2016, 1:51

Е щом идва влага от гюрука е нормално тя да се появи и по прозорците. А за да си сигурен, че не е от другаде то трябва да оправиш покрива. Или да пробваш с твърд таван за няколко дни, но при условие, че мекия е прибран докато е сух.

P.S.
Всъщност колега, за каква кола става въпрос?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: съвет за гюрук

Мнение от bobeca111 » 03 Апр 2016, 7:16

За CLK колега, за съжеление разбираш- твърдия таван е малко мисия невъзможна :confused:
Денем няма проблеми, но влажно ли е вечер,или вали ли, започва да изпотяват,всичките. Според мен просмуква, и аз не знам.
Взех колата преди 5-6 дни,започнал съм да я третирам ежедневно с този препарат,но за сега не вярвам да помогне.
Тъпотията е ,че не е някой дарак дето се казва,добре е измислена колата- но е карана за 2 години,колкото да не грохне.Никой не си е мръднал пръста за гюрука...кво да ти кажа :banghead:
Не знам дали ,ще се размине ,или отиваме на смяна.
Идея в Vilner цени и мнение? :dunno:
Всъщност, това ли е по добрия вариант,или от ebay?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: съвет за гюрук

Мнение от Kroki » 04 Апр 2016, 13:43

Преди да го инпрегнираш, се увери, че е сух от долу. Сега в това хубаво слънце, остави колата навън 1-2 дена и нощем я пребирай, да не се мокри от росата. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: съвет за гюрук

Мнение от bobeca111 » 05 Апр 2016, 7:51

:yes:

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook