Не се отваря багажника Mini Cooper

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2015

Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от vlado79 » 31 Окт 2015, 23:38

Колата е Mini One D и до онзи ден всичко беше идеално...отваряше се много лесно , но сега не иска да се отвори.Все едно е заключен.Казаха ми да махна клемата от акумулатора за няколко минути , но нещата не се оправиха.
Някой запознат с тези модели и проблеми да каже как да го реша.Ключалка ли е , кабел прекъснат ли , бушон изгорял ли де да знам и аз.
Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от zvetiko » 01 Ное 2015, 12:57

vlado79 написа:Колата е Mini One D и до онзи ден всичко беше идеално...отваряше се много лесно , но сега не иска да се отвори.Все едно е заключен.Казаха ми да махна клемата от акумулатора за няколко минути , но нещата не се оправиха.
Някой запознат с тези модели и проблеми да каже как да го реша.Ключалка ли е , кабел прекъснат ли , бушон изгорял ли де да знам и аз.
Благодаря.


Според мен трябва да се свърже колата с интерфейс за диагностика и да се види дали има записани грешки свързани с проблема- и да има и да няма това е насока за локализиране на проблема. Ако има връзка с модула може да се пробва да се активира отключването с лаптопа.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.04.2011
Пол: Мъж
Кара: MINI Cooper R50 '06

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от Koenigsegg » 01 Ное 2015, 15:26

Светлините на регистрационния номер работят ли? Много често влиза вода точно там и е възможно да се е развалил самият механизъм. До колкото съм чел в чуждестранните форуми при подобна авария трябва да се свали задната седалка, да се изпълзи до багажника и да се отвори ръчно.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2015

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от vlado79 » 01 Ное 2015, 17:39

Качихме я на диагностика преди 2 седмини когато я купихме.Единствената грешка беше датчика за налягането на гумите щото беше пукана едната.Другото всичко й беше изправно и от няколко дена насам...багажник нанай си :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2015

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от vlado79 » 02 Ное 2015, 0:21

Аз успях да махна кората за да сваля клемата на акумулатора защото е в багажника...но не знам къде е аварийното ръчно отваряне...ако изобщо има такова.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.04.2011
Пол: Мъж
Кара: MINI Cooper R50 '06

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от Koenigsegg » 02 Ное 2015, 14:08

Виж това: http://libraryofmotoring.info/pdf/manua ... al2004.pdf, страница 27. Би трябвало всяко MINI да има такова без изключение :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2015

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от vlado79 » 21 Ное 2015, 21:23

Отворих багажника от аварийното отваряне,но като го затворя си е същото.Как мога да разбера машинката читва ли е и дали работи , някой бушон ли е или скъсан кабел имате ли идея ?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.04.2011
Пол: Мъж
Кара: MINI Cooper R50 '06

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от Koenigsegg » 10 Дек 2015, 17:35

Четох, че доста хора се оплакват от същия проблем в чуждестранните форуми и най-честата причина е влезнала вода и съответно платката гърми. Както казах там доста често влиза вода, като и на мен по този начин ми отиде осветлението за задния номер. Много често виждам и други MINI-та без осветление на номера :lol: Все пак така не може да се каже със сигурност и трябва да се разглоби да се види. Едва ли е бушон, след като само това не работи :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2015

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от vlado79 » 10 Дек 2015, 20:36

Странното е...че се оправи...поне за сега де.Отваря се при всеки опит , но...ме стигна друга лека беля , а именно не ми пръска вода на предните чистачкиии.И това работеше преди време и спря (да го зачакам викате може да се оправи? :) ) Та на задната има опити за пръскане , но е запушен маркуча явно че не пръска само плюва.Това е ледно ще го оправя,Мисълта ми е...свързани ли са 2те или отпред си е една помпа (моторче) отзад друга?
Ако са отделни значи отпред е отишло защото чувам мотора на чистачките само за движението , но не и това за водата.Та помпа ли е мотор ли е и ако може да ми кажете къде точно се намира в колата щото...хабер си нямам.
Благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.04.2011
Пол: Мъж
Кара: MINI Cooper R50 '06

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от Koenigsegg » 11 Дек 2015, 22:36

Помпата е двупосочна, съответно за задното и предното стъкло. Ето диаграма да разгледаш къде се намира: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=61_1485. След като при теб работи само за задното стъкло, а за предното въобще не се чува по всяка вероятност се касае за реле, а не за заминала помпа. Има общо две релета, които променят полярността на волтажа, за да може помпата да работи двупосочно. Не е скъпо, но се намират на малко кофти място. Виж малко по-надолу в тази тема: http://www.mini2.com/forum/first-genera ... per-s.html. Човекът е сложил снимки как се сменят релетата стъпка по стъпка :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2015

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от vlado79 » 14 Дек 2015, 21:23

То не пръска хич и отзад само прокапва на рамото на задната чистачка все едно се стича една капка по него и това е.Не знам дали е помпата или както казваш реле...трябва да почна с нея 1во вероятно за да съм сигурен.Благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.04.2011
Пол: Мъж
Кара: MINI Cooper R50 '06

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от Koenigsegg » 16 Дек 2015, 11:19

Мисълта ми е, че шом прокапва въобще, значи помпата работи. Според мен просто отзад е друг проблемът. Ако помпата не работи няма да прокапе съвсем нищо отзад. Така че може би по-добре пробвай с релетата първо :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2015

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от vlado79 » 20 Дек 2015, 22:34

Значи да ги сваля и с една 9 волта батерия да ги пипна и ако бачкат трябва да цъкат? Така ли да го разбирам...? Отпред пък са 2 пишки и на нито една няма опит и за прокапване даже.Не може да се е запушило.Ама ще видя релетата първо как са.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.04.2011
Пол: Мъж
Кара: MINI Cooper R50 '06

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от Koenigsegg » 22 Дек 2015, 20:39

Точно защото отпред не става нищо, а отзад прокапва сигурно става въпрос точно за релетата. Просто отзад може би има запушване, но щом въобще прокапва според мен не е помпата. Провери релетата с една батерия, трябва едното да не работи, а другото да работи. Ако е от релетата е лесно и евтино, а после ще ти остане да де занимаваш с проблема отзад :dunno:

П.С. Май беше по-лесно на ЛС, че и двамата сме новорегистрирани и минават по 1-2 дни за одобрение на мненията :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Не се отваря багажника Mini Cooper

Мнение от vanioboy » 29 Дек 2015, 12:16

Изображение
Ей това нещо никелиранито дето е на тази врата ти е за смяна!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook