Проблем със скоростна кутия на BMW 740 (1993г.)

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 4.10.2003

Проблем със скоростна кутия на BMW 740 (1993г.)

Мнение от Дедо Мраз » 11 Сеп 2006, 7:58

Здравейте... Аз в момента карам BMW 525 Е34... Но имам голям мерак за 740. Намерил съм една подходяща - на добра цена спрямо навъртяни километри и години - т.е. 1993г. Проблема е в това, че човека дето я продава, ме подготвя отдалече с някакви лафове, че и аз сигурно знам, че BMW 740 по принцип си имат проблеми с трансмисията и т.н. И че както и всички други BMW 740, и тази при включване на скорост тръгва чак след двадесет-тридесет секунди... Става въпрос за автоматична скоростна кутия, разбира се. Аз естествено знам, че това са глупости, щото мойто BMW 525 е с автоматични скорости и такъв проблем няма...
Та въпроса ми е, сблъсквал ли се е някой с такъв проблем и как го е отстранил. По мое скромно мнение проблема би трябвало да е в самата скоростна кутия, или пък в компютъра...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2521
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: коя кадето го прибере при себеси

Мнение от dizelboy » 11 Сеп 2006, 12:07

бате автомати4на скоростна кутия друдно ще оправиш тука в бг така4е ако си решил да я зимаш помислиси дали не изкаш да си сложиш ръ4на трансмисия което ще ти намали рахода и ще има пове4е фън в карането ако ти се занимаваде а такива врътки нема 4е тругва след 30 секунди ако колата сие ок си тръгва по секо време както и твоита наи добрее да я закраш дая прегледат какво ие на скорстите или компа зада си сигурен ако продава4а се дърпа и нетия дава з апреглед направи се отказваи зна4и си знае квои е на колата и нещо гледа с еотарве от нея
ИзображениеИзображение
Изображение

UFO Pilot
Аватар
Мнения: 2752
Регистриран на: 2.08.2004
Местоположение: In a galaxy far, far away...
Пол: Мъж

Мнение от Azrail » 11 Сеп 2006, 12:14

Принципно автоматична скоростна да се поправи... По-добре си купи нова кола :mhihi: Скъпичко е доста... Но ако все пак си решил, отиди в Блейз - от тях няма да останеш разочарован ;) Стига да ти се дават пари де :mhihi:
MORE BEER!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 11 Сеп 2006, 13:21

Джемини също е специализиран за автоматици сервиз, но не мога да изкажа впечатления.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 11 Сеп 2006, 14:59

нека легендата с автоматиците които пият бензина като лами и ръчната економична...това да не е фиеста 1.1 да върви по зле ?аз съм много впечатлен от автоматиците на Е39 и Е38 и особенно в S mode...
според мене или търси от чужбина...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж

Re: Проблем със скоростна кутия на BMW 740 (1993г.)

Мнение от kineca » 07 Дек 2009, 0:38

имам бмв 318 бензин не съм сигорен за годината кам 88г. мисля че е ,и имам проблем със скоростната кутия ;автоматична; ,когато запаля и тагна не включва кам втората предавка докато не загрее колата,в смисъл карам на 1-ва скорост докато не загрее двигатела, а това е дразнешто.като я оставч за 1 час примерно и ч запаля си върви нормално, незнам каде е проблема , а сушто ми свети лампичка инспекцион.дали не трябва да се сменя маслото на скоростната кутия или ... който знае нешто по вапроса да помогне моля

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Disco 300Tdi

Re: Проблем със скоростна кутия на BMW 740 (1993г.)

Мнение от 6inline » 12 Дек 2009, 16:45

аз вече втори автоматик правя, и няма да е последния така като гледам
прави се, не е като да не се прави, в Джемини: около 700лв работа.... + частите.....всеки си преценява :mhihi:
Намерих вече други хора, които се справят добре с ремонта.
Кутията 5нр30 е най-яката (до 560Нм) 5 ск. и не толкова сложна в крайна сметка.
При всички случаи, смяна на съединител на М60 няма да е от евтините интервенции...
'...engage your brain before difflocks...'

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook