z3 като първа кола.

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.06.2014

z3 като първа кола.

Мнение от Random_User » 02 Юни 2014, 10:20

Здравейте !
Простете правописа и пунктуацията ми, но не съм бил в България и не съм ползвал езика писмено от пет години.
Желая да си купя BMW Z3 2001-а или 2.0 или 2.8 . Това ще ми е първата кола и съм наясно с факта, колко некомпактно може да е едно двуместно кабрио. Аз съм на 23, шофьор от скоро и не се считам за "бесен чок-гъзар" с колите, освен неприятна история, с една приятна дама, но няма да се повтори Искам тази кола защото е секси, защото ми е мечта от 8 годишен и защото z4 ще ме остави без стотинка, а едно 911 (това след няколко години) е извън възможностите ми. А и факта, че голяма кола ще ме направи главен заподозрян, когато на някой "приятел" му притрябва транспорт, е също фактор. Но най-вече имам усещането, че подобна кола, ще ми стой като ръчно ушит костюм ... стар и леко износен, но все пак хубав костюм.
Още малко за мен:
Живея в студена Скандинавия (да знам, че ще ми трябва твърдия покрив и не ме питайте защо кабрио на северния полюс), работя каквото изскочи и стажувам в малка компания с "bright future" (или поне собствениците се надяват на това) в опита си да стана професионален програмист/уед дизайнер/онзи който ни редактира бъгавия код/ момче за всичко, обичам жените и хайкуто. Дойде времето, в което ме е срам да търча с момичета по автобусите и метрото.
За сега се возя по течението и гледам да си изкарвам приятно.
От вас бих желал да науча, в какво точно се забърквам. 13 годишен автомобил, с 1001 скрити дефекта, високи такси, заради "изпаренията" и прочие и прочие... Но какво е усещането? Какво, ако се хвана да отида с нея през граница, за да изкарам няколко хубави дни на пътя. Возил съм се (и направих едно кръгче) в една Мазда (мазна ?) MX5 и останах очарован от това какво изживяване е, да караш подобна кола... А и котенцата как гледат :roll: . Маздата ми е 2рия избор, затова, че може да дадете мнение и за нея. Осъзнавам, че във форум за немски коли, че натягам и за японци, но още се уча.
Затова кажете ми дефектите, разходите на година и впечатленията си. Парите не са проблем, поне не толкова голям. Не искам друг тип кола. Комбита ще карам на 40, джиповете са невъзможни за паркиране, а нормалния седан си е скучен, така или иначе.
Благодаря за отделеното внимание и безопасно и приятно каране на всички вас.
ПП. Таксите са невероятни тук, но все пак мога да си ги позволя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: z3 като първа кола.

Мнение от Green_Label » 03 Юни 2014, 18:07

Random_User,

Мога да ти кажа единствената причина, да не си купиш Z3. Това е, че си млад шофоьор и нямаш достатъчно опит ;)
Не че, се кара трудно или е опасна колата за млади шофьори, а просто нямаш базата за сравнение колко великолепно е пътното поведение на този автомобил.

Иначе взимай смело родстърчето! Подръжката е като за всяко друго старо БМВ. Само дето имаш плат вместо таван.
Студът няма да е проблем, защото парното и подгревът на седалките са идеални. За твърдия таван си прав, защото честото замръзване/размръзване на гюрука и слюдата им скъсяват живота. Аз съм без твърд таван, но зимата колата седи в гараж и не я карам.

Това е автомобил за път със завои. Карал съм по много такива пътища, умора не съм чувствал, само удоволствие. Ако те притеснява шумът от вятъра, значи ще имаш проблем. Със свален таван или вдигнат пак е шумно, но няма начин. Над 130-140км/ч почваш да не чуваш човека до тебе :) Затова, ако караш по магистрала, ще е без разговори ;)

Добре е да имаш въздухобраник. Ролбарите също са готини, въпреки че аз съм без...

Ето ти едно видео, което говори повече от написаното от мен:
https://www.youtube.com/watch?v=6q5SVHpN_CU

Поздрави и кажи какво си взел! :yes:
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook