Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В МЕН

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София- Самоков
Кара: 530 touring 850csi
Мечтае да кара: m5 E39

Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В МЕН

Мнение от fenero » 27 Дек 2013, 0:17

IMG_0646.JPG
Сега видях една стара тема която е на две години.Въпросната кола я купих и не видях зор с намирането на собственика звъннах на познат в кат и по рег.номер за три дни ми даде три имена и адрес на собственика и лесно се намерихме :lol: .Колата няма проблем с мотора имаше проблем със синхронизатори на 2ра и това е решен проблем въпреки че говорих с компетентни хора тук във форума и твърдяха 4е не се продават като резервна част и няма избиване на преса а аз проверих колко струва ръчна 6 степенна кутия мисля в камор че беше и цената беше около 13000,но проблема беше решен на достапна цена доста по ниска и от кутия втора ръка освен това са сменени бензинови помпи 2 броя всички бензинови маркучи,палци и дистрибутурни капачки,и изцяло нов съединител има още някой дреболии,но време и пари ще кача някоя снимка а при ваш интерес мога подробно да разкажа случката :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
спален вагон

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София- Самоков
Кара: 530 touring 850csi
Мечтае да кара: m5 E39

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от fenero » 27 Дек 2013, 0:21

:lalala:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
спален вагон

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София- Самоков
Кара: 530 touring 850csi
Мечтае да кара: m5 E39

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от fenero » 27 Дек 2013, 0:22

:lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
спален вагон

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от b00st » 27 Дек 2013, 0:24

Ми честито :)
Като я постегнеш удари една мивка и пусни малко снимков материал на хубавата колица.

ps. интересен цвят. пребоядисвана ли е?

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София- Самоков
Кара: 530 touring 850csi
Мечтае да кара: m5 E39

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от fenero » 27 Дек 2013, 0:28

да,но не сега а отдавна цветът е наистина интересен хамелеон
спален вагон

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от barty » 27 Дек 2013, 8:30

Честито! Искаме пълна и подробна история, описание как върви освежаването и привеждането и в движение :yes:
Успех :!:
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от bobeca111 » 27 Дек 2013, 9:36

Браво :yes: Да ти е честита колега.Дай снимки и подробности

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от Alexch » 27 Дек 2013, 11:40

Честито! Сега като се сетя какви гупости се изписаха в предишната тема за проблемите, които ще има новия собственик за оправяне по колата и ми става смешно :mhihi:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от Peter Angelov » 27 Дек 2013, 12:22

:D
Последна промяна Peter Angelov на 02 Фев 2014, 23:12, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София- Самоков
Кара: 530 touring 850csi
Мечтае да кара: m5 E39

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от fenero » 27 Дек 2013, 23:01

Peter Angelov написа:Здрасти, тази кола е много зле :confused: Предполагам че си сменил кошницата с двете помпи? Има и трета помпа която е за прехвърляне на горивото, погледни и нея! Също погледни горивните филтри и основно маркучите! Основно което трябва за погледнеш е хидро усилвателя и хидро акумулатора поради факта че ако имат проблем ще останеш без спирачки!! Теста е много прост: На запалена кола поне 20 мин., гасиш и започваш 10 пъти да натискаш педала на газта, преди това виж до къде е нивото на пенсотина в казанчето, ако всичко е нормално трябва да имаш покачване на течността в казанчето и да не пада педала на спирачките! Ако обаче има проблем хидро акумулатора е с цена около 700 лв. и се намира в десния под калник а хидро усилвателя се намира под главния спирачен цилиндър и е с цена над 2000 лв. Това е основно по отношение на проблема със спирачките! Окачването е предното почти като на Е34 и Е32 но задното си е голяма драма и ако нещо те интересува кажи!Нещо по тая кола светели по таблото? Някакви шумове в предната част на мотора имаш ли? Ако те интересува нещо питай на воля :D няма нещо с което да не съм наясно!! Имам много неща за Е31 свалени в прекрасно състояние, генерация, кабели, дебитомери, бобини и много други неща. Също много важно погледни преди да палиш, караш и т.н. какво е състоянието на кабела който идва от плюса отпред в дясно който минава покрай колекторите и е свързан с динамото!!! Там има проблем, намира се една част от кабела в метална изолация ако е прецакан почти 100% ще се подпали колата на никой не пожелавам подобно нещо но е факт!!! има доста изгорели Е31 точно от този проблем!! Имам страшно много инфо в главата си така че питай! Трудно ще я върнеш към нормалния и прекрасен вид :(

Поздрави и весела коледа!

Колега не знам как реши да кажеш че колата е зле при положение че само си я видял на паркинга без да я запалиш примерно и ще кажа че по интериор и екстериор няма някакви фрапантни забележки още като я изкарах от там липси на емблеми две решетки джанти и болтовеи един много крив праг-зле до толкова че не е палена около 5г и поради факта че е занемарена от стария собственик има липсващи и дефектирали части като липсващите са налични/като две решетки около бъбреците и пластмаси под бронята и два въздухувода/ а дефектирали са праговете от някои некадърни крадци на джанти и трябва да ги оправя.Относно съветите ти благодаря ще проверя за кабела защото не е проверен а и не съм запознат с проблема и отделно не разбрах кои педал да натисна за хидроусилвателя и акумулатора тоя на спирачката или на газта,относно помпи и бензинопроводи както споменах са ок всичко е сменено с ново.На тема окачване има да се прави скоро време ще стигна и до там знам че предницата е лесна работа притеснявам се повече за задното което не е зле така да се каже има три тампона ,но не знам дали се избиват или вървят комплект с носачи има скасан маншон на заден носач,относно спирачки са ок даже ръчната работи има почти нови наклатки и дискове мотора работи добре има теч на радиатор-поръчал съм нов и както съм споменал сменил съм една бобона две капачки два палеца свещи масла двигател скорости диф и леко напредвам с въстановяването ако закъсам с нещо ще питам споко ,но ще кажа че колата си е ок според мен и няма как да си купиш Е31 да не е палена 5г и да искаш с 200-300 или 600лв например да стане кола при положение че само акумолаторите са близо 400 такава кола се купува но не от всеки човек купува я този който знае истинската цена на този автомобил а цената е солена и това не е кола за всеки не е и кола за дрифт това е кола за кеф и които е карал или се е возил знае за какво иде реч модел на повече от 20г и за мен струва повече от повечето пластмасови кенефи който са три пати по скъпи от нея а и повечето от 150км/ч нагоре и гледат само задната и броня ама тва е друга тема аиде със здраве и обещавам да пиша кати имам време и развитие по проекта :lalala:
спален вагон

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 325i e31 850i
Мечтае да кара: e36 v10

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от Stuntmachine » 13 Ное 2014, 16:52

колеги мога ли да ви попитам как стои въпросът с смяната от автоматична на ръчна скоростна кутия?С каква кола е сходна трансмисията и може ли малко повече инфо фабрично имат ли шпер и ако не дали може да се сложи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от drago_pavlov » 23 Окт 2015, 10:56

Какво се случва с тази кола? Реставрира ли я вече или?
Последна промяна drago_pavlov на 23 Окт 2015, 12:48, променена общо 1 път
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от b00st » 23 Окт 2015, 11:15

drago_pavlov написа:Какво се случва с тази кола? Реставра ли я вече или?

По едно време се намираше в мобиле-то...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от E36TM » 25 Сеп 2019, 22:47

Ехааа...какви спомени имам с тази кола от 2004г. Ако на някой му е интересно, мога да разкажа за нея...но за протокола, още тогава колата получи челен удар, лек но челен.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Каде е 850ci individual от паркинга на бизнес парка-Е В

Мнение от c04 » 22 Яну 2020, 23:27

Разказвай...
На мен ми е интересно какво се случи и с колата в крайна сметка?

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook