Проблем с охлаждането на Мини Купър

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.06.2013
Пол: Мъж

Проблем с охлаждането на Мини Купър

Мнение от azemopi4a » 22 Юни 2013, 21:36

Колата е мини купър 2002, 1,6 куб см. На дълго няма проблеми,но спра ли на светофар водата почне да ври.Проверих маркучите на радиатора топли са и да твърди,това мисля че значи че има вода и термостата е отворил.Помпата работи не е превъртяла турбинката.Свалих перката на радиатора и забелязах че модула за управление на перката има някаква намотка която се е прекъснала,намерих втора употреба сложих я и пак заграява,ако пусна перката принудително да върти няма проблеми,държи си нормална температура.Въпроса ми е дали има някъде по двигателя някой датчик който да командва релето за перката че то нещо не ебава,махнах му отгоре капачето и видях че не включва,та мисълта ми е къде има някакъв датчик по двигателя?Много благодаря на отзовалите се!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с охлаждането на Мини Купър

Мнение от Atsalov » 22 Юни 2013, 23:46

azemopi4a написа:Колата е мини купър 2002, 1,6 куб см. На дълго няма проблеми,но спра ли на светофар водата почне да ври.Проверих маркучите на радиатора топли са и да твърди,това мисля че значи че има вода и термостата е отворил.Помпата работи не е превъртяла турбинката.Свалих перката на радиатора и забелязах че модула за управление на перката има някаква намотка която се е прекъснала,намерих втора употреба сложих я и пак заграява,ако пусна перката принудително да върти няма проблеми,държи си нормална температура.Въпроса ми е дали има някъде по двигателя някой датчик който да командва релето за перката че то нещо не ебава,махнах му отгоре капачето и видях че не включва,та мисълта ми е къде има някакъв датчик по двигателя?Много благодаря на отзовалите се!



Провери дали с включен и изключен климатик има разлика като за начало и си почисти радиаторите както и между тях,хубаво и внимателно с водоструйка. Да на термостата е датчика.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.06.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с охлаждането на Мини Купър

Мнение от azemopi4a » 23 Юни 2013, 17:17

atsalov написа:
azemopi4a написа:Колата е мини купър 2002, 1,6 куб см. На дълго няма проблеми,но спра ли на светофар водата почне да ври.Проверих маркучите на радиатора топли са и да твърди,това мисля че значи че има вода и термостата е отворил.Помпата работи не е превъртяла турбинката.Свалих перката на радиатора и забелязах че модула за управление на перката има някаква намотка която се е прекъснала,намерих втора употреба сложих я и пак заграява,ако пусна перката принудително да върти няма проблеми,държи си нормална температура.Въпроса ми е дали има някъде по двигателя някой датчик който да командва релето за перката че то нещо не ебава,махнах му отгоре капачето и видях че не включва,та мисълта ми е къде има някакъв датчик по двигателя?Много благодаря на отзовалите се!



Провери дали с включен и изключен климатик има разлика като за начало и си почисти радиаторите както и между тях,хубаво и внимателно с водоструйка. Да на термостата е датчика.


Това с чистенето го свърших.Не схванах тази операция с включен и изключен климатик да го направя.следващия ми въпрос е къде се намира термостата,защото толкова е нагъчкано при двигателя че сигурно трябва да го разглобя половината за да го сменя?Ако може снимки,всякаква информация ще ми е от полза

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с охлаждането на Мини Купър

Мнение от Atsalov » 23 Юни 2013, 20:50

azemopi4a написа:
atsalov написа:
azemopi4a написа:Колата е мини купър 2002, 1,6 куб см. На дълго няма проблеми,но спра ли на светофар водата почне да ври.Проверих маркучите на радиатора топли са и да твърди,това мисля че значи че има вода и термостата е отворил.Помпата работи не е превъртяла турбинката.Свалих перката на радиатора и забелязах че модула за управление на перката има някаква намотка която се е прекъснала,намерих втора употреба сложих я и пак заграява,ако пусна перката принудително да върти няма проблеми,държи си нормална температура.Въпроса ми е дали има някъде по двигателя някой датчик който да командва релето за перката че то нещо не ебава,махнах му отгоре капачето и видях че не включва,та мисълта ми е къде има някакъв датчик по двигателя?Много благодаря на отзовалите се!



Провери дали с включен и изключен климатик има разлика като за начало и си почисти радиаторите както и между тях,хубаво и внимателно с водоструйка. Да на термостата е датчика.


Това с чистенето го свърших.Не схванах тази операция с включен и изключен климатик да го направя.следващия ми въпрос е къде се намира термостата,защото толкова е нагъчкано при двигателя че сигурно трябва да го разглобя половината за да го сменя?Ако може снимки,всякаква информация ще ми е от полза



Когато включиш климатика перката тръгва според налягането в климатичната система си сменя и оборотите,така че ако загрява ще се вдига и налягането в климатичната система и последователно перката ще си вдигне оборотите .А може и да не тръгва изобщо от климатика и така да загрява пък водния ...

http://www.minimotors.com/Mini_Cooper_P ... pID=133935

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.06.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с охлаждането на Мини Купър

Мнение от azemopi4a » 24 Юни 2013, 18:15

До тук добре,намерих въпросния датчик,намира се под термостата.Свалих го и никъде не мога да го намеря,някой за съдействие номера му е 13621486698 ,става само с поръчка и се чака 1 седмица,някой да знае къде го има в наличност?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.08.2018
Пол: Жена

Re: Проблем с охлаждането на Мини Купър

Мнение от Siq » 11 Авг 2018, 8:05

Здравейте нова съм във форума и искам да споделя с вас и моят проблем колата е мини купър 2002 1.6 бензин завира ми водата казаха ми че е датчика на перлата на радиатора купих го та въпроса ми е къде се намира този датчик за да се смени

Забравих да спомена че майстора ми каза да го карам на климатик да ама в София дори и с включен климатик пак завира водата

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook