Mini Cooper S

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 6.05.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: по нормални пътища

Mini Cooper S

Мнение от ///Mi4aka » 05 Фев 2013, 16:42

Колеги имам едно такова питане на мини къпър с с какво управление е механичния компресор както при мерцедесите с магнитна шаиба или по някакав друг тертип :) питам относно това цхе сам замислил да слойа компресор на моита 323 и се чудя какъв от мерцедес със сигорност става но искам да разбера дали от мини ще стане. Благодаря предварително
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 6.05.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: по нормални пътища

Re: Mini Cooper S

Мнение от ///Mi4aka » 06 Фев 2013, 12:45

стига бе никой ли незнае? :(
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Mini Cooper S

Мнение от Sharo » 06 Фев 2013, 13:21

///Mi4aka написа:стига бе никой ли незнае? :(

Няма ли да ти дойде малко малък тоя компресор от минито
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 6.05.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: по нормални пътища

Re: Mini Cooper S

Мнение от ///Mi4aka » 06 Фев 2013, 14:32

едва ли защото и моя двигател не е много много направен да издаржа долямо натоварване смисал не ми е мерака да прасна блока а и може да се пооправи с по малка шайба но едва ли ще е малък затова искам да разбера какво му е управлението да вида дали ще стане или да тарся от мерцедес :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Mini Cooper S

Мнение от Sharo » 06 Фев 2013, 15:35

///Mi4aka написа:едва ли защото и моя двигател не е много много направен да издаржа долямо натоварване смисал не ми е мерака да прасна блока а и може да се пооправи с по малка шайба но едва ли ще е малък затова искам да разбера какво му е управлението да вида дали ще стане или да тарся от мерцедес :)

то той, че няма да има сила да пръсне блока е ясно .. доста по-големи нямат тая сила, но въпроса идеята ми е , че като направи пик на 2000 оборота после на 5 да не се окаже че пада графиката в мазето.

Все пак межу 1.8 и 2.3 си има няква разлика...
Виж модела ако може да извадиш от реал-а или нет-а някъде, че все си мисля как 2.3литра ще са му далеч от картата на тоя компресор
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 6.05.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: по нормални пътища

Re: Mini Cooper S

Мнение от ///Mi4aka » 06 Фев 2013, 21:00

Sharo написа:
///Mi4aka написа:едва ли защото и моя двигател не е много много направен да издаржа долямо натоварване смисал не ми е мерака да прасна блока а и може да се пооправи с по малка шайба но едва ли ще е малък затова искам да разбера какво му е управлението да вида дали ще стане или да тарся от мерцедес :)

то той, че няма да има сила да пръсне блока е ясно .. доста по-големи нямат тая сила, но въпроса идеята ми е , че като направи пик на 2000 оборота после на 5 да не се окаже че пада графиката в мазето.

Все пак межу 1.8 и 2.3 си има няква разлика...
Виж модела ако може да извадиш от реал-а или нет-а някъде, че все си мисля как 2.3литра ще са му далеч от картата на тоя компресор


това до колко да надува се прави с датчик за налягането и се слага на смукателните колектори а си мисля че ще стане защото при мерцедес компресорите са еднакви просто доколкото знам по електронен пат се определя колко въздух да вкарва и кога да изклучва и некви такива :)
Изображение

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook