Bmw z3!

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.04.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: e63

Bmw z3!

Мнение от stefato » 01 Май 2012, 8:19

Здравейте всички колеги. Благодаря за помощта в предишните ми теми.
Сега съм решил за рождения ми ден да се ''излигавя'' и да си купя БМВ з3.. Събирам мнения от всички.Във форума съм изчел всички теми,НО все още не съм кой знае колко сигурен дали я искам. Незнам защо ама тоя платнен гюрук не ми вдъхва доверие. Дали няма да е по-добре да търся с твърд таван,а ако тавана е твърд,ще може ли пак да е кабрио и автоматично да се сваля?Или и двата гюрука трябва аз да ги свалям и качвам..? :oops:
По погледа хладен разбираш, пич, коя е колата!:)) <3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Bmw z3!

Мнение от vanioboy » 02 Май 2012, 20:20

:mhihi: С твърдия таван колата става купе и не се отваря!Трябват ти двама човека да го свалиш и оставиш в гаража ако искаш да караш без него.Няма какво да те притеснява мекия таван стига да е запазен и да не стой постоянно на улицата колата.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Bmw z3!

Мнение от b00st » 02 Май 2012, 20:26

Изображение
z3 hardtop - няма такава кола просто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Bmw z3!

Мнение от vanioboy » 02 Май 2012, 20:34

zBoost написа:....z3 hardtop - няма такава кола просто.


Няма как да не се съглася с теб,а и силно препоръчвам ако ще вземаш да я вземеш с него...повярвай ми все в един момент ще ти се прииска да го сложиш....а и да не забравяме,че са податливи на усуквания който като сложиш твърдия таван веднага си личи.Виждал съм доста Z-ки на който изобщо не пасва :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.04.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: e63

Re: Bmw z3!

Мнение от stefato » 02 Май 2012, 20:44

vanioboy написа:
zBoost написа:....z3 hardtop - няма такава кола просто.


Няма как да не се съглася с теб,а и силно препоръчвам ако ще вземаш да я вземеш с него...повярвай ми все в един момент ще ти се прииска да го сложиш....а и да не забравяме,че са податливи на усуквания който като сложиш твърдия таван веднага си личи.Виждал съм доста Z-ки на който изобщо не пасва :winky:


Не разбирам какво искаш да кажеш? Аз съм напълно съгласен с пича,че с тоя таван е много по-добре,но ще е много глупаво ако няма да мога да го свалям...
По погледа хладен разбираш, пич, коя е колата!:)) <3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Bmw z3!

Мнение от vanioboy » 06 Май 2012, 8:29

Не...ще можеш да го сваляш разбира се но не автоматично а с 'жива сила' поне от 2 чифта ръце.Това ли не разбра или защо ти препоръчвам да си вземеш с твърд таван по възможност?Иначе не че с него имаш голяма видимост но това е друга тема вече :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Истинския първобитен див запад - Швейцария

Re: Bmw z3!

Мнение от joro-e30 » 08 Май 2012, 14:20

Здравей колега, понеже аз преди около месец си купих z3 мога, да ти кажа какви са ми първите впечатления:

1. качеството на изработка на интериора на доста по - ниско ниво от очакваното за bmw;

2. ако си купуваш, гледай да е след фейслифта- има значителни разлики като говорители отзад, много по красив стоп, гредите зад седалките в случай на обръщане ( че са им забравих името :oops: ), DSC.

3. колата е доста лека и значително по - шумна от е30 или е36 кабрио

4. за тавана не се влияй от това дали е ел или е ръчен. Ръчния се свалия даже докато си седиш на шофиорската седалка, с 1 ръка.

5. колата е много приятна за каране и е доста по различно усещането, което за мен е достатъчно да компеснира всички дотук изброени минуси и като цяло действай смело. Няма да съжаляваш.

6.Преди покупката провери механизмите и на двете седалки, че това е често срещан проблем. Когато не са в крайно задно положение не се закопчават и при тръгване или спиране мърдат напред - назад.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Bmw z3!

Мнение от vanioboy » 08 Май 2012, 19:28

joro-e30 написа:....5. колата е много приятна за каране и е доста по различно усещането, което за мен е достатъчно да компеснира всички дотук изброени минуси и като цяло действай смело. Няма да съжаляваш.

6.Преди покупката провери механизмите и на двете седалки, че това е често срещан проблем. Когато не са в крайно задно положение не се закопчават и при тръгване или спиране мърдат напред - назад.


Вземай смело ако само в седалките е проблема,решението е смяна на две гумички който по спомен нямат 20лв. и се подменят елементарно :yes: Иначе за гредите зад седалките ролбари мисля си се казват,не че и те не се слагат допълнително и на преди фейсови,но там е малко по сложичко,трябват ти един куп неща.И задължително да има ветробран.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.04.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: e63

Re: Bmw z3!

Мнение от stefato » 08 Май 2012, 21:22

Много го харесвам тоя форум! Винаги има мнение по въпроса!:))) Супер!
Каква е разликата между фейслифтовата з3 и тази да речем от 1999-2000? Предполагам само външния вид и интериора? Аз за друго не се сещам. Иначе подочух и аз подобни думи за интериора и шума от двигателя..
По погледа хладен разбираш, пич, коя е колата!:)) <3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Bmw z3!

Мнение от vanioboy » 11 Май 2012, 17:02

Разликата в преди и след фейса не е толкова малка,като най-важната е че фейсовите имат мотори от Е46 а преди от Е36 :dunno: Интериора има едва забележими разлики,а голямата промяна е в задницата на колата която вече има по-различна/леко издута визия/,други калници,багажник,броня и стопове.Не знам само защо при ///М моделите няма фейс :dunno: Лично на мен ако е преди фейса поне трябва да е с голям мотор/много по издута задница има/ за да ми хареса.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.05.2005
Местоположение: София
Кара: е30 325и кабрио

Re: Bmw z3!

Мнение от Тими » 12 Май 2012, 10:03

Пък и ако ти се купува наистина имам за 7500 лв, Зетка фейслифта 2001 с ел.таван и уиндшот с платено каско до 01.2013г.,не съм я пускал в обява,колата е внос януари и съм я карал само 500км в България. 0888442277

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.05.2012
Пол: Мъж

Re: Bmw z3!

Мнение от vansa » 21 Май 2012, 12:55

Здравейте, онзи ден се завъртях с Z 3-ката и пръснах предна броня и леко нагънах капака. Някой случайно дали може да даде някакви идеи за употребявани или не оригинални такива. Много би ми било от полза.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Bmw z3!

Мнение от cww » 21 Май 2012, 22:08

Момчета, не се отклонявайте от естеството на темата!
За всичко свързано с купуване или продаване на части за любимите ви Z-ки си има Търговски раздели!
Не му е тук мястото, така че го имайте впредвид!
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.04.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: e63

Re: Bmw z3!

Мнение от stefato » 22 Май 2012, 11:05

Тими написа:Пък и ако ти се купува наистина имам за 7500 лв, Зетка фейслифта 2001 с ел.таван и уиндшот с платено каско до 01.2013г.,не съм я пускал в обява,колата е внос януари и съм я карал само 500км в България. 0888442277


Благодаря ти много за офертата,но още събирам мнения и..пари :mhihi:

Дали според Вас някъде ще мога да си намеря зедка под наем,да кажем за ден???
По погледа хладен разбираш, пич, коя е колата!:)) <3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Bmw z3!

Мнение от vanioboy » 22 Май 2012, 17:08

Няма начин да не предлагат някъде и такива,просто трябва малко търсене.
А и не вярвам някой колега от форума да не те остави да задоволиш любопитството си,ако сте от един и същи град :yes: Аз лично като вземах моята съвсем не бях сигурен,че искам точно нея,но след няколко кръгчета около Софауто с TT,Z3 и един цлк ли,слк ли беше вече бях сигурен.

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook