BMW Z3 - проблеми и въпроси

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от sub_eleven » 25 Окт 2012, 23:34

като цяло добре си се ориентирал... само че я закачи на диагностика за някои от нещата.

двигателя е М52 със 150-те коне... Аз съм такъв и от същата година ми е Z3-то.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от DLVasilev » 26 Окт 2012, 17:25

sub_eleven написа:като цяло добре си се ориентирал... само че я закачи на диагностика за някои от нещата.

двигателя е М52 със 150-те коне... Аз съм такъв и от същата година ми е Z3-то.

Да де М52, грешката е моя. На диагностика скоро е закачана щото палшеше безпогрешно ма не искаше да гасне и нищо друго не се появи ма ако се наложи пак ще го видиме.
Все пак само с диагностика не става може да е нещо, което е възможно да го имам под ръка и да не е нужно да дам 50 лв, за да разбера че е то.
За прекъсването ми е важно какво мнение имате дюза ли е, свещите утре ще ги погледна, кабелите и бобините от М50 същите ли са, щото имам 6 разкошно работещи и за лагера на главината ми е интересно дали става от Е36.
Също така как може да се оправи задната стойка на колата? Говоря за разчекнатите гуми
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от DLVasilev » 27 Окт 2012, 20:52

Да добавя, че и моторчетата за местене на седалките не работят. Били се подпалили. Намират ли се, стават ли от друг модел, правят ли се какъв е случая там, че момчето ги иска работещо като си дойде
Изображение
ATR-42/72

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от bmwfena » 29 Окт 2012, 15:14

момчета...вчера в дъжда ми прокапа гюпука от десния край точно в края където се захваща за предния прозорец
гюрюка ми е перфе((( векой да е имал подобен проблем..че не искам да е кола само за слънчеви дни
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Green_Label » 31 Окт 2012, 14:19

DLVasilev написа:Също така как може да се оправи задната стойка на колата? Говоря за разчекнатите гуми


Те разчекнатите гуми са си така ;)
Ел.моторчетата на седалките може да се пренавият, едното от моите е изгоряло. На старо не намерих. Питах за пренавиване, но ми обявиха сериозна цена и се отказах, а пък е и на пасажерската седалка :mhihi:
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от DLVasilev » 31 Окт 2012, 19:20

Green_Label написа:
DLVasilev написа:Също така как може да се оправи задната стойка на колата? Говоря за разчекнатите гуми


Те разчекнатите гуми са си така ;)
Ел.моторчетата на седалките може да се пренавият, едното от моите е изгоряло. На старо не намерих. Питах за пренавиване, но ми обявиха сериозна цена и се отказах, а пък е и на пасажерската седалка :mhihi:

Лошава работа :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от sub_eleven » 01 Ное 2012, 6:48

DLVasilev написа:не е нужно да дам 50 лв, за да разбера че е то.


по принцип имам DIS, INPA и преходник за кръглата букса. То май фейслифта така или иначе има и стандартната. Може някой път като съм свободен, да се видим да я прочетем заедно за без пари -някой делничен слънчев ден след 17:00ч.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Николай Диянов » 09 Апр 2013, 16:50

Колеги, така като се позатопли и премина депресиращо действащото на душата зимно време, ме обзе една натрапчива идея да си закупя Z3. Има нещо, което страшно много ме привлече към Z серията. Ценово се ориентирах в Мобайл, но ми е любопитно какво трябва да следя при покупката. Марката БМВ не е нова за мен и имам насоки, но все пак, както знаем всеки модел се утвърждава със силни и слаби страни. Ще съм благодарен на всякакви съвети и насоки.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от sub_eleven » 14 Апр 2013, 19:59

съвет - вземи фейслифтово и ако можеш 2.8 или 3.0. Това би бил най-добрия избор за теб + евентуално колата би се продала много лесно в последствие.

1.9 преди фейс-а = вечно твоя кола + евентуално проблеми с гюрука и други дреболии.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Дидо85 » 15 Апр 2013, 11:55

sub_eleven написа: евентуално проблеми с гюрука и други дреболии.

Колега моя приятелка се е влюбила в модела, но всички които пита и казват, че гюрука е проблемен(то май важи за всички по-стари кабриолети без твърд таван), но никой не дава инфо точно колко е проблемен, какви пари би струвал ремонта, скъп ли е хард топа и т.н. Ако имаш повече инфо би ли споделил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от sub_eleven » 15 Апр 2013, 21:08

Дидо85 написа:
sub_eleven написа: евентуално проблеми с гюрука и други дреболии.

Колега моя приятелка се е влюбила в модела, но всички които пита и казват, че гюрука е проблемен(то май важи за всички по-стари кабриолети без твърд таван), но никой не дава инфо точно колко е проблемен, какви пари би струвал ремонта, скъп ли е хард топа и т.н. Ако имаш повече инфо би ли споделил.


нямам особена информация, но уплътненията, от които зависи протичането са на "релси" и според мен могат сравнително лесно да се сменят, друг е въпроса колко струват, но поне е сигурно, че могат да се поръчат. Те са от няколко части, които се напасват като се изпъне гюрука - реално от снадките между тях при пороен дъжд може да мине някоя капчица - и е минавала и при мен - въпреки, че всичко е в перф. състояние. Но аз лично гюрука го затварям много рядко, само ако трябва да я оставя за повече от 5-10мин някъде или ако запраска пороен дъжд. Казвам пороен, понеже при обикновен дъжд ако се движиш с 80+ примерно аеродинамиката и въздушната струя те предпазват от капките. А когато навън е студеничко, си пускаш топъл въздух на предното стъкло и ти прави и топъл щит и си караш комфортно.

Между другото е много вредно за въпросните уплътнения и за гюрука като цяло, да се разпъва/сгъва при ниски температури. Все се чудя като видя някоя Z3 от обявите у сред снега със свален покрив, знам че снимките са важни ама...


Хард топа е скъп и за мен е безмислица, освен ако нямаш гараж и трябва да зимува на открито. А да правиш Z3 кола за зимата е :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Дидо85 » 16 Апр 2013, 12:22

Благодаря за бързия отговор, още довечера ще и покажа твоя пост и тя да си прави сметка(доколкото знам няма гараж). :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 17.04.2014
Пол: Мъж

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от sali.ilkov » 18 Апр 2014, 14:44

Здр.колеги искам да си купя z3-ка но незнам каква да е като мотор год.и т.н. Ако помогнете ще съм благодарен.И като разглеждам такива за какво да внимавам мерси предварително!!!Не искам 6-цилиндово

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vanioboy » 27 Апр 2014, 8:53

sali.ilkov написа:Здр.колеги искам да си купя z3-ка но незнам каква да е като мотор год.и т.н. Ако помогнете ще съм благодарен.И като разглеждам такива за какво да внимавам мерси предварително!!!Не искам 6-цилиндово


Щом не искаш шестак задължително нямаш друг избор от 1.9 фейс :winky: за да си доволен все пак.Иначе гледай внимателно какво вземаш...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.10.2015

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от axlrose » 27 Окт 2015, 19:54

Здравейте, отскоро съм собственик на Z3 2.0 150к.с. 1999г. фейслифт, и имам няколко въпроса: Задните носачи съвместими ли са с някой друг модел на BMW(моите са по-различни от тези с 4 цилиндровите мотори)? Ел. механизма на гюрука не работи, вероятна причина? На предната броня ми е счупен единият габарит (или е мигач, не знам точно, правоъгълен един такъв бял, на по-старите го няма), не го намирам никъде, ако някой е купувал да сподели.

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook