BMW Z3 - проблеми и въпроси

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Green_Label » 29 Окт 2015, 22:28

axlrose написа:Здравейте, отскоро съм собственик на Z3 2.0 150к.с. 1999г. фейслифт, и имам няколко въпроса: Задните носачи съвместими ли са с някой друг модел на BMW(моите са по-различни от тези с 4 цилиндровите мотори)? Ел. механизма на гюрука не работи, вероятна причина? На предната броня ми е счупен единият габарит (или е мигач, не знам точно, правоъгълен един такъв бял, на по-старите го няма), не го намирам никъде, ако някой е купувал да сподели.

За задните носачи не съм сигурен. Но е малко вероятно да не са съвместими с някои от 3-ка.
Много често дефектират хидравличните помпи за гюрук. Отвори и виж дали стига напрежение до нея. Ако има 12в, значи може да е клеясала. Пробвай да я раздвижиш.
За онзи габарит на бронята виж в официалните вносители не би трябвало да е скъп, ако не те устройва цената пробвай в ибей. Доста неща има за Z3
Успех.


Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от The7omahawk » 13 Юли 2016, 6:19

Здравейте! След първите щастливи километри с моята Z3 дойде време и за първите питанки и болежки :lol:
1.Не ми свети лампата за DSC-то - нито като дам на контакт, нито като карам и то се включи, нито като задържа копчето. Мислех, че е изгоряла самата лампа - имах и други неработещи, свалих таблото, смених крушките - другите се оправиха, но тази за DSC продължава да не реагира. Идеи? Иначе копчето реагира - като и дам повече газ без да съм го цъкнал ме реже, иначе почва да се пързаля и тн., та мисля, че самата система работи.
2. Появява се някакво отвратително омазняване върху вътрешната страна на предното стъкло - вчера даже си направих експеримента на току-що изключена кола да забърсвам и то пак омазнява. Имах преди този проблем със старото Пежо, радиаторче на парното - предполагам и тук е същото. Лесно ли се сменя, колко струва, и може ли да е от друго?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.10.2016

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от M_M_D » 24 Апр 2017, 11:20

Здравейте, след смяна на акумолатора радиото ми загуби код и се блокира. Занесох го да го отблокират, но казаха, че не могат да го оправят и трябва да търся ново. Искам да ви попитам с кои други модели е съвместимо радиото за модел Z3, 1,9 1999. Мерси много.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Kris » 09 Юни 2017, 1:41

M_M_D написа:Здравейте, след смяна на акумолатора радиото ми загуби код и се блокира. Занесох го да го отблокират, но казаха, че не могат да го оправят и трябва да търся ново. Искам да ви попитам с кои други модели е съвместимо радиото за модел Z3, 1,9 1999. Мерси много.


Пробвай при някой друг да го разкодираш.

Преди време съм носил няколко оригинални и все при различни хора (общо взето където ми падне) и не е имало проблем.



Иначе би трябвало да е съвместимо със всички модели вграждани в Z3, Z1, E36, E30, E34, E28, E32, E31 и може би някои други.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 28.10.2017
Пол: Мъж

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vladoz3 » 28 Окт 2017, 17:51

Здравейте, може ли този ролбар да го монитрам на моята зетка? Трябва ли и някакъв допълнителен монтажен комплект към ролбара?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 28.10.2017
Пол: Мъж

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vladoz3 » 30 Окт 2017, 16:26

Колата е 1999 година ако е от значение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Green_Label » 07 Ное 2017, 20:35

Този май се води декоративен. Не би трябвало да имаш проблем, ако имаш стойките, ако не се продават отделно.
Най-добре е да отвориш и да погледнеш какво имаш под пластмасовите панели.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 28.10.2017
Пол: Мъж

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vladoz3 » 07 Ное 2017, 20:40

Тези дни се прибирам в България с нея на ход и вкъщи ще отворя и видя, че тук нямам условия и инструменти за такива неща. Стойките трябва да са вътре под панелите ли?

Предишна

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook