мнение за Mini Cooper!

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 1.01.2003
Местоположение: Асеновград,Пловдив

мнение за Mini Cooper!

Мнение от kompi » 11 Юни 2011, 15:37

Здравейте, искам да попитам колегите с Минита, какви са положителните и какви са отрицателните страни на автомобила? Понеже приятелката се е увлякла по тях, а аз нямам никакви впечатления.
За 1.6 става въпрос 2003/4 , без компресор. Как е като поддръжка и разход?
Благодаря предварително. :yes:
Сучииии!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2006 Z4 3.0si Coupe

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от Arxangel » 12 Юни 2011, 12:41

Здравей, майка ми караше Mini Cooper D до скоро, сменихме го с Mini Countryman SD. За бензина като двигател немога да ти кажа, попринцип не съм чул да има много оплаквания от този. Разхода трябва да го докарва до около 8-9 градско и 5-6 извънградско, зависи как кара. Мога да ти кажа със сигурност, че ще се друскате доста защото от тези години още дори стандартното окачване на Mini е доста твърдо. На новите ги оправиха и започнаха да водят малко по-меко. Като цяло супер кола и много подходяща за дама, ако е решила и колата е в добро състояние да действа. Смяна на всички консумативи в официален дилър е около 600-700 лева, поне толкова беше на дизеловото.
Изображение

BSMALIBU
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: САМО БМВ
Мечтае да кара: БМВ Х6 5.0i

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от Ivsun » 02 Авг 2011, 16:15

Братовчедка ми кара Mini Countryman S бензинов адски е доволна,каза че нямала да го смени за нищо на света а го кара вече 2 г. и му е минала около 70 - 80000 км.
АВТОСЕРВИЗ И АВТОМОРГА ЗА ВСИЧКИ МОДЕЛИ НА BMW
http://www.rnperformance.com/
:idea: Адресът нa RN Performance SERVICE е гр.София кв.Овча купел старата част,ул.Народно хоро срещу № 40 в Платения авто паркинг. 0899868888;0896188888;0886668685;0896132269

Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от Bavarcho » 15 Авг 2011, 18:43

Преди седмица някъде карах точно такова (за пръв път се докосвам до Мини)... хич не останах очарован от колата, особенно предвит цената. Както каза колегата горе вози твърдо (мислех че тази й има нещо, явно си е "сериино"), двигателя не беше много динамичен, отвътре не е лошо, качествено направено е, отвън е супер, отличава се от другите коли. Но ако трябва да купувам кола от този клас за тези пари надали ще се спра на
Мини и то с този двигател.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2006 Z4 3.0si Coupe

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от Arxangel » 27 Авг 2011, 9:45

Много зависи, по-старите Мини-та друсаха доста, ако ще взимаш по-ново, от 1-2 години смениха окачването и то пак е твърдо и супер стабилно но возията е доста по-добра.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от Petrolhead » 02 Сеп 2011, 10:48

z
Последна промяна Petrolhead на 18 Сеп 2020, 18:39, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: mini cooperche

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от beff » 02 Сеп 2011, 17:20

Аз карам купър 1.6 ( не е с-ка за сега) и сам много доволен от колата.. Голямо удоволствие за каране,макар че маи маи не е за нашите путища. А за разхода градско- 9-10( пада и на 8 ако си караш спокоино) извън гр. - 7-8 /100.
Сега облислям да минавам на купър с.. За мен колата е супер,макар че не е много функционална.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от vanioboy » 07 Яну 2012, 21:20

Разкостил съм доста такива и като гледам как тичат за помпи,рейки и полуоски бих те посъветвал да се преориентираш :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 10.05.2012
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 99'

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от bmw_760il » 31 Май 2012, 15:55

И аз много съм ги харесал тези минита и искам да си взема едно да си го карам за развлечение през уикенда.Искам да попитам това друсане за което говорите може ли да се коригира някакси с други пружини/амортисьори?Другото което ме интересува е колко пари вървят хубавите (да не създава грижи). със и без екстри?Става въпрос за първите бензинови минита без турбо (2002/2003).От къде ще е най-добре - Италия, Германия?За какво да гледам като ходя на оглед?Тези неща които сте изброили като чупливи предполагам се развалят от много километри (колко), или греша?Каква е разликата между One и Cooper?Кои са най-готините екстри, които правят колата много по-приятна?Струва ли си да се търси кола с Harman/Kardon (хубав звук ли прави и разваля ли се?)?
Много въпроси зададох, ще се радвам да получа хубави отговори на всички, за което благодаря предварително :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от vladi8008 » 01 Юни 2012, 12:58

bmw_760il написа:И аз много съм ги харесал тези минита и искам да си взема едно да си го карам за развлечение през уикенда.Искам да попитам това друсане за което говорите може ли да се коригира някакси с други пружини/амортисьори?Другото което ме интересува е колко пари вървят хубавите (да не създава грижи). със и без екстри?Става въпрос за първите бензинови минита без турбо (2002/2003).От къде ще е най-добре - Италия, Германия?За какво да гледам като ходя на оглед?Тези неща които сте изброили като чупливи предполагам се развалят от много километри (колко), или греша?Каква е разликата между One и Cooper?Кои са най-готините екстри, които правят колата много по-приятна?Струва ли си да се търси кола с Harman/Kardon (хубав звук ли прави и разваля ли се?)?
Много въпроси зададох, ще се радвам да получа хубави отговори на всички, за което благодаря предварително :bowdown:


Разликата между Cooper и One голяма :
1.Едното е 92 коня другото е 116(Cooper)
2.Салона (интериора) на Купъра е доста по добър(спортен)
Аз по принцип имам Купър с панорамен покрив(доста добра екстра) и автопилот.Музиката му е заводкса Алпин и е доста прилична.Взех я от Германия преди 2 месеца и съм много много доволен(въпреки многото километри 200 000 няма никакви проблеми).По принцип има някакво такова индивидуално усещане при шофиране - много е стабилна ,пъргава, залепва за асфалта.Друсането е в границите на допустимото все пак е твърдо окачване.Специално за мен по мощния мотор и панорамния покрив са екстри допринасящи за удоволствието.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 10.05.2012
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 99'

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от bmw_760il » 01 Юни 2012, 14:06

Какви са точно разликите в салоните на one и cooper и салоните на cooper и cooper s еднакви ли са?Какви са данъците на cooper, one и дизелчето за Старо Загорска област?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от vladi8008 » 15 Юни 2012, 10:15

bmw_760il написа:Какви са точно разликите в салоните на one и cooper и салоните на cooper и cooper s еднакви ли са?Какви са данъците на cooper, one и дизелчето за Старо Загорска област?



чесно да ти кажа не мога да хвана какви са разликите в салоните онзи ден видях мини one със салон като моя а аз съм с купър.За данъците трябва да провериш лично в старозагорска област каки са като имаш предвид че мини оне е 1,6 92-96 коня,мини купър е 1,6 116 коня а купър С е 1,6 163 коня.По принцип знам че моделите до 2006 специално тези с атмосферния двигател са по читави.Аз съм много доволен дори сега събрах малко лев и съм пуснал моя купър за продажба като искам да взема същия но кабрио.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.10.2012
Кара: е32

Re: мнение за Mini Cooper!

Мнение от radoslav_st » 22 Окт 2012, 13:52

само s серията ,дава приличен разход,и бяга добре!!!!!!!!!
bmw без шпер е като жена без ц...

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook