БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от vvaskoo » 04 Юни 2011, 22:14

Колеги , някой може ли да каже големият борд комп на е31 съвместим ли е с тези на другите бмв-та Е36 например , гледам на външен вид са 100% идентични . Проблема при моя както се досещате са пикселите , нищо не се вижда , има ли вариант да се оправят или нов да търся ? Също така имам касетка , може ли да се смени с някакво афтърмаркет СЦ и какво ще ми трябва ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от bum_bum » 05 Юни 2011, 11:02

Борда е същият, ще трябва само да се настрои към екуто, че иначе ще показва странно доволен разход :mhihi: Може и да се правят ама на цените на които са сега, особено в Англия не си струва разправията, а и лесно му се трошат щипките като вземеш да го отваряш. За музика бих си сложил нещо, което да си ходи на таблото- оригинално CD или нещо такова.. Иначе може да си го смениш с каквото искаш афтърмаркет.
Честито за колата, като каза, че си го взел без пари помислих, че е якой баси батала, а тя си е арна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от vanioboy » 05 Юни 2011, 11:49

За борда не знам но плейъра оригиналния със CD най ще му отива, гледам съвместим е с доста модели и лесничко ще намериш.От там махаш и чейнджъра и слагаш една залъгалка с usb и си свиркаш,хем добре изглеждащо хем свири с каквото си искаш :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от Nickelback » 05 Юни 2011, 12:02

Има доста писано за поправяне на борд. Аз моя го пооправих по следната процедура - http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... p?t=457171

vanioboy написа:За борда не знам но плейъра оригиналния със CD най ще му отива, гледам съвместим е с доста модели и лесничко ще намериш.От там махаш и чейнджъра и слагаш една залъгалка с usb и си свиркаш,хем добре изглеждащо хем свири с каквото си искаш :yes:


Колега, откъде се намират тия залъгалки с USB?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от vanioboy » 05 Юни 2011, 12:14

Nickelback написа:Колега, откъде се намират тия залъгалки с USB?


Аз лично съм с такова но доста по евтино го намерих:
http://cgi.ebay.co.uk/USB-SD-Interface-Adaptor-BMW-E30-E36-E46-E34-E39-/400218874358?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&hash=item5d2ee761f6

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от cod-cdbp » 05 Юни 2011, 12:48

Ето това е истината и за Е31 и за Е32, лично пробвано от мен :winky:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от vanioboy » 05 Юни 2011, 13:07

_65536_kb_sec_ написа:Ето това е истината и за Е31 и за Е32, лично пробвано от мен :winky:


А защо да не е това отдолу :mhihi:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от bum_bum » 05 Юни 2011, 16:45

_65536_kb_sec_ написа:Ето това е истината и за Е31 и за Е32, лично пробвано от мен :winky:
Изображение



:shock: къв е тоя борд? Ако е с тия цветните гиздийки горе, то е36-цовия ги няма.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от Peter Angelov » 05 Юни 2011, 17:10

Борда е само за Е31,цена около 750 лв.
Може и колега от Bg, да ти направи ремонта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от bum_bum » 05 Юни 2011, 17:30

Виждал съм снимки само изгасен и по формата мислех, че е като е36-цовия ама явно не е баш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от cod-cdbp » 05 Юни 2011, 18:08

bum_bum написа:Виждал съм снимки само изгасен и по формата мислех, че е като е36-цовия ама явно не е баш.


Само на външен вид, иначе нищо общо, и касетофона няма много общо с масовите касетофони :winky:
Ама за него ще говорим когато някой се навие да монтира такъв, че май само аз съм с такъв касетофон който работи все още 8)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от vvaskoo » 05 Юни 2011, 21:01

Мерси на отзовалите се . И по специално на колегата Nickelback за линка . Борда вече е оправен и дисплея се вижда идеално , има само 2 изгорели крушки да се сменят но това не ме бърка особено . Има и още един малък проблем 2 копчета от борда липсват , дали ще стане да купя борд от е36 и да сменя само копчетата отпред ?

Относно ЦД-то още се чудя дали да слагам оригинално или афтърмаркет . Имам доста опит с е46 и знам че при тях ЦД-тата не искат код , при по-стаарите модели цд-тата искат ли код? И съответно ако си купя ЦД без код какво се прави в тоя случай? Относно афтърмаркет цд-тата гледах че някой слагат "бекър -индиана или мексико про" дори мисля че ги има като оригинална опция на някой от бмв-тата . Ако намеря се замислям да сложа такова . Разбира се не държа да е такова , ако някой знае добро и красиво ЦД ще съм благодарен да сподели .

Поздрави :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от cod-cdbp » 05 Юни 2011, 22:45

Личното ми мнение е че оригинални касетофони с чейнджър стоят най-добре, просто защото те са направени за тези коли. Нито трябват преходници, нито цигании нито нищо.
Както и момента че звука е изчислен точно за тези касетофони.
Не знам колега дали ти си късметлия да имаш опцията Hi-Fi озвучаване, но точно това + оригинален касетофон, дава доста задоволителен звук. Аз лично съм с изцяло оригинална музика и съм повече от доволен. Единствено мисля да подменя говорителите с някакви с хартиена мембрана от високите класове, защото времето малко или много си е казало думата за оригиналните. :yes:

PS: Сега очаквам да ме нападнат всичките форумни разбирачи, които смятат че оригиналната музика е боклук. :nono: :nono: :nono:
Отговора ми е само един - ако човек иска звук, било то оригинален, си взима кола с Hi-Fi пакета, и топ касетофона за модела...
В пъти по-евтино и лесно е от каквито и да било други проекти...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: БМВ е31 - борд комп и ЦД плеър

Мнение от MPOWERfan » 11 Дек 2011, 18:25

vvaskoo написа:Мерси на отзовалите се . И по специално на колегата Nickelback за линка . Борда вече е оправен и дисплея се вижда идеално , има само 2 изгорели крушки да се сменят но това не ме бърка особено . Има и още един малък проблем 2 копчета от борда липсват , дали ще стане да купя борд от е36 и да сменя само копчетата отпред ?

Относно ЦД-то още се чудя дали да слагам оригинално или афтърмаркет . Имам доста опит с е46 и знам че при тях ЦД-тата не искат код , при по-стаарите модели цд-тата искат ли код? И съответно ако си купя ЦД без код какво се прави в тоя случай? Относно афтърмаркет цд-тата гледах че някой слагат "бекър -индиана или мексико про" дори мисля че ги има като оригинална опция на някой от бмв-тата . Ако намеря се замислям да сложа такова . Разбира се не държа да е такова , ако някой знае добро и красиво ЦД ще съм благодарен да сподели .

Поздрави :bchug:

Колега,ако борда е с същия принцип на отваряне като Е36 за 10 минути си и сменил крушките.За копчеата и аз се бях вкарал в филма,ако уцелиш същия борд всичко е "плуг анд плей"аз от втория път уцелих. :lol: Има едни писти вътре който се чупят аз моя така го правих и пак имам 2 не работещи бутона ма те не са важни. :lol: :yes:
И поздрави за уникалното возило! ;)
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook