BMW E31 840CI - Мнения

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от AcOrP » 30 Май 2011, 13:45

Peter Angelov написа:
pampo написа:
Peter Angelov написа:Колега мнение и съвети за този автомобил трудно ще ти даде някой в този форум, хората които притежават подобни автомобили се броят на пръстите. Да не говорим че повечето пък от тези коли го карат на умирачка в България ако ме разбираш правилно. Така че преди да беше играл първо да беше почетел, проверил цени и т.н. Кефи се ще се справиш важно е какво желание и мерак имаш към тази кола, ако ли не пускаш на части и ще намериш клиенти за нея, разбирасе има значение състояние и т.н.

Успех

Да де, ма той колегата 1во е играл в И бей и 2ро живее в Лондон като гледам. Така че едва ли го вълнува кой как кара Е31-ците в България...
Иначе тва е най-маниашкото БМВ за мен.


То хубаво че е играл и живее в Лондон, като не го вълнува защо е пуснал темата :D Най лесно ще получи отговор на въпросите си в чужди форуми. Ако е до цени влиза в някоя програма на BMW вади си номерата и си прави справки :D
Водна помпа - 500-550 лв.
Термостат - 150-200 лв.
Ремъци, масла, ролки и т.н. трябва са най малкия проблем. Задно окачване всичко оригинал - 3000-3500 лв., генерация - 3000 лв. и т.н.

P.S. Ако те интерисува нещо пиши на лична колега :yes:

То тези цени и за е30 и е32 са същите... Стартер 650 лв и т.н.
Части някой са съвместими с Е32, с оригинални части от БМВ е скъпо много но това е така за всички БМВ-та. Не оригинални нямам идея как стоят нещата. А за втора употреба по специфични неща трудно но в ибей се ще изкочи нещо. Земи я виж какво що и тогава вече почваш да търсиш. Мотора не е по различен от е32 740 така,че по него не е голям зора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от Peter Angelov » 30 Май 2011, 13:57

За мотора да няма кой знае кви проблеми само дето обслужване на верига, банани и т.н. е 1000 лв., кабели специално за 850- ка - 1005 лв. но да кажем майната му на мотора, ами окачване примерно задно :?: За Е31 няма аналог в друго BMW, всичко е оригинал няма афтърмаркет - 3000-3500 лв., ами интериор или екстериор отново само оригинал. Ами амортисьори по 2 бона бройката :D Хубаво че има все пак нещо там като възможност и то ако е с М-Техник окачване ако е с EDC пак ще го яде големия. Ами спирачки, хайде има дискове и накладки афтърмаркет ами хидроусилвател имали :?: НЯМА - 2 бона и като сложиш вакумакумулатор - 750 лв. над 80% Е31 страдат от проблем със тези 2 неща по спирачките, абе става дълга и широка.

Колегата ако има желание може да пише едно лично. Но истината си е такава :bchug:

И пак казвам зависи за какво е вземал тази кола, око ще я има, пази, цени и т.н. си заслужава всеки един лев. И наистина е несериозно да се каже че Е31 не е BMW за ценители.
Последна промяна Peter Angelov на 30 Май 2011, 14:08, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 17.08.2009
Местоположение: Australia
Пол: Мъж
Кара: e31 850i ,f10 520d
Мечтае да кара: Детско багерче

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от BMWgiunter » 30 Май 2011, 13:59

Честито колега за придобивката ,е31 е уникална машина и за мен е един от най-добрите модели на БМВ за всички времена,поддръжката и не е евтина ,но това е цената да караш един истински автомобил ,и смятам че седнеш ли веднъж в е31 никога не може да замениш усещането с това на друг автомобил.И умната със скоростта :nono:
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D E90
Мечтае да кара: нещо още по-бързо

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от BMW trust » 12 Окт 2011, 19:34

Поздравления за е31-цата.
Много добър избор колега, тази кола е уникално яка.
А и наистина много върви. :yes:
:bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж

Re: BMW E31 840CI - Мнения

Мнение от ChristianPetrow » 22 Окт 2011, 0:12

Колата наистина е божествена, имам честа да се похваля, началото на лятото батко ми си взе 840i, и хал хабер си нямах какво притежава, та когато се прибирах с приятели и батко ми беше спрял на паркинга и точно от там ни беше пътя и те като я видяха колата и отвориха широко уста и казаха "ейй гледай малко т'ва BMW, супер рядка кола е това а у.." и им викам добре не ме вълнува (а хал хабер си нямах за този модел, само в гугъл бях виждал този модел :mhihi: ) и им викам тръгвайте тази кола е на батко ми, и те като ги удари един хил, да да.. сигурно е на батко ти, а в същото време той беше наблизо и ми звънна и се хили по телефона и вика какво става, и му казах как са реагирали аверите ми, и той се подхилкваше по телефона и така.. че на другия ден като я видяха пред вкъщи тогава вече повярваха и все пак си казваха леле мечта ми е да се возя в такова нещо.. Таа тръпката за първи път като се качих няма да я забравя никога.. и като я набичи колкото позволяваше пътя :driving: .. направо ми изпълни душата..
Малко поспамих, но като видях темата не се сдържах..
Ето и 1-2 снимчици да я видите :lalala:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Предишна

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook