z4 E89 въпрос

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.03.2011
Пол: Мъж

z4 E89 въпрос

Мнение от reopru » 30 Мар 2011, 19:35

Здравейте,

тъй като моята любима Х5-ца (на 1 година и 20.000км) преди 10 дена ненадейно изчезна, взех да се чудя каква да е следващата кола. В смисъл - прекалено съм травмиран за да взема пак Х5, просто нямам нерви да си играя на стражари и апаши с бандюгите и да се чудя какви джаджи и фърмуери да слагам за да може да се спаси до следващия хак. Иначе колата е страхотна, ех какъв саунд имаше (Бога ми, тази уредба ще ми липсва дълго). Но както и да е, нали съм жив и здрав - майната и на колата. Сега въпроса е whats next? Определено се "наджипих" и ми се иска нещо по-спортно.

Новата z4 E89 много ми допада адски като фасон, и въпроса е - и тях ли ги крадат така лесно? Предполагам, че като е малко по-бутикова кола, търсенето ще е малко и може да се размине с нисък интерес от крадците (като няма кой да я купи), или пак ще трябва да се чудя къде да я крия или кой "майстор" да хвана, за да и бърника по техниката. За мотора - sDrive23 или sDrive30 ми се струват разумната комбинация между кеф и разходи. Или да почвам да се оглеждам за сходни коли по параметри - 1-2 годишен Кайман или Бокстер, новия СЛК (с новата предница, ама за него ще трябва да се чака), или пък 370Z (който е най-евтината възможност).

Практичноста на колата не е от значение, тъй като такава няма (имал съм вече БМВ кабрио) - колата е единствено за кеф :)) Разходите също не играят роля (бензин, сервизи), багажника също, зимата рядко карам. Единственото което ме интересува е да съм спокоен и да не я мисля, както стана с предната.

Жоро

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2006 Z4 3.0si Coupe

Re: z4 E89 въпрос

Мнение от Arxangel » 19 Май 2011, 13:24

Имайки в предвид, че Z4 като цяло не е най-популярният модел на БМВ, опасността да изчезне е далеч по-малка от джипките. Вече дали да е Z4 или някоя от другите които си избройл ще трябва ти да си прецениш. Но все пак питаш във форум за БМВ, не очаквай някой да ти предложи другите опции. Аз лично смятам, че Z4 е уникална кола и даже бих ти препоръчал да се хвърлиш направо на 35i или 35is в жълто, няма да съжаляваш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: z4 E89 въпрос

Мнение от vanioboy » 23 Май 2011, 22:51

:winky: Въпреки,че може и да бъда изяден тук,си мисля че Каймана е по-добрата опция :dunno:
п.п.Поне сподели каква е новата придобивка :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: z4 E89 въпрос

Мнение от BadAngel » 23 Май 2011, 22:55

370з-а е с по-добро съотношение пари / мощност
No bling at the Ring

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2006 Z4 3.0si Coupe

Re: z4 E89 въпрос

Мнение от Arxangel » 30 Май 2011, 9:59

Не всички се впечатляват от съотношението пари/мощност. Аз лично никога не бих си взел нещо само защото взимаш повече кончета за по-малко пари. БМВ е в кръвта, това е страст и начин на живот. Нисана не дава усещане за премиум. :)
Колкото до Каймана, там си е цифра, мисля, че БМВ-то е добър баланс между Поршето и Нисана като цена/мощност/комфорт.
Изображение

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook