Z4 E85 2.0 Gasoline

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.08.2010
Пол: Мъж
Кара: Toyota RAV 4 2009 2.0 Gasoline
Мечтае да кара: бавно, с готиното ми маце гола до мен

Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от DraxDomax » 30 Авг 2010, 16:51

Здрасти колеги!

Какво мислите за този автомобил? Много са хубави и ме изкушават да влезна в
финансови задължение които не подхожсат на човек с мойте скромни възможности...

За да ме откажете, моля ми кажете колко са им скъпи частите и колко често се чупят...

Ако някой има такава или подобна, да се видиме да го почерпя и да си изчерпя въпросите.
Благодаря предварително за посоченето на правописните ми грешки.
Тодор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от vanioboy » 01 Сеп 2010, 6:12

:yes: Изобщо не се замисляй.щом е на оферта скачай в нея няма да съжеляваш.За разлика от Z3 в четворката много повече са изпипани нещата.Частите са 1 към 1 Е46 :) Ако я вземеш,сподели впечатления.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.08.2010
Пол: Мъж
Кара: Toyota RAV 4 2009 2.0 Gasoline
Мечтае да кара: бавно, с готиното ми маце гола до мен

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от DraxDomax » 01 Сеп 2010, 10:06

А как е в зимата? С спокойно каране и зимни гуми ще може ли да се движи нормално?
Прониква ли вода през брезента ако вали яко? А ако я оставя да се натрупа отгоре дали
ще проникне?

Да ти кажа, и Е46-ица не съм имал така че не знам какви пари иска за подръжка.
Масло, гуми 18-ки, филтри, ремъци, накладки, круики?

Ако си давал пари скоро за колата може ли да се сетиш колко си дал и за какво?
Благодаря предварително за посоченето на правописните ми грешки.
Тодор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от Green_Label » 08 Сеп 2010, 19:03

Возили са ме само в такава. И както каза по-горе колегата е много по-изпипана и разбира се, по-модерна от З3-ката.
Само един съвет - взимай с по-голям мотор :mhihi:
Огромен кеф са родстарите :driving:
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от sub_eleven » 09 Сеп 2010, 14:23

vanioboy написа:За разлика от Z3 в четворката много повече са изпипани нещата.Частите са 1 към 1 Е46 :)

нещата със сигурност са изпипани повече от Z3... все пак е по-нова.

Колкото до частите... Z3 след фейслифта си е също 1 към 1 с е46...


Моето мнение е да не влизаш във финансови задължения за да притежаваш такъв автомобил. Първо този тип автомобил е непрактичен - това означава, че трябва да имаш и друга кола. Второ - ще ти докара неподозирани разходи, за които явно няма да си подготвен - да не говорим за това, че ще връщаш пари междувременно...

Да ги имаш парите поне да я купиш как да е, но няма нужда да се мъчиш с изплащане и поддръжка накуп според мен. Няма да й се насладиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.11.2009
Пол: Мъж

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от twinfs » 09 Сеп 2010, 19:33

аз съм пред същата дилема, само че за 2.5 литровия двигател. Единствена кола ще е и имам само половината парици в кеш. Това, че е 1 към 1 с е46 не ме обнадеждава много.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.08.2010
Пол: Мъж
Кара: Toyota RAV 4 2009 2.0 Gasoline
Мечтае да кара: бавно, с готиното ми маце гола до мен

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от DraxDomax » 20 Сеп 2010, 16:04

Друга кола има... А защо ли се счита за непрактична тази кола?
Ние сме семейство от двама души, с планове за 0 наследници...
Благодаря предварително за посоченето на правописните ми грешки.
Тодор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от anzak » 14 Окт 2010, 8:38

колега точно Z4 съм нямал но съм карал такава кола а от роудстърите имам опит със СЛК имах такова и мога та ти кажа че точно кола тип роудстър каквито са и двете не е практична кола за всеки ден по няколко причини като за начало пространството е силно ограничено возията си е доста твърда все пак това си е по скоро спортна кола за зимата дори и с много добри зимни гуми не е най подходящото решение за багаж вътре в купето малко е малко мястото и като става въпрос за багаж говоря примерно за 2 зимни якета за двамата пасажери а ако тръгнеш на път и трябва да вземеш повече неща става интересно :) като цяло зетката си е уникално красива кола но въпреки че изглежда малка никак не е лека и моя съвет е мотор 2.5 или 3.0 окачването отпред е като на е46 обаче до там са приликите фарове ламарини брони си струват бая пари и трудно се намират 2-ра ръка моторите и 2.2 и 2.5 и 3.0 са уникални супер здрави балансирани ядове с тях няма да имаш но в резюме искам да каже че това е страхотна кола но за втора кола за свободно време за сваляне на мадами въобще за удоволствие но не и кола за всеки ден
Барай шишарката Минкеее ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от sub_eleven » 05 Ное 2010, 11:46

за колегата дето това ще е единствената му кола - опитай се да преодолееш импулса, който те е завладял - ще сгрешиш...приятелски съвет ти давам...

А за непрактичността на роудстърите може да се добави още, но като цяло колегата горе има добри доводи. Хареса ми частта за багажа. Аз моята я карам почти винаги сам, а когато има друг човек с мен - винаги съм го отпрупал да държи нещо(нещата които нормално седят на другата седалка - чанта, дреха и т.н.)

Но на z4 багажника е доста по-голям в сравнение със z3.

Пак казвам - кабрио зимата навън - кофти идея. Освен ако няма хардтоп.

Според мен също колкото по-голям двигател - по-добре.

За да не кажете, че само ви отказвам - лятото, няма такъв кеф.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от vanioboy » 11 Ное 2010, 7:24

:mhihi: Като се сетя какви ядове имах с Z3 в голям дъжд,четворката си е приказка направо.Свистенето на покрива с висока скорост е поизчистено тук,въобще първо си мислех,за Z3 че няма кола като нея,но с всеки изминал ден Z4 ми влиза под кожата.Вече 30-32.000км минах единствено масла съм сменял и гуми веднъж :mhihi:
Каква практичност и обем на багажник и т.н. при роудстарите търсите незнам :dunno: :dunno: :dunno: Ако търсиш кефа от карането вземай и хич да не ти пука от подробностите :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от sub_eleven » 16 Ное 2010, 20:19

vanioboy написа:Каква практичност и обем на багажник и т.н. при роудстарите търсите незнам :dunno: :dunno: :dunno: Ако търсиш кефа от карането вземай и хич да не ти пука от подробностите :driving:

след като ще му е единствената кола, едва ли си я е взел просто за да се вози безцелно. Както примерно се случва на мен, а предполагам и на теб понякога....

Затова нека да има едно на ум за всичко казано по-горе.

Най-лесното е да метнеш импулсивно парите и после да му мислиш...

vanioboy, не ти ли харесва на външен вид z3 повече? Помня между другото твоята беше уникална кола...

Мен ако питате най-добре някоя уникално запазена e30-ка кабрио с голям двигател :lol: това е колата...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от Sharo » 16 Ное 2010, 20:30

Z4-ка с хубави гуми от тука в Бояна си излиза без проблеми зимата . Но си е много по-добре с харттопа, зимата най-вече.
имам една 2.5 за продаване

Изображение
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Z4 E85 2.0 Gasoline

Мнение от vanioboy » 23 Ное 2010, 8:27

:yes:ооо да Z3 като дизаин е нещо уникално,още си ми е слабост :bowdown:
Бях разбрал,че няма да му е единствен автомобил.....аз така говоря,но имам и комби под ръка че и кемпер :mhihi: :mhihi: :mhihi: и не че с Z4 не ходя за риба :mhihi: :mhihi: :mhihi: просто удоволствието е неописуемо,затова който си е наумил да взима :driving:

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook