E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от deank » 25 Май 2010, 10:40

Привет на всички!

Както се споменава в името на темата - имам някакъв много особен проблем. Не съм сигурен как точно да го опиша, но започнах да чувствам колата много несигурна.

Това се случи веднага след като смених зимните гуми с летни. Възможно ли е при смяната, като вдигаха колата (доста високо) с криковете нещо да се е прецакало?

Усещането е много неприятно и се появява от време на време при всякакви скорости... едно такова тънко усещане, че задницата не следва предницата за около половин-една секунда.

Не съм я удрял по бордюри, нищо не съм й причинил :)

Деян

п.п. Вчера накарах едни приятел да ме повози (на моята си кола) и от пасажерското място не се усеща нищо, но и той каза че е усетил нещо.

п.п.2 И да използвам темата... ако някой има антена за задното стъкло - да свирне... че ми я счупиха на една автомивка. :(
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от boris » 25 Май 2010, 16:19

Закарай я да и проверят тампоните на задните носачи и моста...

И следващия път темата в новия си ни раздел :roll:
viewforum.php?f=123
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от deank » 25 Май 2010, 16:23

Дам... мислех за тампоните, но понеже стария собственик каза, че ги е сменил всичките преди 7-8 месеца и... Дано да е само от тях... :)

//

п.п. Ооо, честито за под-форума... :) Имах bookmark и не погледнах, че вече има отделен E38!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от boris » 25 Май 2010, 16:28

То проблема може да идва точно от там, че ги сменял, въпроса е какви е сложил :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от deank » 25 Май 2010, 16:34

Ами вече я няма темата в 'продавам' ама бяха някакви хубави... с някакво завъртяно име с "R" или "P"... не помня... аз съм по компютрите, не по колите :)

Все Рашо е правил колата... Поне и той така казва... Ама като гледам как я е правил...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от el_toro » 25 Май 2010, 19:24

и аз съм за тампоните

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 19.04.2004
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 2001 730d

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от KONN » 26 Май 2010, 20:39

Колега закарай я на реглаж колата аз като махнах зимните джанти с гуми 16-ки и сложих 19-ките и при мен се появи това усещане при висока скорост като мина през някаква неравност и се усещаше.Иначе в завой нямаше проблеми.Закарах я в сервиза на Хеад в надежда точно до надлеза 45лв. ми взеха за реглаж на преден и заден мост и колата заспа.Може и от тампони да е но при мен на предишната седмица като ми бяха заминали тампоните и в завойте я усештах много несигурна.
Най мразим некви кифли да ми се правят на кроасани !!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от doomy525 » 28 Май 2010, 7:10

Здравей колега, аз го имам същия проблем само че при Е39 (5тица). Оказаха се задни носачи и днеска ще ги сменям и ще пиша впечатление след смяната им. Точно както казваш - за половин секунда се усеща как все едно "шава" по неравностите :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от deank » 30 Май 2010, 18:01

Смени ли ги и промени ли се нещо?

При мен се случва не само при неравности, макар че по паветата е още по-неприятно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от doomy525 » 31 Май 2010, 8:45

Да колега, смених ги и колата наистина вози по стегнато, но това сеене го има още ! Сега отивам към сервиза, защото не се трае толкова много ми прави впечатление.
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 24.03.2006
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: F01 740d
Мечтае да кара: в насрещтното...

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от Georgiev BMW » 07 Юли 2010, 18:01

Странна работа и аз като сложих 19ките като че ли и при мен започна много слабо да се усеща нещо такова.Може ли наистина да е от качването на цолажа, да трябва на ново регулаж на предница и задница?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от cecoboy » 07 Юли 2010, 22:17

"Проблема" е в гумите! Т.е. няма проблем и аз бях така като минах от 16-ки на 18-ки просто трябва да свикнеш! След като и аз смених тампоните на задния мост малко се подобриха нещата но не беше като с 16-ките. Ако искаш комфорт слагай 16-ки и свиркай ебаси возията дето има Е38 с 16 цола гумета! :)

Но.... все пак голямата "жанта" си е голяма "жанта" :P

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 24.03.2006
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: F01 740d
Мечтае да кара: в насрещтното...

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от Georgiev BMW » 10 Юли 2010, 4:26

cecoboy написа:"Проблема" е в гумите! Т.е. няма проблем и аз бях така като минах от 16-ки на 18-ки просто трябва да свикнеш! След като и аз смених тампоните на задния мост малко се подобриха нещата но не беше като с 16-ките. Ако искаш комфорт слагай 16-ки и свиркай ебаси возията дето има Е38 с 16 цола гумета! :)

Но.... все пак голямата "жанта" си е голяма "жанта" :P


аз с оригиналните 19ки от Е65 съм доволен от към возията. Учаквах да е много твърда ама се оказа, че вози по добре от 18ките с които бях преди.Всичко е до джантата щото за 19ка е много лека и сега колата освен, че вози по добре и върви повече :shock: Предишните ми джанти бяха Дезент и бяха мн тежки. Ама това мърдане на задницата при неравност не е нормално да го прави само от това, че слагаш по голям цолаж. При мен мисля, че се усеща заради регулаж или тампоните са трагнали да заминават.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от deank » 10 Юли 2010, 12:18

cecoboy написа:"Проблема" е в гумите! Т.е. няма проблем и аз бях така като минах от 16-ки на 18-ки просто трябва да свикнеш! След като и аз смених тампоните на задния мост малко се подобриха нещата но не беше като с 16-ките. Ако искаш комфорт слагай 16-ки и свиркай ебаси возията дето има Е38 с 16 цола гумета! :)

Но.... все пак голямата "жанта" си е голяма "жанта" :P


Да, но зимните ми гуми са 215/60R16, а летните които сложих са 235/60R16. Джантите са различни (едните са със "спици", а другите не), но мисля че са си все 16" - така че вероятно не е от гумите. Имам чувството, че с всеки ден става все по-зле, а още не е останало време да мина през сервиз... Да не се окаже, че хвърлям пари на вятъра :(

Ето това са джантите със зимните гуми, с които нямах проблем:
Изображение


а тези са летните, с които колата плава наляво надясно :(
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Re: E38 - Проблем със 'сеене' на ЗАДНИЦА?!

Мнение от cecoboy » 10 Юли 2010, 23:04

Добре де! Забравих да споделя и другото! След като си сложих 18-ките и наринах една камара пари да сменя всичко дори и това което няма нужда по ходовата част в сервиза който беше специализиран за това ми казаха че е от гумите! Бях с едни Бриджстоунки и ги бях взел с джантитие демек втора употреба и викам може наистина да е така но наближи есента сложих направо зимните Гудиър пак 18-ки и колата си заспа. На следващата пролет си взех нови летни 18-ки на 255 ама а де кви бяха сега забравих и колата нямаше вече такъв проблем! Напротив стана много стабилна! Така че извода е преди да тръгнеш да сипеш пари опитай с друг чифт гуми ако ти е възможно!

А сетих се бях си взел NEXEN не ми се даваха много парици а гумаджията ми ги препоръча че били читави Южно Корейски май бяха!

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook