Замисля ли ви се колата?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Замисля ли ви се колата?

Мнение от Me4eee » 20 Мар 2010, 14:32

Интересно ми е как е при другите тдс-и като моята, дали като натиснете педала и колата има замисляне около половин секунда итогава да тръгва. Като натисна примерно до долу педала и не може веднага да зацепи, че съм подал газ. Ако това не е нормално, къде може да е проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от boris » 20 Мар 2010, 16:25

Не е нормално колега, педала на газта може да ти го създава този проблем, но най-хубаво да идеш да е закачат някъде, за да не сменяш различни неща без причина :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Бургас

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от tisho_ » 20 Мар 2010, 16:32

според мен е нормално защото все пак тдс-а е с реостат на педала , не с жило

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от boris » 20 Мар 2010, 16:46

В такъв случай явно на моята нещо и има, помагайте колеги, защо като дам газ тръгва веднага, а не закъснява малко :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от Me4eee » 20 Мар 2010, 19:19

Ми на мен винаги ми е вървяла така колата, закачал съм я и на диагностика, но нищо не излиза. Но къде може да е проблема незнам. Иначе си върви нормално, набира си добре, само това замисляне ме дразни, но незнам къде да търся проблема.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от iliew » 21 Мар 2010, 9:15

boris_k написа:В такъв случай явно на моята нещо и има, помагайте колеги, защо като дам газ тръгва веднага, а не закъснява малко :mhihi:

:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от vanci88 » 21 Мар 2010, 12:23

Освен ако не си на много ниско обороти/а и тогава не би трябвало/ не трябва да имаш замисляне.
36436
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от Me4eee » 21 Мар 2010, 23:15

А може ли да е от тоя реостат, където спомена колегата?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от Peter Angelov » 22 Мар 2010, 10:25

Здрасти, не се занимавай с глупости :!: Това е нормално е разбирасе зависи в каква степен и зависи от поне 10 работи :!: Направи си профилактика на мап - сензор, дебитомер, кулер,можеш да видиш колекторите как са, смени всички маркучета за въздух. Това е елементарно, после можеш да сложиш един хубав KN филтър панелен, аз сложих и мога да кажа че има голяма разлика и не че има повече коне :mhihi: просто мотора диша по добре. Можеш също да видиш и турбото най добре е една пълна профилактика но струва пари. Виж живи данни на колата, имам приятел с добра техника и ми вади какво ли не, включително и за въпросния педал и най хубавото е че дава във всеки един момент какви са данните на колата и какво трябва да бъде. можеш да видиш и положение на плочката. Ако толкова те дразни почни от елементарните неща. И ако махаш кулера направи си профилактика на другите радиатори :!: и кулера го слагаш 100 % сух, без остатъци в него на бензин и т.н.

Успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 5.03.2008
Местоположение: гр.Добрич
Пол: Мъж
Кара: E36 325TDS

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от bmw318tds » 25 Мар 2010, 0:10

И аз карам тдс и има леко замисляне но е от порядъка на части от секундата, мисля че няма проблеми мотора ти-не го разбутвай. Ако имаш някой познат с тдс качи се при него или незнам от каде си, ако си от Варна и региона обади се да пробваш моя тдс и ще прецениш дали има разлика :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от Me4eee » 25 Мар 2010, 0:22

От Пловдив съм колега, но все пак ти благодаря за желанието ти да ми дадеш да пробвам и твоята кола. Наистина замислянето е за много малка част от секундата, но аз го забелязвам, защото преди това не съм карал такава кола, в смисъл с реостат на газта, и може би от това идва. Примерно на мен ми се вижда малко невъзможно да врътна гумите, не че ми е цел, но не виждам и как може да стане. Вярно е, че двигателчето е слабичко все пак, но може би една профилактика на МАП сензора и другите тръбички за въздух би било добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Бургас

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от tisho_ » 25 Мар 2010, 0:38

колега направи профилактиката описана в тази тема viewtopic.php?f=7&t=61238
ефекта е гарантиран

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от 7BREYTON » 25 Мар 2010, 4:15

Peter Angelov написа:Здрасти, не се занимавай с глупости :!: Това е нормално е разбирасе зависи в каква степен и зависи от поне 10 работи :!: Направи си профилактика на мап - сензор, дебитомер, кулер,можеш да видиш колекторите как са, смени всички маркучета за въздух. Това е елементарно, после можеш да сложиш един хубав KN филтър панелен, аз сложих и мога да кажа че има голяма разлика и не че има повече коне :mhihi: просто мотора диша по добре. Можеш също да видиш и турбото най добре е една пълна профилактика но струва пари. Виж живи данни на колата, имам приятел с добра техника и ми вади какво ли не, включително и за въпросния педал и най хубавото е че дава във всеки един момент какви са данните на колата и какво трябва да бъде. можеш да видиш и положение на плочката. Ако толкова те дразни почни от елементарните неща. И ако махаш кулера направи си профилактика на другите радиатори :!: и кулера го слагаш 100 % сух, без остатъци в него на бензин и т.н.

Успех



Колега, би ли дал малко повече инфо за КN филтъра - цена, номер от къде и т.н.
Аз рових скоро обаче срещам смесени отзиви за слагането на КN филтър


тука един пич казва това:


Originally Posted by TerryY View Post
The Mann and Mahle air filters flow as well as a K&N. You should be able to find them under $15.

The K&N oil has been known to coat the hot wire in the MAF and alter performance in a negative manor. But some people never appear to have a problem.

Just to clarify I have K&Ns on 2 of my other cars but they don't have a MAF within 6 inches of the filter element like my 840 does. Not too hard to suck an oil mist that far when the air is howling thru the pipes.


+100. There are similar dry open element filters than flow just as well.
Its a great mod though. Getting that filter out of the box helps smooth the
air tract into the throttle body.



а и нали има 2 филтъра???


http://cgi.ebay.co.uk/K-N-Air-Filter-BM ... 2ea1dbd47e

и другият правоъгълният?



а за този някои отзиви???

http://cgi.ebay.co.uk/BMW-AIR-FILTER-IN ... 45f1be63ac

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от Peter Angelov » 25 Мар 2010, 9:46

Здрасти, цена и номер не мога да ти дам защото този филтър заедно с комплекта за почистване ги вземах от колегата Митко от Варна. Можеш да го питаш:
viewtopic.php?f=63&t=151136
Познавамесе доста добре и ще ти даде пълна информация.
Относно комплекта за почистване си има процедура която се спазва, като най накрая като се пръска със флакона за омазняване дори филтъра почервенява да ти покаже къде си направил пропуск и ако трябва да напръскаш наново. Не ми се вярва да има проблем по отношение на мазането, защото ти не пръскаш като за последно а и специално при Е34 филтъра е доста далече от МАПА.Идеята е леко да е омазнен за да може и най финните прашинки да обира но на пипане не се усешта да е мазно. Пак казвам зависи колко пръскаш.Даже си има специално смазка, която се слага по краищата на филтъра има си място за това с цел отново да не се допусне влизане на боклуци. иначе си е най нормален филтър говоля за панелния, който и повечето хора го препоръчват. Идеята е да влиза повече въздух и да не става вакум. При мен лично ефекта е много добър все едно съм с нов филтър винаги, което е гаранция за повече въздух без вакум на долната страна на филтъра.
По отношение на външния филтър аз не съм му почитател има доста писано по отношение на него.
Не смятам че прави/дава повече коне и т.н. :mhihi: Просто ти дава винаги добро количество въздух необходимо за мотора. Спомням си как нормален филтър умираше в нашата мила родина за 1500 - 2000 км. поради ясни за теб фактори и се налагаше да го сменям по два пъти.

Успех

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Замисля ли ви се колата?

Мнение от boris » 25 Мар 2010, 19:12

Me4eee написа:От Пловдив съм колега, но все пак ти благодаря за желанието ти да ми дадеш да пробвам и твоята кола. Наистина замислянето е за много малка част от секундата, но аз го забелязвам, защото преди това не съм карал такава кола, в смисъл с реостат на газта, и може би от това идва. Примерно на мен ми се вижда малко невъзможно да врътна гумите, не че ми е цел, но не виждам и как може да стане. Вярно е, че двигателчето е слабичко все пак, но може би една профилактика на МАП сензора и другите тръбички за въздух би било добре.

Аз сега пък видях,че си от Пловдив, ако искаш ела да покараме моята, да видим найстина ли имаш проблем или не :bchug:
Изображение

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook