Заключване без акумулатор

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Заключване без акумулатор

Мнение от Me4eee » 15 Мар 2010, 10:17

Колеги имам едно питане. Как се заключва колата след като е махнат акумулатора. За отключването става, като отворя шофьорската врата с ключа, но после не иска да се заключи пак с него, като го врътна и потъва за малко заключването и пак си излиза. С другите врати също е интересно, не могат да се отключат отвътре. Някакви идеи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от gentata » 18 Мар 2010, 19:13

Най-простия вариант към който и аз прибегнах зимата в големите студове е да свържеш (но стабилно :!: :!: ) на двете клеми които се закачат на акумулатора две жици и да ги изкараш от капака, закачаш акумулатора, като спазваш поляритета :!: :!: заключваш, откачаш акумулатора и криеш някъде жиците :mhihi:. После по същия начин отключваш и си слагаш акумулатора на мястото. Вервай ми работи безотказно :mhihi: :mhihi: :mhihi:


:driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1296
Регистриран на: 14.09.2006
Местоположение: София, ул. Гурко 16

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от Louis » 19 Мар 2010, 0:19

gentata написа:Най-простия вариант към който и аз прибегнах зимата в големите студове е да свържеш (но стабилно :!: :!: ) на двете клеми които се закачат на акумулатора две жици и да ги изкараш от капака, закачаш акумулатора, като спазваш поляритета :!: :!: заключваш, откачаш акумулатора и криеш някъде жиците :mhihi:. После по същия начин отключваш и си слагаш акумулатора на мястото. Вервай ми работи безотказно :mhihi: :mhihi: :mhihi:


:driving:

защо да изкарва нови две като под предния капак има
ако стигне до там просто отваря свързава с кабели на полюсите заключва и след тва просто затваря капака като си отнася 'кумулатора вкъщи
Упомена!Одере!Сдържам!Учуден! ВанОс! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от cod-cdbp » 19 Мар 2010, 2:51

простичко - багажника винаги му сработва аварииното отключване, така че се отваря, откача се плафона, на жиците му се боцка малък акумулатор и се отключва както обикновенно, после се слага големия акумулатор и газ.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от Me4eee » 19 Мар 2010, 13:56

Значи няма начин да се прави без акумулатор отключването, поне аз така го разбрах, че винаги си трябва ток.Между другото си мисля, че ако е оставена в отключено положение колата и и махнеш акумулатора и после можеш да си затвориш вратите, като обикаляш из колата и натискаш копчетата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от anzak » 19 Мар 2010, 14:02

пичове я се стегнете малко бе какво толкова има откачен акумулатор затваряш вратите една поедна ръчно шофьорската с ключа и толкова ако не бачка ключалката на шофьорската отваряте багачника с ключа слагате си акумулатора и или с бутона на ключа или с ключалката на багажника си отваряте цялата кола какво толкова го бистрите
Барай шишарката Минкеее ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от boris » 19 Мар 2010, 14:43

И аз това се чудя от оня ден :mhihi: , проблем има само с багажника, остава в полуотврено състояние, но все пак не се отваря без ключ...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от cod-cdbp » 19 Мар 2010, 14:54

добре де, според мен винаги работи аварииното отключване на вратата, и от там предния капак, ток се подава на терминала за подаване на ток и от там нататъка знаете процедурата...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от Me4eee » 19 Мар 2010, 15:17

Добре де, за отключването с ключ звучи лесно, пробвал съм го, отключвам си шофьорската врата с ключа, но после не може да се заключи пак с ключа, поне при мен е така, потъва си копчето но като махна ключа и пак излиза. А как се отключват вратите без акумулатор без шофьорската, за нея е ясно, че с ключа, за другите е интересно, защото при мен не става.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от cod-cdbp » 19 Мар 2010, 16:54

Me4eee написа:Добре де, за отключването с ключ звучи лесно, пробвал съм го, отключвам си шофьорската врата с ключа, но после не може да се заключи пак с ключа, поне при мен е така, потъва си копчето но като махна ключа и пак излиза. А как се отключват вратите без акумулатор без шофьорската, за нея е ясно, че с ключа, за другите е интересно, защото при мен не става.


Пробвай да завъртиш още малко макар и с повече усилие
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от boris » 19 Мар 2010, 18:01

Me4eee написа: А как се отключват вратите без акумулатор без шофьорската, за нея е ясно, че с ключа, за другите е интересно, защото при мен не става.

Е отвътре, дърпаш дръжката за отваряне и се отключва, на второто дърпане отваряш...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от Me4eee » 19 Мар 2010, 21:16

boris_k написа:
Me4eee написа: А как се отключват вратите без акумулатор без шофьорската, за нея е ясно, че с ключа, за другите е интересно, защото при мен не става.

Е отвътре, дърпаш дръжката за отваряне и се отключва, на второто дърпане отваряш...


Това не става колега, всъщност това става когато преди да махнеш акумулатора си отключил вратите, после си ги заключил ръчно и тогава става това, коета казваш. Незнам дали си пробвал обаче това, което аз казвам, да си заключил колата преди да махнеш акумулатора и после да се опиташ по твоя начин да отвориш вратите. Незнам, ако при теб става, при мен може би има нещо не както трябва, защото просто не става това, ключалките си се връщат в началната заключена позиция при дърпане многократно на дръжките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 4.01.2010
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: е46
Мечтае да кара: x6

Re: Заключване без акумулатор

Мнение от malkiq utd » 06 Апр 2010, 14:30

Колега имаш проблем с механизмите или щанга или е клеясала машинката(бравата),или патрона!!!
Изображение

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook