Вече и аз в семейството на големите!

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: бос през тръни
Детайли за колата: 325TDS комбинезон, 728i

Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от pit55 » 11 Мар 2010, 23:19

Така колеги от около месец съм горд собственик на 728и, двоен ванос 1999 година. Колата е чисто гола от към екстри ама все пак си е седмица ;). Ето и малко снимки:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Проблемите са:
1.Неработещ преден парктроник.
2.Висок разход 20/100 по борд компютър, градско при среден трафик.
3. Като че ли скоростната кутия задържа леко на първа ама не съм сигурен защото досега не съм карал друга седмица автомат.
4. Немога да напълня резервоара :D , не е от безпаричие ами нещо все изключва пистолета и едва ми стигат нервите да налея 30 литра. Като че ли е запушено нещо и пистолета се лъже че прелива горивото.
5. Чета я с инпа, датчика на изпускателния вал е дал фира, дали от него е високия разход или борд компа лъже нещо?
6. Докато е студен двигателя, не работи плавно ами леко забива , понякога силно , понякога по-леко.

Ако някой има идея по тези проблеми да пише ред два ;). Аз досега все дизели съм карал и не ми са ясни бензиновите приключения.

Лека и без аварийна! :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от boris » 11 Мар 2010, 23:59

pit55 написа:. Колата е чисто гола от към екстри ама все пак си е седмица ;).

Е как чисто гола бре колега, напоследък се навъдиха 7ци без кожа и с ръчки на седалките, а ти на твоята викаш гола :mhihi:
Честито :bchug:


пс: Защо си го скрил тоз английски номер :dunno: , недоброжелателите едва ли ще е търсят на английския и адрес :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.12.2005
Местоположение: София
Кара: Audi Cabriolet 1.8T,Audi A6 4.2

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от vectra » 12 Мар 2010, 0:11

колата изглежда много приятно! Много безаварийни колега
Нито ми се пее, нито ми се смее, а ми се живее

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от acho.rs » 12 Мар 2010, 9:56

Поздрави за седмака - Е38 си е Е38 , не каза точно какви екстри имаш , но за навигация , която отстъпва на Гармин от 200 лева и телевизор , който лови "първа програма" не съжалявай :)

2.Висок разход 20/100 по борд компютър, градско при среден трафик.

Автомат баче :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от tngeorgiev » 12 Мар 2010, 15:35

Честито, перфектна е колицата!!!! Направи реални снимки, че тези ги знам от ebay, а в офертата имаше и моторола))) 728 и 20на 100 е абсурд м/у другото, при това с ванус, тя 740 не дава такъв разход колега
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от acho.rs » 12 Мар 2010, 16:30

tngeorgiev написа:Честито, перфектна е колицата!!!! Направи реални снимки, че тези ги знам от ebay, а в офертата имаше и моторола))) 728 и 20на 100 е абсурд м/у другото, при това с ванус, тя 740 не дава такъв разход колега

Автоматик градско с климатрон ще ги даде. По книжка е 16,5л , та 20 си е фасулска работа , но отделно може и да има проблем по двигателя ... Няма такова нещо като абсурден разход - зависи си от карането и трафика , то и с 520и може да го докараш на 20 в града ...
740и мой близък познат я караше за служебна и казваше , че при него под 25 не може да падне ... По книга 740и автоматик е 19,5 в града , така че който ще да вярва на митове и легенди за 15-16 , пък после да се чуди - абе тва що гори с 10 кила повече от колкото "бай еди си кой" ми каза .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от gh0sts » 12 Мар 2010, 18:12

acho.rs написа:
tngeorgiev написа:Честито, перфектна е колицата!!!! Направи реални снимки, че тези ги знам от ebay, а в офертата имаше и моторола))) 728 и 20на 100 е абсурд м/у другото, при това с ванус, тя 740 не дава такъв разход колега

Автоматик градско с климатрон ще ги даде. По книжка е 16,5л , та 20 си е фасулска работа , но отделно може и да има проблем по двигателя ... Няма такова нещо като абсурден разход - зависи си от карането и трафика , то и с 520и може да го докараш на 20 в града ...
740и мой близък познат я караше за служебна и казваше , че при него под 25 не може да падне ... По книга 740и автоматик е 19,5 в града , така че който ще да вярва на митове и легенди за 15-16 , пък после да се чуди - абе тва що гори с 10 кила повече от колкото "бай еди си кой" ми каза .



нали и аз тва казвам-автомат + проблем по мотора +неопитен шофиор = на 30л на сто, но ако всичко е както трябва дори и автомат дава приличен разход.А твоя познат 100% сам сигурен че кара като луд или не му пука за бензина защото е служебна колата.740 м60 автомат с яко настъпване в софия трябва да дава около 30л с нормално каране 20 тва е положението ;)
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: бос през тръни
Детайли за колата: 325TDS комбинезон, 728i

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от pit55 » 12 Мар 2010, 19:22

Благодаря ви приятели :). Екстрите са тези които виждате- парктроник, мултиволан и мемори на седалките. То това за мен не са си екстри при седмицата ама както и да е. Няма дори електрохроматично огледало- утре мисля да и закача едно, в тази връзка как е положението с окабеляването? Има ли си готови кабели за екстрите или аз трябва да ги прекарвам? За снимките ... и Худини не може да направи по-реални от тези, номера не съм го скрил аз ами продавача така е преценил. Каква моторола изскочи тук колега? :lol:
acho.rs написа:Поздрави за седмака - Е38 си е Е38 , не каза точно какви екстри имаш , но за навигация , която отстъпва на Гармин от 200 лева и телевизор , който лови "първа програма" не съжалявай :)

2.Висок разход 20/100 по борд компютър, градско при среден трафик.

Автомат баче :(

Ясно, аз се бях замислил за ретрофит на навигация, но щом е така ще се откажа. А дали може да се инсталира touch screen вграден на мястото на навигацията и карпютър?

Високия разход и мен ме стресна (карам я пенсионерската между другото), дали корекцията на бордкомпа е растроена или при седмака няма такава настройка? Среден разход 2 е 10.4 литра и май никога не е нулиран и мисля че е достоверен.
Има и един проблем който не споменах, стрелката на температурата не достига средата, седи на 11 часа. Мерих температурата в радиатора 84 градуса е, не мисля че е термостат защото няма никакви колебания, на място, в движение все си седи там на 11часа.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.10.2007
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: e31 e34 e21
Мечтае да кара: e 911 ;)

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от hallokalo1 » 12 Мар 2010, 19:55

може да има разход 10.4,ама ако са я ползвали по някакви аутобани.тука трафика е...а разхода.по моита съдя,че пенсионерското каране не сваля разхода.просто колата трябва да с е движи,за да изминава км.при мен мотора си гори дори и на място.така,4е колкото по -бързо се движа разхода намаля.без да се издевателства разбира се!пенсионерското каране ми направи разход 30.като започнах да я карам нормално...25

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от acho.rs » 12 Мар 2010, 20:10

Ясно, аз се бях замислил за ретрофит на навигация, но щом е така ще се откажа. А дали може да се инсталира touch screen вграден на мястото на навигацията и карпютър?

Не те разбрах точно - всяка джобна навигация е тъч скриин и можеш да я закрепиш където искаш , но по-удобно и практично място от предното стъкла , не знам :D
gh0sts - колега , фабричния разход на 728и А е 16,5 на на 740и А е 19,5 - това е нормиран разход , без климатроник . Сложи си едно кило за климатрона и още кило в "името на истината" и се получава горе долу достоверен разход - 18,5 за 728 и поне 21-22 за 740и .
Екстрите са тези които виждате- парктроник, мултиволан и мемори на седалките.

не бъди скромен - кожения салон,стептроник и двузонов климатроник+ ел седлки , хич не са евтини екстри :driving:
Сподели какво ти липсва :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: бос през тръни
Детайли за колата: 325TDS комбинезон, 728i

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от pit55 » 12 Мар 2010, 21:06

Ми тези неща се вграждат серийно. Липсва ми ксенонеца, електрохрома, щора, джанти 18-ки, седалките по така нали се сещаш ;) сензор за дъжд и най-много печката. Бе добре си е колицата, аз я харесах от пръв поглед, нямаше драскотинка по боята, е сега вече има 15 сантиметра бразда от ключ на едната врата :cry:.
Карпютър се нарича компютър със мишка или направо тач скиин който се вгражда на местото на навигацията и уиндоус и специални програми правени специално за вграждане в кола като при ето тази 3-ка :
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 511
Регистриран на: 5.01.2007
Местоположение: София
Кара: 530 Д

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от l-s » 12 Мар 2010, 21:39

Колега препоръчвам ти за неравномерната работа на мотора да смениш свещите.А иначе 20/100км. ми се струва много.
СИНИ ШАМПИОНИ!!!!!Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от acho.rs » 13 Мар 2010, 1:51

Ми тези неща се вграждат серийно.

Двузонов дигитален климатрон , ел седалки с памет , кожа и стептроник НЕ СА сериини :) ....
Липсва ми ксенонеца, електрохрома, щора, джанти 18-ки, седалките по така нали се сещаш ;) сензор за дъжд и най-много печката.

Да - ксенона е една от задължителните екстри и по-точно - би-ксенона . Той както и щората се купуват и вграждат лесно . Не знам с какви джанти си и къде ще караш колата , но в БГ няма да ти липсват 18ките :| Сензора за дъжд за мен е екстра , с която не можем да стигнем до консенсус(никога не работи както искам) за това , не е необходима , поне за мен.
Де факто , това за което реално може да те е яд е печката и по-гъзарските седалки (с масаж сигурно имаш впредвит) .
Не че ти казвам което ти липсва и кое , не просто една друга гледана точка ... И да попитам - имаш ли ел. люк , защото на мен това ми липсва най-много и не може да се добави :lol:
За драскотините - направи по-бързо каско , че дрогите и пропадналите хейтърчета , си нямат работа :evil:

Много безаварийни и пиши , какво си пипал по 7мака и как е разхода :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от gh0sts » 13 Мар 2010, 2:35

acho.rs написа:
Ясно, аз се бях замислил за ретрофит на навигация, но щом е така ще се откажа. А дали може да се инсталира touch screen вграден на мястото на навигацията и карпютър?

Не те разбрах точно - всяка джобна навигация е тъч скриин и можеш да я закрепиш където искаш , но по-удобно и практично място от предното стъкла , не знам :D
gh0sts - колега , фабричния разход на 728и А е 16,5 на на 740и А е 19,5 - това е нормиран разход , без климатроник . Сложи си едно кило за климатрона и още кило в "името на истината" и се получава горе долу достоверен разход - 18,5 за 728 и поне 21-22 за 740и .
Екстрите са тези които виждате- парктроник, мултиволан и мемори на седалките.

не бъди скромен - кожения салон,стептроник и двузонов климатроник+ ел седлки , хич не са евтини екстри :driving:
Сподели какво ти липсва :roll:



абсолютно си прав колега :yes: сложи и малко износения двигател и големия разход е налице.Но има много фактори влияещи разхода например гумите също, автомата, не се знае какъв е? може и от него да е, бензина също, юркането по сфетофарите също, за това за мене по добрият варянт е 735 ръчка, 735 автомат 100% гори много, абе май най-вече автомата е виновен за огромния разход си мисля напоследък така като чета тука в форума :dunno: просто много дърпа мощтност от двигателя тоя автомат и горницата от 3л е неибежна :(
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: kostinbrod
Пол: Мъж
Кара: чужди коли и жени
Мечтае да кара: две коли едновременно

Re: Вече и аз в семейството на големите!

Мнение от krumovvv » 13 Мар 2010, 16:34

колега от мен безаварийно
Изображение

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook