подаване на ток 7ма серия

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.02.2010

подаване на ток 7ма серия

Мнение от vlady77 » 28 Фев 2010, 10:48

Здравейте, с колко ампера трябва да подам ток на бмв 7ма серия. пробвах с 94, но нищо не стана. моля дайте ми съвет как да запаля колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от boris » 01 Мар 2010, 16:35

Кабелите не са ти били хубави, 94 са достатъчни за заплаването и, моята съм е палил и с 74Ач... :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 745
Регистриран на: 23.12.2004
Местоположение: PB

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от JANI » 01 Мар 2010, 19:05

само цъка колега така е и при мене иска си акумулатор в коша не кабели :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от boris » 01 Мар 2010, 19:36

Става колеги,ама с хубави кабели, не с такива купени от бензиностанций или хипермаркети :mhihi:
имам общо 4 комплекта кабели, само с едните става, другите им се топи направо пластмасата :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: stara zagora /stuttgart/hof

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от kiedmobil » 02 Мар 2010, 2:21

колега ако нямаш хубави кабели ще подадеш ток от две коли едната от пред на + а другата от акумолатора и другото претегни масата към купето може да не изглежда разхлабено но заради този кабел за малко да сменя акумолатора

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 29.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46Ci

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от toni2222 » 02 Мар 2010, 11:43

Аз последния път не успях да запаля с кабелите и направих следното,откачих клемите на моя акумулатор ,без да го вадя от мстото му ,сложих от другата кола акумулатора закачих клемите,завъртях запали,откачих клемите закачих ги на моя акумулатор без да гаса разбира се и всичко си беше ок! успех :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от boris » 02 Мар 2010, 16:50

Рискуваш колега, не е хич хубаво да работи колата без акумулатор, да не говорим до какво би довело едно небрежно допиране на плюсовия кабел до маса пак при работеща кола :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от Sivako » 05 Мар 2010, 17:06

toni2222 написа:Аз последния път не успях да запаля с кабелите и направих следното,откачих клемите на моя акумулатор ,без да го вадя от мстото му ,сложих от другата кола акумулатора закачих клемите,завъртях запали,откачих клемите закачих ги на моя акумулатор без да гаса разбира се и всичко си беше ок! успех :)

Добре че не ти е изпушил компа :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от cod-cdbp » 06 Мар 2010, 1:04

Sivako написа:
toni2222 написа:Аз последния път не успях да запаля с кабелите и направих следното,откачих клемите на моя акумулатор ,без да го вадя от мстото му ,сложих от другата кола акумулатора закачих клемите,завъртях запали,откачих клемите закачих ги на моя акумулатор без да гаса разбира се и всичко си беше ок! успех :)

Добре че не ти е изпушил компа :shock:


да той току-така ще изпуши, нали има алтернатор да го храни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от Sivako » 06 Мар 2010, 2:40

Има случаи в които при внезапно махане на клемата на акумулатора алтернатора пуска доста по висок ток от 14+ волта колега :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от anzak » 07 Мар 2010, 15:44

и колко по голям ток ще пусне алтернатора колега 220 волта ли :) реле регулатора за украса ли е
Барай шишарката Минкеее ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от boris » 07 Мар 2010, 15:52

ток и напрежение са две различни неща, тока е ампери, напрежението е във волтове, предполагам знаеш и грешката ти е неволна, относно прецакването на компа по този начин, има няколко такива случая, на които съм бил свидетел, дали от не добре работещ реле регулатор, дали от нещо друго, случвало се е...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от Пресиян Василев » 09 Мар 2010, 21:16

boris_k написа:ток и напрежение са две различни неща, тока е ампери, напрежението е във волтове, предполагам знаеш и грешката ти е неволна, относно прецакването на компа по този начин, има няколко такива случая, на които съм бил свидетел, дали от не добре работещ реле регулатор, дали от нещо друго, случвало се е...

Правилно говори колегата,слушаите го.
Наи малкото се рискува вьзбуждането на алтернатора.ДДЕ/ДМЕ са следващи по ред.Не го пожелавам на никои зная достатьчно случаи с какви по-прости коли камо ли БМВ ,надрусано с таивански кондензатори в електрониката
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 29.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46Ci

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от toni2222 » 11 Мар 2010, 0:39

Не знаех,че не трябва да се прави така и съм го правил поне 2-3 пъти ,а отделно маи си има проблем алтернатора ,защото ми примигват светлините а като дам газ дисплейчето на таблото започва да свети по-силно ,но така си я карам колата от 2 години някъде.Имам и един въпрос може ли да съм направил някои проблем на компа с ваденето на акомулатора докато работи колата и да не знам? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.09.2007

Re: подаване на ток 7ма серия

Мнение от gogosi » 11 Мар 2010, 0:48

Никога не се маха акумулатор на работеща кола, особено в по-новите коли които са бъкани с електроника която е доста чувствителна, само си представете релерегулатора нещо да не работи както трябва и да се получи някакъв пик в напрежението. Едно време "майстори" ми гориха по този начин комутатор на доста стара и без електроника кола, а на сегашните проблема е още по голям.

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook