Е34 или Е39 ?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 13.02.2008
Кара: 525tds Комби

Е34 или Е39 ?

Мнение от BMW Dixi 3/15 DA1/DA2 » 03 Фев 2010, 19:29

Не съм сигурен дали точно тук трябва да е тази тема за което се извинявам ако съм сгрешил! Но искам съвет за предстоящата ми покупка,след като твърдо реших че ще е 5ца ме мъчи дилемата Е34 или Е39 моля за съвети и блягодаря на всички предварително!! А междодругото става вапрос за 525 TDS ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от cod-cdbp » 03 Фев 2010, 20:24

Колега пробвай да потърсиш с търсачката, има милион теми изписани за ТДС-ите и на двата модела, които като мотори за почти еднакви.
По принцип съм пристрастен и съм малко или много привърженик на Е34 генерацията, но от по късните години.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от cecoboy » 03 Фев 2010, 21:55

Ебаси въпроса! Е28 разбира се! :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от gh0sts » 03 Фев 2010, 22:16

Здравей,по добре Е34 :bowdown: от последните модели с повечко екстри, по евтин за потдръжка с много качествени и изпипани материали конструиран, нищо общо с Е39, а колегата cecoboy те е орентирал в правилна посока там е истината :bowdown: ........ все пак намери време да почетеш малко тук и ще намериш много отговори ;)
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 29.08.2006
Местоположение: Горно Уйно
Пол: Мъж
Кара: сивушка на нафта

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от Zapa » 03 Фев 2010, 22:45

все пак и за какви пари търсиш тази петица, защото между двата модела не е като да няма разлика 8)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 28.12.2009
Пол: Мъж

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от Petar_Tonev » 05 Фев 2010, 16:09

E34!По-евтина подръжка,и доста по-надеждна от Е39..

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 13.02.2008
Кара: 525tds Комби

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от BMW Dixi 3/15 DA1/DA2 » 06 Фев 2010, 12:32

чел съм ги темите и за двата модела и парите са някаде до 6-10 хиляди макс просто и двата модела много ме радват и искам да чуя и други мнения по вапроса защото сам решен че ще е едно от двете ;) но задължително да е 525 тдс смисъл да е пета серия
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от gh0sts » 06 Фев 2010, 13:32

Здравей,колега имай впредвид че и двата автомобила са по на 10+ години и кой знае колко карани ти трябва голяма доза късмет да попаднеш на читава, като се знае че Е34 е по надежден това не означава че като я купиш няма да буташ нищо 2 години-същото се отнася и за Е39, но ти си знаеш и щом искаш ТДС ти трябва още повече късмет защото- това е много здрав мотор но много каран, много, и като грохнат в БГ се внасят на килограм, напудрят се и айде на пазара, коли на по 700 000км се връщат на 165 000км и после олее майко неще да пали, гасне, спукана глава, и т.н.все си мисля няма ли да е по добре да се орентираш към 520и 150коня добър мотор, не много скъп, части бол, и хора който им знаят и кътните зъби.....моето скромно мнение е ако взимаш ТДС задължително сервиз за диагностика избран от тебе, да видят мотора ходовата част защото има и много коли удряни и замазани така че само опитно око открива следите :!: ....и още нещо което си видял вече Е34 от последните може и по-скъпо да е от Е39 от първите модели това е защото в началните години всички автомобили страдат от дефекти така че ако вземаш Е39 гледай и направи всичко възможно да е модел около 99-та 00-та тогава мисля няма толкова бъгове, виж някъде в форума има теми кога изчистват 39-ката от тези болести ;) .......не вземай много насериозно това което съм ти написал никога не съм карал Е34 но съм чувал само добри думи от много хора, а за Е39 имам познат който има 20-ка 96-та и е малко доста бъгава - не прави тази грешка и после да съжаляваш ;) а и още нещо гледай да е от човек, не от автосалон, защото по човека можеш що-годе да прецениш каква е колицата, надявам се да съм ти бил от полза ;)....... късмет и дано по-скоро намериш твоя баварец :bowdown:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.07.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: 525 D

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от miroalpina » 07 Фев 2010, 18:21

e-28 524 td :yes: определено никва електроника,мега здрав мотор ,наи яката ходова част

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от BULL3T » 07 Фев 2010, 19:22

е34 525и м50б25,префектен разход,прекрасна динамика,много здрав мотор ако се поддържа. А е34,просто е колата,няма друго бмв като е34.
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от Alexch » 07 Фев 2010, 19:29

gh0sts написа:Здравей,колега имай впредвид че и двата автомобила са по на 10+ години и кой знае колко карани ти трябва голяма доза късмет да попаднеш на читава, като се знае че Е34 е по надежден това не означава че като я купиш няма да буташ нищо 2 години-същото се отнася и за Е39, но ти си знаеш и щом искаш ТДС ти трябва още повече късмет защото- това е много здрав мотор но много каран, много, и като грохнат в БГ се внасят на килограм, напудрят се и айде на пазара, коли на по 700 000км се връщат на 165 000км и после олее майко неще да пали, гасне, спукана глава, и т.н.все си мисля няма ли да е по добре да се орентираш към 520и 150коня добър мотор, не много скъп, части бол, и хора който им знаят и кътните зъби.....моето скромно мнение е ако взимаш ТДС задължително сервиз за диагностика избран от тебе, да видят мотора ходовата част защото има и много коли удряни и замазани така че само опитно око открива следите :!: ....и още нещо което си видял вече Е34 от последните може и по-скъпо да е от Е39 от първите модели това е защото в началните години всички автомобили страдат от дефекти така че ако вземаш Е39 гледай и направи всичко възможно да е модел около 99-та 00-та тогава мисля няма толкова бъгове, виж някъде в форума има теми кога изчистват 39-ката от тези болести ;) .......не вземай много насериозно това което съм ти написал никога не съм карал Е34 но съм чувал само добри думи от много хора, а за Е39 имам познат който има 20-ка 96-та и е малко доста бъгава - не прави тази грешка и после да съжаляваш ;) а и още нещо гледай да е от човек, не от автосалон, защото по човека можеш що-годе да прецениш каква е колицата, надявам се да съм ти бил от полза ;)....... късмет и дано по-скоро намериш твоя баварец :bowdown:

:yes: :yes: :yes: Просто колегата ти е написал всичко, от което имаш нужда! И аз съм за Е34 520i от последните години на производство с екстри по твой избор. Но и ТДС не е лош избор, ако попаднеш на читав екземпляр. Успех в търсенето!
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от BULL3T » 07 Фев 2010, 19:57

Alexch написа:
gh0sts написа:Здравей,колега имай впредвид че и двата автомобила са по на 10+ години и кой знае колко карани ти трябва голяма доза късмет да попаднеш на читава, като се знае че Е34 е по надежден това не означава че като я купиш няма да буташ нищо 2 години-същото се отнася и за Е39, но ти си знаеш и щом искаш ТДС ти трябва още повече късмет защото- това е много здрав мотор но много каран, много, и като грохнат в БГ се внасят на килограм, напудрят се и айде на пазара, коли на по 700 000км се връщат на 165 000км и после олее майко неще да пали, гасне, спукана глава, и т.н.все си мисля няма ли да е по добре да се орентираш към 520и 150коня добър мотор, не много скъп, части бол, и хора който им знаят и кътните зъби.....моето скромно мнение е ако взимаш ТДС задължително сервиз за диагностика избран от тебе, да видят мотора ходовата част защото има и много коли удряни и замазани така че само опитно око открива следите :!: ....и още нещо което си видял вече Е34 от последните може и по-скъпо да е от Е39 от първите модели това е защото в началните години всички автомобили страдат от дефекти така че ако вземаш Е39 гледай и направи всичко възможно да е модел около 99-та 00-та тогава мисля няма толкова бъгове, виж някъде в форума има теми кога изчистват 39-ката от тези болести ;) .......не вземай много насериозно това което съм ти написал никога не съм карал Е34 но съм чувал само добри думи от много хора, а за Е39 имам познат който има 20-ка 96-та и е малко доста бъгава - не прави тази грешка и после да съжаляваш ;) а и още нещо гледай да е от човек, не от автосалон, защото по човека можеш що-годе да прецениш каква е колицата, надявам се да съм ти бил от полза ;)....... късмет и дано по-скоро намериш твоя баварец :bowdown:

:yes: :yes: :yes: Просто колегата ти е написал всичко, от което имаш нужда! И аз съм за Е34 520i от последните години на производство с екстри по твой избор. Но и ТДС не е лош избор, ако попаднеш на читав екземпляр. Успех в търсенето!


Колега 525и е по добро от 520и в съотношение,разход-мощност.
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от Alexch » 07 Фев 2010, 20:25

BULL3T написа:Колега 525и е по добро от 520и в съотношение,разход-мощност.


:yes: То се знае! Не ти бях видял предишния пост. Просто препоръчвам на колегата бензинов двигател. А какъв точно, си е въпрос на избор и възможности. Мисля, че М50В20 е по-близо до ТДС-а като вървеж и като разход. :)
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 16.02.2009
Детайли за колата: Търся щори за задни врати на Е38.

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от Shark_gl » 17 Фев 2010, 0:41

И мене Е34 ме кефи пове4е от Е39. Возията и е някакси по-готина. Двигателите са еднакви (с много незначителни разлики)и като вземен предвид и факта че е пълно с части за Е34 (особенно втора употреба), то е и по-рентабилния вариянт, ама пък с Е39 си по голям гъзар.
Въпрос на лична преценка, кое е по-важно. (ама ако си над тия неща - скачай в Е34).

Един важен съвет от мене; Ако ще си взимаш ТДС, преди да го купиш, го закачи на комп да видиш колко бяга центровката, и съответно хвърли едно око колко главата на ГНП-то е близо до блока. Щото после ако трябва да сменяш верига си минимум 500 лв още.
Търся щори за задни врати на Е38.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Е34 или Е39 ?

Мнение от e39 FEN » 17 Фев 2010, 14:16

gh0sts написа:Здравей,колега имай впредвид че и двата автомобила са по на 10+ години и кой знае колко карани ти трябва голяма доза късмет да попаднеш на читава, като се знае че Е34 е по надежден това не означава че като я купиш няма да буташ нищо 2 години-същото се отнася и за Е39, но ти си знаеш и щом искаш ТДС ти трябва още повече късмет защото- това е много здрав мотор но много каран, много, и като грохнат в БГ се внасят на килограм, напудрят се и айде на пазара, коли на по 700 000км се връщат на 165 000км и после олее майко неще да пали, гасне, спукана глава, и т.н.все си мисля няма ли да е по добре да се орентираш към 520и 150коня добър мотор, не много скъп, части бол, и хора който им знаят и кътните зъби.....моето скромно мнение е ако взимаш ТДС задължително сервиз за диагностика избран от тебе, да видят мотора ходовата част защото има и много коли удряни и замазани така че само опитно око открива следите :!: ....и още нещо което си видял вече Е34 от последните може и по-скъпо да е от Е39 от първите модели това е защото в началните години всички автомобили страдат от дефекти така че ако вземаш Е39 гледай и направи всичко възможно да е модел около 99-та 00-та тогава мисля няма толкова бъгове, виж някъде в форума има теми кога изчистват 39-ката от тези болести ;) .......не вземай много насериозно това което съм ти написал никога не съм карал Е34 но съм чувал само добри думи от много хора, а за Е39 имам познат който има 20-ка 96-та и е малко доста бъгава - не прави тази грешка и после да съжаляваш ;) а и още нещо гледай да е от човек, не от автосалон, защото по човека можеш що-годе да прецениш каква е колицата, надявам се да съм ти бил от полза ;)....... късмет и дано по-скоро намериш твоя баварец :bowdown:


Колега, относно е39 520 бензин от първите пък мога да те оспоря, защото ти само казваш че твой приятел имал такава и била бъгава, аз пък казвам че аз имам такава от 5 години, на 260 000 километра 97 година и мога да ти кажа че е страшно здрав автомобил в всяко отношение а се кара буквално "душманската" :mhihi: Незнам какви са тези сравнения който правите между е39 и е34. Тези 2 автомобила нямат база за сравнение 8)
Изображение

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook