Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от deank » 21 Дек 2009, 19:36

Здравейте!

Днес ми се случва за втори път това чудо... Явно е много студено и всичко е замръзнало... Шофьорската я отворих без проблем (защото последните дни карах колата), но останалите врати успях да ги отворя след 1 час мъки...

Освен това, след като отворя шофьорската врата, после не иска да се затвори - петлето не зацепва и вратата само хлопва и стои отворена. След 20-30 минути мърдане на вътрешната ръчка за отваряне на вратата успях да я затворя нормално, но вероятно утре пак ще има подобни изпълнения.

Можете ли да препоръчате някакво мазило за уплътненията или механизмите или ... и аз не зная какво... С Е34-ката и в най-големите студове не съм имал проблем да си отворя вратите, но на Е38-цата виждам голям зор!

Деян
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от hamann25 » 21 Дек 2009, 19:44

Колега и аз го имам същия проблем на е39-ката от няколко дни за оплатненията има мазила всякакви по бензиностанциите но за това с механизма незнам кво ще е решението ако има някув спреи или с wd може и да стане а да ти кажа немисе свалят корите да пръскам вътре

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 27.03.2007
Местоположение: varna

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от MAiK » 21 Дек 2009, 22:16

вземате една ботилка 2 литра ,слагате сол над 100грама ,доливате с гореща вода друсате до разтапяне на солта !!! изчиствате хубаво фугите на вратите ако има сняг и поливате с коктеила ;) и готово после мажете уплатненията с парафин и така ;) ако съм помогнал се радвам :)
BMW FOREVER!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 28.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Disco 300Tdi

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от 6inline » 21 Дек 2009, 22:26

Pflege Gumi - паста на БМВ от Дару
има и на други марки по бензиностанциите и пак така се казва: Сонакс и др...
или имаш късмет и колата ти има печка с дистанционно :yes:
'...engage your brain before difflocks...'

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от deank » 21 Дек 2009, 22:33

И тези пасти откъде да ги намеря в София?

За печките - хайде друг път...

***

Тук колегите са споменали вече, но чак сега видях: viewtopic.php?f=34&t=180117&start=0
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 26.11.2009

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от xristo » 21 Дек 2009, 22:46

Колега, от ОМВ копувам на Sonax спреи за гум. уплатнения.Мажеш смело и няма да имаш този проблем.Цената е около 10лв. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 27.03.2007
Местоположение: varna

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от MAiK » 22 Дек 2009, 5:03

като ви се занимава да търсите разни простотии :ok: аз ви казах кото трябва
BMW FOREVER!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от cod-cdbp » 22 Дек 2009, 7:43

дам, това със солта помага, а печката не съм забелязал да помага изобщо точно за вратите
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 31.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: колкото може
Мечтае да кара: BMW M5 или M3
Детайли за колата: 320d, 6 speed, 2003, 150 P.S.
525d LCI

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от guBaHeTo » 23 Дек 2009, 2:41

Взимате 1 спринцовка от аптеката и 1,2 шишета спирачна течност и дозирате със спринцовката по ключалките и гимените суединения! ДЕЙСТВА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от anzak » 23 Дек 2009, 9:39

guBaHeTo написа:Взимате 1 спринцовка от аптеката и 1,2 шишета спирачна течност и дозирате със спринцовката по ключалките и гимените суединения! ДЕЙСТВА!

Колега спирачната течност и гумата не се погаждат много незнам дали знаеш
Барай шишарката Минкеее ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от 7BREYTON » 23 Дек 2009, 10:55

viewtopic.php?f=10&t=173233

аз вчера си купих REX - намазах и днес ще видя как е.

Но колегата пита и друго - вече като отвориш и петлето стои така и не затваря вратата. Онзи ден имах същият случай. Но на 2-3тото размурдване и се получи. лятото си играх да ги пръсна с WD40 и изчистя тея "петлета". Мисля че това е спасението.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 31.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: колкото може
Мечтае да кара: BMW M5 или M3
Детайли за колата: 320d, 6 speed, 2003, 150 P.S.
525d LCI

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от guBaHeTo » 24 Дек 2009, 13:27

anzak написа:
guBaHeTo написа:Взимате 1 спринцовка от аптеката и 1,2 шишета спирачна течност и дозирате със спринцовката по ключалките и гимените суединения! ДЕЙСТВА!

Колега спирачната течност и гумата не се погаждат много незнам дали знаеш

Не знам за химичните свойства на спирачната течност с гумата ... просто казвам какво аз съм направил и че то действа извинявам се,но от 2 години го правя въпросното нещо със спирачната течност и проблем нямам а напротив ! В ключалката ми влиза ключа без проблеми вратите се отварят без проблеми и като гледам гумените оплътнения им няма нищо ! Със здраве :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от acho.rs » 27 Яну 2010, 23:38

deank написа:Здравейте!

Днес ми се случва за втори път това чудо... Явно е много студено и всичко е замръзнало... Шофьорската я отворих без проблем (защото последните дни карах колата), но останалите врати успях да ги отворя след 1 час мъки...


След като ти се е отворила поне една врата , влизаш вътре и пускаш климатрона или парното на макс - за около 15 минути всичко по колата ще е ОК . Ако не ти се отваря нито една врата , пробваш през багажника (ако не си заключил задните облегалки) - капака на багажника можеш да го напъваш доста по-силно , отколкото да дръпнеш вратата - влизаш като хайдук в колата , пак палиш пускаш топлото на макс , излизаш , да не се опечеш и чакаш :lol:
Тва ако вече всичко е замръзнало - съвети за превантивни мерки , ти дадоха колегите вече ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от vanci88 » 10 Фев 2010, 23:32

acho.rs написа:
deank написа:Здравейте!

Днес ми се случва за втори път това чудо... Явно е много студено и всичко е замръзнало... Шофьорската я отворих без проблем (защото последните дни карах колата), но останалите врати успях да ги отворя след 1 час мъки...


След като ти се е отворила поне една врата , влизаш вътре и пускаш климатрона или парното на макс - за около 15 минути всичко по колата ще е ОК . Ако не ти се отваря нито една врата , пробваш през багажника (ако не си заключил задните облегалки) - капака на багажника можеш да го напъваш доста по-силно , отколкото да дръпнеш вратата - влизаш като хайдук в колата , пак палиш пускаш топлото на макс , излизаш , да не се опечеш и чакаш :lol:
Тва ако вече всичко е замръзнало - съвети за превантивни мерки , ти дадоха колегите вече ...

точно номера с багажник ми се наложи през декември..... хем мойта е комби и пак се премятах като хималайска мечка :mhihi:
36436
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Е38 - Един час не мога да отворя колата.. всичко замръзнало!

Мнение от 7BREYTON » 11 Фев 2010, 23:01

Онзи ден минах през БМВ дилър - имаше BMW Gummi Pflege - цена 11-12 лв - спрей флакон с големината на
нормален дезодорант. Не си купих щото имам един флакон пак Gummi Pflege няква марка ... със съдържание на силикон. После купих REX-a той е на алкохолна основа - незнам кое е по добре дали да е или да е без силикон мазилото за уплатнения.

Ето снимка от нета:

Изображение


тука малко от чужд форум

Gummi-Pflege used to be difficult to find, but here in Finland the situation has recently improved. I noticed a (new? - well it is new here...) line of chrome/black-colored BMW care products at my dealer and immediately bought

Gummi-Pflege (="Rubber Protectant") aerosol
Silikonentferner-Konzentrat (="Concentrated silicon remover") bottle

These products seem to be targeted at the European market as they have instructions in most European languages. Both are "Made in Germany".

If someone is so desperate for the stuff that shipping from Finland starts to sound like a great idea, send PM...

Here's a poor quality pic.

Anssi

P.S. Gummi-Pflege smells absolutely terrible - never spray inside your car or even in your garage. The silicon remover smells bad as well, but Gummi-Pflege is in a league of its own!

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook