Дилема е38 или е39?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Какво бихте предпочели?

е38
133
71%
е39
54
29%
 
Общо гласове : 187
Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от Bavarcho » 28 Дек 2009, 19:03

Колега за тея пари... читава и новичка петица трудно ще намериш, а за Е38 нещата са още по-трудни :winky:
Изобщо с тези пари такава хубава кола няма... пък и седмицата не се поддържа като опел кадет... за тези пари ще намериш страшна Е34ка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от AlCapone » 28 Дек 2009, 21:47

Bavarcho написа:Колега за тея пари... читава и новичка петица трудно ще намериш, а за Е38 нещата са още по-трудни :winky:
Изобщо с тези пари такава хубава кола няма... пък и седмицата не се поддържа като опел кадет... за тези пари ще намериш страшна Е34ка.


Колега малко ми е смешен твоя коментар. Наистина ли мислиш че не съм наясно с цените на моделите за който говоря след като искам да копувам такива също така мислиш ли че ако исках е34 щях да питам за е39 и е38 а също и кога определи и по какво по точно че не мога или не знам как се подържа бмв или по конкретно 7-ица ? Единственото за което си прав според мен е че колата няма да е "новичка" но не и че няма да е читава ;)
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 24.08.2009

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от dj_goshev » 28 Дек 2009, 23:19

Вий пък защо сравнявате 725 тдс и 525 тдс, сравнявайте 750и със най-големия двигател на 5-цата да видим, как може да сравнявате луксозни коли за ускорение, те да не са направени за бегачки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от Sivako » 29 Дек 2009, 0:28

dj_goshev написа:Вий пък защо сравнявате 725 тдс и 525 тдс, сравнявайте 750и със най-големия двигател на 5-цата да видим, как може да сравнявате луксозни коли за ускорение, те да не са направени за бегачки.

Сравняват се защото са с един и същ двигател и защото колегата AlCapone не е решил да купува 750 :lol:
А това за ускорението....да, няма смисъл да се сравнява въпреки че и аз се включих в сравнението :oops:
За разходите.......... незнам....... Като изключим масла, филтри и накладки друго не съм имал нужда да сменям както на петицата така и на седмицата :D
Но мога да кажа и съм 100% сигурен в мнението си че и двата автомобила са уникално здрави и сигурни така че Capone коя и от двете коли да избере ще остане доволен :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от anzak » 29 Дек 2009, 0:30

AlCapone написа:
Bavarcho написа:Колега за тея пари... читава и новичка петица трудно ще намериш, а за Е38 нещата са още по-трудни :winky:
Изобщо с тези пари такава хубава кола няма... пък и седмицата не се поддържа като опел кадет... за тези пари ще намериш страшна Е34ка.


Колега малко ми е смешен твоя коментар. Наистина ли мислиш че не съм наясно с цените на моделите за който говоря след като искам да копувам такива също така мислиш ли че ако исках е34 щях да питам за е39 и е38 а също и кога определи и по какво по точно че не мога или не знам как се подържа бмв или по конкретно 7-ица ? Единственото за което си прав според мен е че колата няма да е "новичка" но не и че няма да е читава ;)

колега не че искам да ти охлаждам ентусиазма ама да те питам ти ходил ли си до Германия за кола и наясно ли си че в тия 4500 евро имаш в най добрия случай 1000 лева разходи (гориво хотел винетки номера и др) отделно тук като се прибереш поне 500 лева само екотакса регистрация и гражданска а за 3750 евро доста ще трябва да обикаляш за да намериш наистина хубава е38 2.5 тдс защото хубавите коли в германия си държат цени не се лъжи по мобиле.де

А относно другия колега топ модела на 7-а серия е 750 а на 5-а серия м5 така едната е 320 коня другата 400 извода на вас оставям
Барай шишарката Минкеее ....

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от Bavarcho » 29 Дек 2009, 9:57

AlCapone написа:
Bavarcho написа:Колега за тея пари... читава и новичка петица трудно ще намериш, а за Е38 нещата са още по-трудни :winky:
Изобщо с тези пари такава хубава кола няма... пък и седмицата не се поддържа като опел кадет... за тези пари ще намериш страшна Е34ка.


Колега малко ми е смешен твоя коментар. Наистина ли мислиш че не съм наясно с цените на моделите за който говоря след като искам да копувам такива също така мислиш ли че ако исках е34 щях да питам за е39 и е38 а също и кога определи и по какво по точно че не мога или не знам как се подържа бмв или по конкретно 7-ица ? Единственото за което си прав според мен е че колата няма да е "новичка" но не и че няма да е читава ;)


Както каза anzak доста пари ще хвръкнат за други разходи (отиване до германия, връщане, престой там, винетки, такси, ти като минаваш през дръжавите си се купуват винетки, пък и нафта се иска за да се върнеш, регистрация, еко такси, ако я приемат еко таксата, на ТДС-а ще е соленичка, обслужване гуми, фолтри, масла и т.н.), тези пари които е пресметнал колегата дори са малко... Все пак може и да си приготвил отделни пари за тези неща.
И аз искам Е60 530д, ама с бюджета се задоволявам с Е39 525д... Или ще вземеш Е38/39... ТДС-ка (не че е лош ТДС-а), постна от към екстри, с изтормозен двигател и ще трябва да налееш куп пари за съживяване, или Е34 с доста по-добър двигател и с доста повече екстри ;) Бих ти казал да погледнеш Е46, но явно си се насочил към по-голяма кола, затова ти говоря за Е34 ;)
Като повдигаш въпроса за обслужването, знаеш ли колко е смяна на масло в Дару Кар/Камор?
Повечето хора тук ще ти кажат същото, но ако ти си решил че искаш Е38 колкото и да ти говорят няма да си промениш решението, но след време ще бъдеш на друго мнение ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от Sivako » 29 Дек 2009, 11:20

:OT:
Bavarcho написа:знаеш ли колко е смяна на масло в Дару Кар/Камор?

Колега би ли казал колко излиза смяната масло на Е34тдс и Е39тдс
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от AlCapone » 29 Дек 2009, 19:24

anzak написа:
AlCapone написа:
Bavarcho написа:Колега за тея пари... читава и новичка петица трудно ще намериш, а за Е38 нещата са още по-трудни :winky:
Изобщо с тези пари такава хубава кола няма... пък и седмицата не се поддържа като опел кадет... за тези пари ще намериш страшна Е34ка.


Колега малко ми е смешен твоя коментар. Наистина ли мислиш че не съм наясно с цените на моделите за който говоря след като искам да копувам такива също така мислиш ли че ако исках е34 щях да питам за е39 и е38 а също и кога определи и по какво по точно че не мога или не знам как се подържа бмв или по конкретно 7-ица ? Единственото за което си прав според мен е че колата няма да е "новичка" но не и че няма да е читава ;)

колега не че искам да ти охлаждам ентусиазма ама да те питам ти ходил ли си до Германия за кола и наясно ли си че в тия 4500 евро имаш в най добрия случай 1000 лева разходи (гориво хотел винетки номера и др) отделно тук като се прибереш поне 500 лева само екотакса регистрация и гражданска а за 3750 евро доста ще трябва да обикаляш за да намериш наистина хубава е38 2.5 тдс защото хубавите коли в германия си държат цени не се лъжи по мобиле.де

А относно другия колега топ модела на 7-а серия е 750 а на 5-а серия м5 така едната е 320 коня другата 400 извода на вас оставям



Такам да започваме :) anzak значи колега не че искам да се истъквам но съм ходил 2 пъти до сега за повече от седмица престой в германия в мюнхен съм бил повече от месец също така съм работил в чехия повече от 1 година и от там съм имал 2-3 посещения на хановер също така бмв-то което карам сега пак си го купих лично от мюнхен и си го докарах сам преди 2 години и нещо(това трябва да отговаря на питането ти дали съм ходил и дали съм докарвал кола от там) Продължаваме натам :) значи не ме мислете какво ще ям къде ще спя и прочие. Пропуснал съм да отбележа (ЗАЩОТО не мислех че е нужно да обяснявам къде ще спя и прочие и все още не смятам че е нужно но ще обясня щом ви интересува) че баща ми работи в Волфсбург а вуичо ми живее в Мюнхен С ТОВА би трябвало да отговарям на въпроса ти "къде ще спя" и на намека че "се лъжа по мобиле.де" баща ми почти всеки месец обикаля околните автоборси във Волфсбург за да може евентуално да капарира нещо което си струва. Другото което е никаде не съм писал че в 4500-те евро влизат разходи като номера винетки таксата за магистралата в сърбия регистраций екотакси и прочие ТЕ НЕ ВИЛИЗАТ В ТЕЗИ ПАРИ!

Bavarcho и на теб да отговоря ;) "обслужване гуми, фолтри, масла и т.н" колега не мисля че ще си купя кола без гуми за да мисля за това точно като я купувам ще я взема с каквито и да е гуми филтри масла т.н ще я докарам в БГ и ще ги сменя и тях може да е след месец може да е след 2 но ще ги сменя. И МНОГО искам да те попитам ЗАЩО трябва да сменям маслото си в Дару Кар/Камор за да знам колко струва ? Имам куп приятели с е39-тки и поне за 2-ма от тях съм сигурен че не са стъпвали в Дару Кар/Камор а колите си им вървят дори и сами да си сменят маслото :)

Sivak :yes:
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от Sivako » 29 Дек 2009, 23:44

Еми така е и аз като съм безработен пък пак поддържам 7ма серия :mhihi: Вярно от италия е но просто е здрава кола и не се чупи като опел примерно :mhihi: А и да стане нещо е не повече от 500лв са вярно не ходя в дарукар на ремонти а и мисля че няма смисъл (Имаше една тема незнам в кой раздел колко добри майстори са)
А относно маслото (То ми е в главата) е34 525тдс е36 325тдс е38 725тдс е39 525тдс събират еднакво количество филтрите са еднакви при е34 и е36 е един филтъра за купето а при е38 39 2! мисля че това е разликата или като те видят със седмица и ти викат ооооооооо не това е лимузина за нея двойно :mhihi: :mhihi: :mhihi: пълни глупости :winky:
Вярно е34 е много красива кола но мисля и май не само аз че е38 е с класи над нея :) а и също така за 4500 5000 евро се намират доста добри 725ци са вярно има и доста над тези пари :) но ако аз трябваше да избирам лично мое мнение и наложила се практика в покупките ми на коли предпочитам перфектно здрав двигател,салон,ходова част но с външни забележки (Е не ръжда и изгнило) щото така може да се купи кола за 8-9000 да се хвърлят 1500 2000лв за боядисване и другите му работи и колата стига на нивото на онези които вървят по 15-16000лв :winky:
Но всеки си има глава на раменете да си мисли :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от 7BREYTON » 30 Дек 2009, 6:28

Намирай някоя по така 725, по-нова година и се мятай, че живота е кратък. Е39 много ги обичам и тях, особенно след 2000, но Е38 е колата ... и предполагам и ти имаш повече афинитет към 7та серия. Всичко опира до това каво намериш и колко си търпелив да търсиш и чакаш.

Аз поизчаках малко, 4е естествено не е само купуването, ами и да можеш да си позволиш да я поддържаш, знаеш как е. Съмнявам се да не ти е споменал някои да посъбереш още малко и да скочиш на 730d (193HP) ako не на 184HP. Аз изчаках и изтърпях (с много зор) но не съжалявам и всеки ден като се кача на най-красивото (за мен лично) BMW- Е38, и ми се вдига настроението. Та така ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от AlCapone » 30 Дек 2009, 9:42

7BREYTON написа:Намирай някоя по така 725, по-нова година и се мятай, че живота е кратък. Е39 много ги обичам и тях, особенно след 2000, но Е38 е колата ... и предполагам и ти имаш повече афинитет към 7та серия. Всичко опира до това каво намериш и колко си търпелив да търсиш и чакаш.

Аз поизчаках малко, 4е естествено не е само купуването, ами и да можеш да си позволиш да я поддържаш, знаеш как е. Съмнявам се да не ти е споменал някои да посъбереш още малко и да скочиш на 730d (193HP) ako не на 184HP. Аз изчаках и изтърпях (с много зор) но не съжалявам и всеки ден като се кача на най-красивото (за мен лично) BMW- Е38, и ми се вдига настроението. Та така ...


Много добре казано :bowdown:

Сивак като цяло си прав! Но и както казваш всеки си има глава на раменете....... :)
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от Bavarcho » 30 Дек 2009, 9:43

Щом си отделил пари за другите неща и си предвидил пътуването и престоя в Германия, зачеркваме този въпрос :yes:
Ти че ше я купиш с гуми, а не по джанти то е ясно. Но ако имаш намерения в близките месеци да ходиш без добри зимни гуми няма да можеш! Надали някой ще продаде колата с нови гуми :winky:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от AlCapone » 30 Дек 2009, 10:46

Bavarcho написа:Щом си отделил пари за другите неща и си предвидил пътуването и престоя в Германия, зачеркваме този въпрос :yes:
Ти че ше я купиш с гуми, а не по джанти то е ясно. Но ако имаш намерения в близките месеци да ходиш без добри зимни гуми няма да можеш! Надали някой ще продаде колата с нови гуми :winky:


И с летни гуми пак ще я докарам(стига да не ме спрат куките и да ми правят проблеми или пък да не са някъкви екстремни атмосферни условия) все пак да не забравяме че пътищата по който ще карам са международни и се почистват както трябва от държавите през който минават за разлика от Българските такива. Но както каза да приключим този въпрос (Без лоши чувства :D ) , а и колата мисля да я купувам март април някъде :)

PEACE\/
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от Bavarcho » 30 Дек 2009, 12:17

Да имах предвид полицаите... не толкова атмосферните условия :yes:
Дано намериш добра Е38, пък и някоя Е39ка може да те грабне :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 7.01.2006
Местоположение: Плевен - София
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW E65
Детайли за колата: www.izgodnite.com
www.avto-bg.eu
www.recipes.free.bg
www.kotaracite.com

Re: Дилема е38 или е39?

Мнение от Kaloyan78 » 06 Яну 2010, 21:15

Е38 с много екстри - това е колата, 100%... дано лятото и аз се метна на таквоз :D :D :D

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook