Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от 7BREYTON » 12 Ное 2009, 11:15

Моля за съвет, че маи ще се налага да се сменя турбото. Колата е 730Д е38, какви опции и варианти има,
някои сменял ли е?Моля за съвет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от mad_presley » 12 Ное 2009, 15:27

7BREYTON написа:Моля за съвет, че маи ще се налага да се сменя турбото. Колата е 730Д е38, какви опции и варианти има,
някои сменял ли е?Моля за съвет.

Ако перките не са задрали в тялото на турбото, няма нужда се търсиш ново.Ремонт за твоето ще свърши перфектна работа и ще стане като ново за 400лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от 7BREYTON » 13 Ное 2009, 15:38

мисля да пробвам да рециклирам ... ако успеят за 400-500лв да го направят значи ок,
ако обаче ми искат 1000 - маи по добре да дам о6е 1000 и да си купя направо ново.
какво бихте казали:


ето го - позадрало е малко - има ли вариант?
Последна промяна 7BREYTON на 24 Ное 2009, 3:27, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от 7BREYTON » 14 Ное 2009, 0:29

"турбо с променлива геометрия и рециклиране са пари на вятъра." ... това на 100% ли е така,
не могат ли да се рециклират тея с променлива геометрия ???

това също попаднах на него .. "геометрия преставлява.... едни "лопатки" които се намират в 4угуна(топлия охльов) и насо4ват потока от изгорели газове....управляват се вакумно .... отварят се и се затварят според това на какви обороти е мотора ....
Такива могат да се рециклират да ..... то не се рециклира геометриата (ако не е по4упена де) а лагери , оси , перки , сегменти .....
Но и да ти е по4упна геометриата ще ти сложат друга"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 36,Е 38,Е 65

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от КИРО » 14 Ное 2009, 7:52

И аз съм със същи проблем,майстора каза от 350 до 900 лв. ремонт, чак като го отори ще каже точно. и сега се чудя кво да правя.
:roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от 7BREYTON » 15 Ное 2009, 16:27

Аз чакам да чуя какво че кажат утре - дано да стане - още се колебая за това рециклираме
щото си харесвам колата и искам да я поддържам добре. Турбото е определено важно мама му.

Търся оферти за ново и сякаш клоня кум ново - обаче ми се ще да намеря инфо и за самото монтитране и какво още се
прави като го слагат новото да не вземе да замине скоро и то

тука намерих малко ама не за Бмв - плс някои ако е сменял скоро да даде малко насоки - какво друго да се огледа и прожери и '
как правилно да се монтира.

http://www.renault-bg.com/smf/index.php ... ic=65554.0


в герм. ебей има на доста добри цени нови - ама като не сум поръчвал досега - а и има и шашми - а и докато дойде.

и това маи е вариант - Провери му модела и го купи примерно от дилъра на Гарет в Истанбул (конкретно цените са 20+ % по-ниски за Гарет)



http://cgi.ebay.de/Turbolader-BMW-530D- ... 1c0d739f07

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от mad_presley » 16 Ное 2009, 15:10

Доста е позадрала перката и ще трябва да се сменя с нова + баланс.Така цената няма да е 400-500лв, а ще е над 800.
По-добре потърси някое втора употреба за 200-300лв, дай го за профилактика и гарантирано ще е по-добрия и евтин вариант, отколкото да тръгнеш да го оправяш това.

А това: "турбо с променлива геометрия и рециклиране са пари на вятъра." може да го каже човек, който хабер си няма какво е турбо и има ли то почва у нас :mhihi: С две думи, пълна глупост.

Ето как се прави профилактика на променлива геометрия, да не си помисли само някой, че това е някаква космическа технология http://www.6enligne.net/html/faq.php?faq=263

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от 7BREYTON » 18 Ное 2009, 14:48

чакам го да дойде утре - отремонтирано - сменени доста неща по него - дано да няма проблеми че ...
какво се прави обаче при инсталирането обратно на турбото - моля ви за съвети че има толко още моменти
около това турбо - някви клапани имало на комън реила дето правили проблеми ... задължително ли е да сменям
маслото - (смених го преди 3000 км - ама маи ще се налози да го сменя пак) Също и филтъра на картерните газове?
И той е сменен преди 3000 км - ?


a towa taka li e i za6o e taka ?

"Експлоатиране на турбо двигателя:
Последните 500 - 1000 м в града кротко каране и двигателя не трябва да се гаси след пристигане половин - 1 минута. След продължително каране на дълъг път - кротко каране последните 5-6 км и задължително колата не трябва да се гаси след пристигане от 3 до 5 минути, за да се охлади турбината която се е напекла здраво."

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от Leon » 19 Ное 2009, 11:08

mad_presley написа:А това: "турбо с променлива геометрия и рециклиране са пари на вятъра." може да го каже човек, който хабер си няма какво е турбо и има ли то почва у нас :mhihi: С две думи, пълна глупост.

Ето как се прави профилактика на променлива геометрия, да не си помисли само някой, че това е някаква космическа технология http://www.6enligne.net/html/faq.php?faq=263

Това чудно, нищо че линка е на френски, но знаеш ли някой да го прави в България? Защото където съм питал, всеки вика ново.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от mad_presley » 20 Ное 2009, 0:58

Leon написа:Това чудно, нищо че линка е на френски, но знаеш ли някой да го прави в България? Защото където съм питал, всеки вика ново.

Във Варна знам двама, които го правят и то перфектно на цени от 60 до 100лв.
Ето това са едните http://catalog.bg/company.php?company=29958 При тях си правих пълна профилактика на моята турбинка.

Ако не намериш някой по твоя край, мога да помогна с каквото мога ;)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от Leon » 20 Ное 2009, 9:59

mad_presley написа:
Leon написа:Това чудно, нищо че линка е на френски, но знаеш ли някой да го прави в България? Защото където съм питал, всеки вика ново.

Във Варна знам двама, които го правят и то перфектно на цени от 60 до 100лв.
Ето това са едните http://catalog.bg/company.php?company=29958 При тях си правих пълна профилактика на моята турбинка.

Ако не намериш някой по твоя край, мога да помогна с каквото мога ;)

:yes: Благодаря, ще го имам предвид. Без това не съм ходил натам от почти 2г. хубав повод да направим един уикенд, тъкмо няма туристи :mrgreen: Ще гледам да го организирам началото на декември, само че дали хората могат да свалят турбото или трябва да го сваля тук и да дойда с друга кола?
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от mad_presley » 20 Ное 2009, 10:54

Leon написа: :yes: Благодаря, ще го имам предвид. Без това не съм ходил натам от почти 2г. хубав повод да направим един уикенд, тъкмо няма туристи :mrgreen: Ще гледам да го организирам началото на декември, само че дали хората могат да свалят турбото или трябва да го сваля тук и да дойда с друга кола?

Ами искат го свалено, но не е проблем.Ще намерим тук кой да го свали :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от 7BREYTON » 20 Ное 2009, 20:27

Aз пратих моето турбо с куриер до Варна - Унитех - пича е точен - говорихме по телефона няколко пъти -
отремонтира го смени му части и стана наистина като ново на 1/2 от цената на ново - и то той ми даде най ниска цена
от всички където питах. Днес го поставиха, смених маслото и фултъра (въпреки че преди 3500 км бяха сменени) смених и доста други неща по колата и направо лети мама и.
Само дето нищо хубаво не е без пари мамка му, ама друг начин незнам.
Поздрави колеги.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от LUCIFER'S » 21 Ное 2009, 18:59

7BREYTON написа:Aз пратих моето турбо с куриер до Варна - Унитех - пича е точен - говорихме по телефона няколко пъти -
отремонтира го смени му части и стана наистина като ново на 1/2 от цената на ново - и то той ми даде най ниска цена
от всички където питах. Днес го поставиха, смених маслото и фултъра (въпреки че преди 3500 км бяха сменени) смених и доста други неща по колата и направо лети мама и.
Само дето нищо хубаво не е без пари мамка му, ама друг начин незнам.
Поздрави колеги.


помниш ли бях ти писал на ЛС за ремонт , че се ремонтира турбото...,но майсторите тука предпочитат другата фирма която mad presley ти препоръча... много безаварийни километри от тук нататък!!!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Какви са вариантите за турбина на Е38 730Д

Мнение от 7BREYTON » 22 Ное 2009, 2:45

LUCIFER'S БЛАГОДАРЯ ТИ. дано има много безавариини наистина.
Смених доста неща по колата + рециклираха (направо стана ново с доста нови части по него)
турбото, смених маслото (въпреки 4е беша на 4000 км) . Колата е доста добрe сега ... дано няма скоро
премеждия пак че ... Поздрави на всички и благодаря момчета за насоките.
Последна промяна 7BREYTON на 25 Ное 2009, 21:26, променена общо 1 път

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook