Е38-вентилатор на парното/климатика

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 13.01.2006

Е38-вентилатор на парното/климатика

Мнение от verdano » 18 Окт 2009, 16:24

725тдс 1997-ма година.
Вентилатора отказа да работи, предпазителите са изправни.
Разглобихме доста неща единственото нещо което се установи е, че охлаждането на контролната платка работи постоянно в което според мен няма логика.
Пускам темата защото нямам време много да търся а имам чувството, че е някаква детска болест с която по запознатите във форума може да са се сблъсквали :)
Скоро ще я закараме и на диагностика............... но целта е да се реши проблема и без сервиз
Благодаря предварително на всички :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Е38-вентилатор на парното/климатика

Мнение от boris » 18 Окт 2009, 20:06

Ох теа вентилатории, бая мъка ми бе миналата година, накрая се оказа,че ми беше изпаткал самия вентилатор... стигнахте ли до него, смисъл разглобихте ли горната част на таблото, свали го, откачи платчицата от него и му пусни 12 волта да видиш дали ще завърти, другия вариант е платката, която регулира оборотите да ти е развалена...тя по трудно се диагностицира, аз го правих с друга платка направо :mhihi: , в резултат на тогавашните ми ремонти,имам един рециклиран вентилатор, един втора ръка работещ и две работещи платки, та ако ти потрябва нещо от тези неща свиркай :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Е38-вентилатор на парното/климатика

Мнение от iliew » 21 Окт 2009, 18:52

Имах подобен проблем,оказа се вентилатор!Хубавото е че само четките бяха заминали!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Е38-вентилатор на парното/климатика

Мнение от anzak » 22 Окт 2009, 13:14

сваляш горната част на таблото точно в средата е вентилатора на него е захванато управлението ( таралежа) пускаш 12 волта директно на вентилатора ако завърти проблема ти е в таралежа
Барай шишарката Минкеее ....

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 24.05.2007

Re: Е38-вентилатор на парното/климатика

Мнение от 7ца на въглища » 24 Окт 2009, 9:19

При мен също бяха четките. Ако решиш сам да си го разглобваш си вземи един комплект четки, дори и да не са те виновни е хубаво да ги смениш. Разглобването е около 1,5 часа, толкова е и сглобяването ако не допуснеш някоя грешка. А аз допуснах две. Развих един болт дето въобще не трябваше (зад таблото с уредите). Той е с гайка до която нямаш достъп и трябва да се разкача кормилната колона за да я сложиш отново. Другата беше, че като слагах обратно рамената, които отварят клапите ми превъртя зъбното колело и после ми отне сумати време, докато ги синхронизирам отново.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 36,Е 38,Е 65

Re: Е38-вентилатор на парното/климатика

Мнение от КИРО » 02 Ное 2009, 11:59

А на мен колеги не ми бачка парното на централната конзола - духа само студено , а на краката и на стъклата постоянно топло, некви идей клапан ли е кво е? И как мога да го потърся къде е ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Е38-вентилатор на парното/климатика

Мнение от anzak » 02 Ное 2009, 17:43

клапаните за парното стоят между мотора и торпедната стена и за захванати за нея под тя е помпичката за циркулация на водата от двете клапанчета излизат маркучи които отиват към купето барни ги или трябва и двата да парят като си пуснал парното на 32градуса и леко затоплени ако ти е на 16 градуса настроен
Барай шишарката Минкеее ....

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook