Отново за Z3

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Отново за Z3

Мнение от sub_eleven » 15 Окт 2009, 13:43

Здравейте,
отдавна не бях влизал тук...
Смятам да заменя карането на мотоциклет с нещо по-безопасно, а именно каране на Z3 :) Цял живот съм бил фен на този модел и марка... Мотора ще бъде продаден... Z3 започвам да търся от този момент.... Но все пак имам няколко въпроса, впоследствие и други ще излязат:


1. Частите по двигател, окачване, консумативи и т.н. еднакви ли са с определени части от друг модел или са специфични...?
2. Като цяло до колко е уязвим модела и като цяло БМВ от корозия...? Все пак колата ще е на 10 години...
3. Има ли някой от форума с такава от София, да се видим да ме повози, разкаже това онова срещу почерпка разбира се... Возил съм се преди 8 години на такава, но за съжаление нищо не помня освен, че много вървеше, а и не съм смятал да я купувам :)
4. Ориентирал съм се към БГ пазара - не към внос...правилно ли е това според вас?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Отново за Z3

Мнение от Alpina_Johnnie » 15 Окт 2009, 15:24

sub_eleven написа:4. Ориентирал съм се към БГ пазара - не към внос...правилно ли е това според вас?


това някой ако го знаеше, щеше да печели много пари. Лотария си е на всякъде колега, както у нас така и в чужбина, но за наше щастие винаги изпадат някакви интересни оферти...

:paranoid:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Отново за Z3

Мнение от sub_eleven » 19 Окт 2009, 13:14

Значи има една оферта от мобилето за Z3 свалено на 10500... беше около 12500 от месец насам... facelift 1999, 1.9i

без да съм я гледал, човека си каза, че някога е имало удар отзад, така е взета... правена е. Няма ги предните два еър бега(?), също така ми каза, че е имало стандартния проблем с охлаждането и след ходене по мъките най-накрая колата е прегрята при работа на място (радиатора е изпушил)... Сега е с нов радиатор, водна помпа, термостат(които били сменяни, докато е търсен проблема). Казва, че си работела ок, но аз знам, че обикновено при нещо такова минимум гарнитура и шлайф се прави по мои знания...

Също бил сменил амортисьори, както и ремъци, ролки и т.н. (консумативите)

Има ли смисъл да я гледам и да я водя в сервиз според вас... за тази цена, която е обявил... И при този проблем с охлаждането... Защото според мен една кола прегрее ли, няма как да се оправи без интервенция по главата. Ако само там е проблема.

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details

Моля за съвет

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 29.08.2006
Местоположение: Горно Уйно
Пол: Мъж
Кара: сивушка на нафта

Re: Отново за Z3

Мнение от Zapa » 19 Окт 2009, 19:51

само тази ли обява намери, на мен не ми звучи никак добре честно казано :)
Сигурен съм че има и по-добре оферти :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.10.2009
Пол: Мъж

Re: Отново за Z3

Мнение от kalatababy » 19 Окт 2009, 20:45

Пич, аз вчера се договорих за една Z3 в перфектно състояние за тези пари, със сигурност не си заслужава. Може да се намери и нещо по-добро според мен. Колата е невероятна, но малко ме притеснява, че ми е 1-ва кола и ще я поучукам здраво. Не се съмнявай за миг да си вземеш такава кола, само намери подходящата!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Отново за Z3

Мнение от sub_eleven » 19 Окт 2009, 21:52

със сигурност офертата не е добра, но поне човека си ги казва нещата... докато иначе може от някъде да вземе човек нещо "перфектно" и после да почват изненадите...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Отново за Z3

Мнение от Kambe » 21 Окт 2009, 22:37

sub_eleven написа:Значи има една оферта от мобилето за Z3 свалено на 10500... беше около 12500 от месец насам... facelift 1999, 1.9i

без да съм я гледал, човека си каза, че някога е имало удар отзад, така е взета... правена е. Няма ги предните два еър бега(?), също така ми каза, че е имало стандартния проблем с охлаждането и след ходене по мъките най-накрая колата е прегрята при работа на място (радиатора е изпушил)... Сега е с нов радиатор, водна помпа, термостат(които били сменяни, докато е търсен проблема). Казва, че си работела ок, но аз знам, че обикновено при нещо такова минимум гарнитура и шлайф се прави по мои знания...

Също бил сменил амортисьори, както и ремъци, ролки и т.н. (консумативите)

Има ли смисъл да я гледам и да я водя в сервиз според вас... за тази цена, която е обявил... И при този проблем с охлаждането... Защото според мен една кола прегрее ли, няма как да се оправи без интервенция по главата. Ако само там е проблема.

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details

Моля за съвет

колега, тази Z3-ка мисля че се намира в Свищов, аз съм от тук и я виждам всеки ден, с момчето си мигаме из улиците. Наистина е много запазена, а и той си я кара доста вниматлно.
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Отново за Z3

Мнение от sub_eleven » 24 Окт 2009, 7:02

С търсенето се приключи, обзаведох се със Z3 '99 2.0

има някои неща да се пипнат по нея, но като цяло състоянието е задоволително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1969
Регистриран на: 21.10.2007
Пол: Мъж
Кара: мел

Re: Отново за Z3

Мнение от ///vlado » 24 Окт 2009, 11:27

Честито,много да и се радваш и как се вика милион безаварийни да и навъртиш :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Отново за Z3

Мнение от sub_eleven » 24 Окт 2009, 11:46

мерси колега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Отново за Z3

Мнение от vanioboy » 24 Окт 2009, 19:51

:yes: Да ти е 4естита,правилната кола :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Отново за Z3

Мнение от sub_eleven » 25 Окт 2009, 12:27

vanioboy написа::yes: Да ти е 4естита,правилната кола :D

мерси колега.... гледах и твоята в галерията. Много е добра:)

да знаеш малките габаритчета отпред под мигачите колко струват и къде да потърся? Гледам и ти ги имаш същите...

ето и снимка

Изображение

Малко повече за колата - освен стандартните екстри има и автопилот/на който много държах/ и ел. гюрук.

Да знаете сина ми дали е разрешено да го возя в z3-то? Със столче разбира се. На 2 год и 3 месеца е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 23.05.2004
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Z3 3.0

Re: Отново за Z3

Мнение от hangman » 25 Окт 2009, 17:43

Моят син е на 5 и 1/2.
Не, че досега за близо две години са ме спирали, когато сме били заедно, но вЕрвай ми... и полицайте едва ли знаят дали е разрешено или не.

Автопилота е хубаво нещо, ама т'ва не е колата с която много често ще го използваш :lol: .

P.S. Поздравления за избора.
Horse-power is how fast you hit the wall...
Torque is how far you take the wall with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: Отново за Z3

Мнение от vanioboy » 26 Окт 2009, 6:29

sub_eleven написа:
да знаеш малките габаритчета отпред под мигачите колко струват и къде да потърся? Гледам и ти ги имаш същите..


Номенклатурен номер : 63148400409
Описание : МИГАЧ
Ед.цена (с ДДС) : 56.33 BGN -ДАРУ КАР
Това е,но трудни4ко ще намериш на друго място.Мисля,4е някъде имам единя ако не и двата жълти,на теб то4но такива ти трябват,ще хвърля едно око :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Отново за Z3

Мнение от sub_eleven » 28 Окт 2009, 7:42

колеги, някой от вас случайно да има сервизна книга на Bentley или каквато и да е друга за Z3 .... Всичко прерових и не можах да намеря нищо за модела.

В rapidshare я е имало качена преди известно време, но са я премахнали като са се усетили.

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook