Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 16.12.2008

Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от imenden » 13 Окт 2009, 9:20

Колеги,здравейте. Имам възможност догодина през пролетта да отида до Германия по служебна работа. Загледах няколко колички там от то зи модел с почти всички екстри. Едната беше индивидуал, за около 5600евра. Вашето мнение и коментари за точно този модел. Всичко ще ми е от полза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от iliew » 13 Окт 2009, 15:06

В твоя случай 750ил,наистина ще папа доста,по-добрия вариант е 740и,да не кажа оптималния!Погледни някьде характеристиките на двата двигателя,ускорние,разход гориво!А и трябва да подьржаш 12 цилиндьра което не е никак шега работа! Но все пак ти си знаеш с какви финанси разполагаш и ако не ти е проблем и искаш точно w12- ти си! :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от cod-cdbp » 15 Окт 2009, 1:35

въпрос на вкус казало котето и се облизало под опашката
за мен V12 си е чиста проба гъзария, разхода му е доста по висок при положение че конете са му почти същите като на 40-ката...
освен това тези мотори до последно ги правят с 24 клапана докато на V8 са 32.
за капак V12 e с кабели докато V8 е с бубини и тн други определящи разхода фактори.
Като цяло V12 си е големия мотор и би трябвало с минимални усилия да работи максимално добре.
Специално за М70B50 в официалното му опътване си пише че мотора е разработен за плавна и тиха работа и икономия :shock: .
Това последното само и единсвено не ми се струва реално при нормален градски разход от 19.8 л/100км по книга!
Иначе като автомобил очаквай само хубави преживявания с тази оптимална лимузина наблъскана вероятно с екстри до дупка. Този автомобил за мен си остава най-добрата лимузина за дълъг път 1000+км.

ПС: на тези Е38-ци след фейслифта има една екстра която като я видях останах безмълвен - автоматичното задържане на ключа докато запали мотора :shock: :shock: :shock: :shock:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от JordanV8 » 15 Окт 2009, 17:09

Взимай V12, няма да съжеляваш....после всички ще ти се чудят на "740"-то... :mhihi:
Разхода е около 18-20 в града, а извън града от 8 нагоре.
Слабо място са им сферите на задното окачване..(Ако не са изправни, автомобила ще се вдигне и ще вози изкючително твърдо)

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 16.12.2008

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от imenden » 16 Окт 2009, 15:27

Бих искал малко повечко подробности относно двата екземпляра......като че ли не съм запознат със спецификата на 740и и 750и

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от JordanV8 » 16 Окт 2009, 16:27

При евентуална покупка, трябва да обърнеш повече внимание на задните амортесиори. За разлика от останалите 7ци, ИЛ имат маркучи, сфери и амортесиори отзад. (Ремонта на маркучите е към 300 лв, двете сфери струват общо 700 лв.)
Иначе всичко останало е като при останалите (Механична гледна точка).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 745
Регистриран на: 23.12.2004
Местоположение: PB

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от JANI » 17 Окт 2009, 17:42

аз карам 740ил 99год и съм доволен върви достатъчно разхода е между 15 и 20л градско извънградско отива 10л , возията е добра , ускорението също , консуматива е с нормални цени подобни на е39 мотора е пригоден за газификация около2500лева и разход от 17-20л газ на 100км е доста добър около 20лв на 100км в сравнение с 40лв зву4и добре моята е на бензин де ама ако изко4и на оферта некой газ-инжекция бих се възползвал това е като цяло

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от yuliancho » 26 Окт 2009, 14:32

Моето мнение...защото си пуснал тази тема за да получаваш мнения от съмишленици!
iL е модификация за хора които се возят отзад.

Тузарите които СЕ ВОЗЕХА в тези коли вече ги сменят...но за хора като нас, коитo все още не се возим отзад :D , тази асиметрия на тея дълги врати задни за какво ни е???

За такива като нас е по-скоро грозно това. Категорично е грозно! Който те види с тази кола или ще си вика това е някой гъзар който не си е сменил лимузината още (10%) и 90% ще си викат този пък колко пари е потрошил да купи тая лимузина, за какво му е??. Никой няма да каже "е*а ти колата!". Затова недей iL!!! 50-ка ОК, щом ти харесва, супер! Но разхода й е наистина страхотен! На моята 4.4 седмичния разход ми е между 15-16 до 17/100км. като аз минавам по минимум 50 км. на ден благодарение на това че живея леко извън града. Ако карах само само градско разхода щеше да ми е 18-19! И сега горивото ми е по 300 лева на месец, представи си, предполгам живееш в града, какъв разход ще ти дава тая ламя 750i! Но ако не ти кола за всеки ден, ДАВАЙ! Но недей iL!
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от yuliancho » 26 Окт 2009, 14:56

JANI написа:аз карам 740ил 99год и съм доволен върви достатъчно разхода е между 15 и 20л градско извънградско отива 10л , возията е добра , ускорението също , консуматива е с нормални цени подобни на е39 мотора е пригоден за газификация около2500лева и разход от 17-20л газ на 100км е доста добър около 20лв на 100км в сравнение с 40лв зву4и добре моята е на бензин де ама ако изко4и на оферта некой газ-инжекция бих се възползвал това е като цяло


Неее ГАЗ!!!
Нищо против синьото гориво, даже напротив ,приветствам това да има коли на това гориво, да има съответните данъчни облекчения, да се усети ефекта за екологията, въобще "ЗА" съм!
НО да караш БМВ е нещо различно...не става въпрос за коплекса "Гъзар съм и имам БМВ"! Нека не се лъжем, един корейски шевролет струва повече от десетгодишен топ модел на БМВ с екстри на бмв-то които другите ще имат след още десет години! На всички е ясно че купуваме стари коли от топ марка, които не струват чак толкова много пари и гъзареене с тях на тема "имам финансови възможности" са меко казано "излишна надувка"! НО имиджа на марката е различен, тя е за хора с по-специално внимание към колите си. Идеята е колкото и стара да е, да я подържаш във върхова форма, защото и 20 години да е твоя 6так и твойте 150+ коня издухват всичко на светофара и когато отиваш към морето си караш с 140 - 160 по Тракия и не ти пука...а новите Шевита, Кии, шкодички и т.н. се тътрят с 120 и нямат душа. Слагайки ГАЗ отнемаш това на БМВ-то...или айде ако е 3ка или 5чка, някак го разбирам, ама да вземеш 7ма серия и да сложиш ГАЗ...НЕ ЧОВЕК!

Иначе в mobile.de и аз съм виждал М5 с газ, но не го приемам, ако искаме икономични коли, има опели, фордчета и какво ли още не!
Успех от мен!
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от Mind_Control » 26 Окт 2009, 17:36

yuliancho написа:
JANI написа:аз карам 740ил 99год и съм доволен върви достатъчно разхода е между 15 и 20л градско извънградско отива 10л , возията е добра , ускорението също , консуматива е с нормални цени подобни на е39 мотора е пригоден за газификация около2500лева и разход от 17-20л газ на 100км е доста добър около 20лв на 100км в сравнение с 40лв зву4и добре моята е на бензин де ама ако изко4и на оферта некой газ-инжекция бих се възползвал това е като цяло


Неее ГАЗ!!!
Нищо против синьото гориво, даже напротив ,приветствам това да има коли на това гориво, да има съответните данъчни облекчения, да се усети ефекта за екологията, въобще "ЗА" съм!
НО да караш БМВ е нещо различно...не става въпрос за коплекса "Гъзар съм и имам БМВ"! Нека не се лъжем, един корейски шевролет струва повече от десетгодишен топ модел на БМВ с екстри на бмв-то които другите ще имат след още десет години! На всички е ясно че купуваме стари коли от топ марка, които не струват чак толкова много пари и гъзареене с тях на тема "имам финансови възможности" са меко казано "излишна надувка"! НО имиджа на марката е различен, тя е за хора с по-специално внимание към колите си. Идеята е колкото и стара да е, да я подържаш във върхова форма, защото и 20 години да е твоя 6так и твойте 150+ коня издухват всичко на светофара и когато отиваш към морето си караш с 140 - 160 по Тракия и не ти пука...а новите Шевита, Кии, шкодички и т.н. се тътрят с 120 и нямат душа. Слагайки ГАЗ отнемаш това на БМВ-то...или айде ако е 3ка или 5чка, някак го разбирам, ама да вземеш 7ма серия и да сложиш ГАЗ...НЕ ЧОВЕК!

Иначе в mobile.de и аз съм виждал М5 с газ, но не го приемам, ако искаме икономични коли, има опели, фордчета и какво ли още не!
Успех от мен!


Аз пък съм застъпник на газта. Какво- като искам да ми е ефтино, не значи че не искам да си правя кефа. С газта пилучаваш 2 в едно. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от JordanV8 » 27 Окт 2009, 0:12

Газовата инжекция за 750 струва над 5000 лв.. ;) , а колко ще ти се смеят хората ........поне за 500 000 лв :mrgreen:
Последна промяна JordanV8 на 27 Окт 2009, 0:15, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от cod-cdbp » 27 Окт 2009, 0:13

JordanV8 написа:Газовата инжекция за 750..струва 5000 лв.. :D


а за 6000 става с течна фаза + гаранция 2 години +30% повер :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

(не правя реклама просто споделям мнение)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от JordanV8 » 27 Окт 2009, 0:16

Предлагаха ми такава газова уредба...(тоест 2 :mhihi: )..., но не ми дава сърце просто.....
КОлегата да си купи е38 730д/40д и да й се радва.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от yuliancho » 27 Окт 2009, 14:36

Виждам че мнението ми се споделя от доста колеги и то защото е естествено!
Разбира се ако един ден ни налегнат времена като тези които налегнаха нашите родители в началото и средата на 90-те - знаете, инфлация, безпаричие, непредсказуемост за нищо...тогава ладичките и москветата таксета, слагаха се газови...на автосервиз не се ходеше никога, а комшии и приятели се събираха и който каквото знае казва, прави, струва...дано такива времена няма пак!

Грозната истината е че човек за много аспекти от живота си (по-скоро ежедневието си) разсъждава от позицията на джоба си. В този смисъл БМВ е скъпа кола по принцип, дори 20-30 годишна да е, частите и консумативите винаги са по-скъпи, винаги харчи повече и т.н. Затова, разсъждавайки от позицията на джоба си (защото за кола няма от коя друга позиция човек да разсъждава) хората са създали сума ти марки автомобили, които съобразно годините си, класа си и 100 други фактора формират някаква идея за цена на подръжка и експоатация.
В този ред на мисли дори и БМВ 520 Е28 или Е12 или 316 Е 21 да си вземате, помислете че качествената им подръжка струва колкото на 7-8 годишен Опел Астра (от полицейските :D ). За качествената подръжка има една дума - РАЗХОДИ. Смешни са не марките коли - който каквато си харесал взел, а скапаните и неподържани коли от каквато и марка да са!
Аз лично се чуствам неприятно като видя някое Е34, Е30, Е39 или Е38 дори в период на разпад! Ужасна гледка! Слагани някакви бутафорни газови, смърди на газ около тях, разпаднали се, развисели се ужас! Не упреквам хората че нямат пари, и аз не съм ги надиплил! Но относно колите е въпрос и малко на манталитет - трябва да се преценява - купи по евтина, но добра кола. Аз лично онзи ден видях една Аскона (Опел от нач. и средата на 80-те за който е забравил :D ) която беше в перфектно състояние! Аскона!!! и си викам "Евала на човека!"
Както и да е! Много лирика стана!
Да си подържаме колите...колкото можем де щото не са евтини и да си ги търкаляме!
Успех на всички!
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Re: Съвет при покупка на 750ил от Германия 2001 година

Мнение от Mind_Control » 27 Окт 2009, 23:21

yuliancho написа:Виждам че мнението ми се споделя от доста колеги и то защото е естествено!
Разбира се ако един ден ни налегнат времена като тези които налегнаха нашите родители в началото и средата на 90-те - знаете, инфлация, безпаричие, непредсказуемост за нищо...тогава ладичките и москветата таксета, слагаха се газови...на автосервиз не се ходеше никога, а комшии и приятели се събираха и който каквото знае казва, прави, струва...дано такива времена няма пак!

Грозната истината е че човек за много аспекти от живота си (по-скоро ежедневието си) разсъждава от позицията на джоба си. В този смисъл БМВ е скъпа кола по принцип, дори 20-30 годишна да е, частите и консумативите винаги са по-скъпи, винаги харчи повече и т.н. Затова, разсъждавайки от позицията на джоба си (защото за кола няма от коя друга позиция човек да разсъждава) хората са създали сума ти марки автомобили, които съобразно годините си, класа си и 100 други фактора формират някаква идея за цена на подръжка и експоатация.
В този ред на мисли дори и БМВ 520 Е28 или Е12 или 316 Е 21 да си вземате, помислете че качествената им подръжка струва колкото на 7-8 годишен Опел Астра (от полицейските :D ). За качествената подръжка има една дума - РАЗХОДИ. Смешни са не марките коли - който каквато си харесал взел, а скапаните и неподържани коли от каквато и марка да са!
Аз лично се чуствам неприятно като видя някое Е34, Е30, Е39 или Е38 дори в период на разпад! Ужасна гледка! Слагани някакви бутафорни газови, смърди на газ около тях, разпаднали се, развисели се ужас! Не упреквам хората че нямат пари, и аз не съм ги надиплил! Но относно колите е въпрос и малко на манталитет - трябва да се преценява - купи по евтина, но добра кола. Аз лично онзи ден видях една Аскона (Опел от нач. и средата на 80-те за който е забравил :D ) която беше в перфектно състояние! Аскона!!! и си викам "Евала на човека!"
Както и да е! Много лирика стана!
Да си подържаме колите...колкото можем де щото не са евтини и да си ги търкаляме!
Успех на всички!


Аз не знам защо бъркаш поддръжката с това да караш на газ :) Това че аз например карам на газ не означава, че не си поддържам колата. Дал съм за една година 1500 лв за части разни по колата ми, а тя самата струва 3000 лв. Идеята е, че аз тия 1500 лв така или иначе щях да ги дам, но защо да плащам двойно за горивото?

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook