Въпросче за газчицата

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от iliew » 01 Май 2010, 7:27

ОЛИГОФРЕНИЯТА е ПЬЛНА.... :shock: :shock: :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Хисар
Пол: Мъж
Кара: -ше Е34 525 м50

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gi4o » 01 Май 2010, 14:28

колеги, не виждам кво имате против газта - гориво като гориво! да не говорим, че освен два пъти по-евтина, е и по-екологична...не виждам някви сериозни недостатъци да има...освен това при тея 70 000на година, да видим каква разлика в парите за гориво ще дойде при среден разход от 15/100...вместо 20000лв на година ще дадеш 10000лв...дори и да имаш пари да си позволиш разликата от 10000, защо да ги даваш...не виждам здрава логика в това :dunno: ...ако някой логично може да ми я обясни...моля! ...и честно казано ако имах такава кола, ще си ходя с нея на пазар за марули и лук и изобщо няма да ми пъка...че кво, да не съм английската кралица та ще държа отчет на някой какво карам в колата си и какво и сипвам...ха!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.03.2010
Пол: Жена
Кара: CLK 2.3kompressor

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от Jessy » 01 Май 2010, 15:07

щом си убеден в правотата на това да си сложиш газ- слагай :yes: ти питаше дали е възможно и май получи отговор-да, от тука натам няма какво да те спира. А аз не бих си сложила не защото се притеснявам от околните, а защото не са стриктни мерките по безопасност тук в България и ме е страх какво може да стане при ПТП, да не говориме че би ме дило страх и да си запаля цигара в кола с газова уредба.
[url="http://www.nikgrey.com/smokefree/"]
Изображение
[/url]

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gh0sts » 01 Май 2010, 16:25

имаш право колега :) и аз нямам против газта, но не на такива мотори, визирам ///М, каква икономия ще направиш на 3.8 литров мотор? или 10-цилиндров, ???? какви бутилки ще слагаш?? газов инж. ли ще е или " обикновенна" ???? и къде мислиш че ще обикаляш с М5, земното кълбо ли?? аз щи кажа какво ще стане: ще сложи газовата, ще покара 20-30 000км. и ще тръгне да я продава щото ИКОНОМИЙКАТА я няма :mhihi: и като попадне в ръцете на ентусиаст ще има :ranting: :censored: :banghead: , пък да не говорим че при ///М всичко е доста по скъпо- мотор, окачване, данъци и т.н.
искам да кажа че при тази кола няма икономия! и че няма нищо да спечели от слагането на газ :)
така мился аз 8)
а и тези двигатели са доста капризни откъм газифициране, и за а стане читаво си е цифра :D
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Хисар
Пол: Мъж
Кара: -ше Е34 525 м50

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gi4o » 01 Май 2010, 18:45

може и да си прав, колега, но все пак всеки има право ма собствено мнение...аз уважавам това, дори и да е различно от моето :yes: !
...малко пообърнахме темата на разправия, но дано не ни се сърдят колегите и модераторите, че онзи ден ме скастриха :oops:
...все пак ще си позвиля...винаги може и по-добре, ако на човек му трябва кола просто да се придвижва, не би си зел "М". но смятам, че на повечето от нас нещо им трепва като седнат зад волана на "бумера" и очакват да изпитат тръпка, по-различна от това на стар микробус :mhihi:...та затва казвам, че колкото повече мощност, толкова по-добре. аз нямам нищо против да карам такава кола за ежедневна, ако мога да си позволя да я купя и поддържам и бих го направил дори и да се наложи да и сложа газ...честно казано не бих си купил още една само за да мога с тази да ходя само по пистите...с М-ката бих ходил и на почивка, и на село и колесара с лодката бих дърпал :mhihi: ...да ме прощават колегите, които ще изригнат...защото и на тези места пътуванията също биха могли да доставят удоволствие. вие не бихте ли се дразнили, ако отивате с малкото дизелче на почивка, а М-ката стои в гаража, че 800-те километра гълтат много бензин ;) ...та затва имам предвид, че ако имаш такава кола, тря да се кара ежедневно, само тогава наистина можеш да и се наситиш :yes: ...относно газта ако ще и 3000лв да струва /ГИ, естествено/, това е инвестиция, която правиш еднократно и спираш да се притесняваш, че гори между 13 и 20...примерно...на нормално каране и нищо чудно да ти е по-евтино отколкото М50 Б20 на бензин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от RAZVRATNIKA » 02 Май 2010, 0:29

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... dCarSeals=

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... dCarSeals=



Попринцип може,но не трябва да се прапят компромоси със газовата система.Ако колата ще се взима от Германия най-добре да се сложи там,много са скъпи но съм виждал мощен автомобил със газ сложена в Германия и онимях.Такъв автомобил AMG(Mercedes),M-Power,RS/S(Audi) и други подобни автомобили е по-добре да си се карат на бензин,но щом си решил слагай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gh0sts » 02 Май 2010, 2:29

нали това казвам и аз, човек който мисли за алтернативно гориво при ///М серийте, едвали мисли да слага скъпа газова :) по скоро нещо " тъничнко" :(
а за да стане като хората си трябват едни 4-5000 левчета и допълнително освежаване на мотора( което също не е безплатно)
колата си е негова, парите също, да слага пък ще видим, и пак казвам: парите които ще хвърли за читав инж. ще ги избива доста време, отделно проблемите които могат да изкочат също не са малко, да не говорим че в България газта на повечето места е под всякъква критика ( същото се отнася и за бензина :( )
успех в начинанието, и кажи какво си направил :mrgreen:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Хисар
Пол: Мъж
Кара: -ше Е34 525 м50

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gi4o » 02 Май 2010, 12:26

естествено, че ще гледа по-тъничко, но както казахте не тря да се правят компромиси...а и доколкото разбрах става въпрос за сравнително стара кола 10-15000лв, няма как да не се гледа "тънканата"...така че не е чак толкова за порицание...и нзн дали е по-добре в германия да е поставяна, ако нещо се скапе, отсега виждам как обикаля нашите газаджии и вс дига рамене, щот не са виждали такова нещо или нямат софтуер...май е по-добре тук който се наеме, поне да има софтуера и да е запознат после какво къде е сложено

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от BULL3T » 02 Май 2010, 13:14

Авторе,на газ няма да връви убаво м5-ца по-добре и сложи метан!!!и махни нивомата та да ти клекне задницата и да си пич,както каза колегата докато отиваш да си купуваш марулка на пазаря. и земи и сложи 15ки после на мката и я карай със втора ръка гуми.

Колеги казвам ви,ако видя някой който го е направил това,а именно газ или метан на м-ка, ще му блъскам главата в калника на колата докато едно от двете не посинее!

п.п. Господа модератори,до кога ще четем такива теми за V12-ки на газ или м-ки на газ, дайте малко контрол моля ви!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Re: !

Мнение от Mind_Control » 03 Май 2010, 16:22

netmurder написа:Преди време видях един беше сложил газ на Порше Кайен !!!! Пълна лудост. Като нямаш пари за гориво не си купувай такава кола!

П.С. Мек к*р и жълти стотинки всеки може да извади от джоба!!!


Ей, много сте ми интересни :) карате кошери за 2000-3000 лв и се смеете на човек с кола за 100 000 лв. Карай си 3-ката и остави тоя с Кайена да си брой стотинките :) Пък ми кажи на кого му е по зле.


По темата- може да се сложи газ на всяка кола. Единствено трябва да се замислиш по колко км минаваш на година- ако е под 10 000 няма много смисъл.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gh0sts » 03 Май 2010, 21:23

Mind_Control написа:...............................


тук съм съгласен, даже не се чудя като видя автомобил за 100 000 лв на газ, там вече е друга работа, първо може така да е закупен от чужбина с цел облекчаване на огромния данък върху големите бензинови мотори, второ 100% съм сигурен че човек извадил два чувала с педесетачки за кола ще се бръкне 5-6хил. за читава газова система. Например в Европа е доста често срещано явление ЕС 500 на газ :D тук съм съгласен за газта защото е доста голям двигателя, често срещан модел е, пък и тази кола е за дълги пътувания и се въртят луди км. но не е масова практита да се слагат газови инж. на ///М серий, сами се сещате защо :lol: :lol: :lol: който има такъв автомобил има и друг за всекидневка, а М-ката за кеф :driving:
така че моят съвет е към автора на темата: опитай се да изкарваш малко повече кинти( за да не влизаш в филми с газове) или си вземи малолитражка за всеки ден(там вече слагай газ, и по евтино ще ти излезе) а М5 остави за 2-3 пъти в седмицата да ти пълни душата като я подкараш :mrgreen: не се впрягай много на постовете в темата ти ;) все пак сме БМВ форум и тук повечето хора мечтаят за М серия и малко или много са пристрастени и затова реагират малко остро ;)
нищо лично, и успех в начинанието :yes:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от akula » 11 Май 2010, 13:44

лично аз съм фен на газта- по екологична е, има хубаво горене и е по- калорична (103ли беше 105 ли октана)това дали върви или не един мотор на газ е въпрос на характеристики (степен на сгъстяване например) и настройки, а не на газ/бензин в европа изобщо не е клошарско да караш на газ, хората го правят от една страна заради данъци, от друга- заради екологгията. противно на болшинството, аз мисля че газта е по- полезна за двг, който е отварял газифициран мотор знае , че бутала, свещи светят, няма нагар изобщо никъде.
но схемата Мката да се кара 2-3-4пъти седмично на бензин и , друга кола евридейка ми се види по- разумна. самата концепция на Мка-та просто изклюва концепцията за евридейка.

ПС без бой признавам, че карането на газ създава проблеми, който не би имало, ако не се кара на газ
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Хисар
Пол: Мъж
Кара: -ше Е34 525 м50

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gi4o » 11 Май 2010, 20:02

може концепцията на М-ката да не е за евридейка, но ако я имаш в гаража, как ще се качиш в фиеста дизел, примерно :mhihi: ...може да имаш друга кола, но трябва да превъзхожда М-ката сериозно, поне в някаква насока, примерно с-класа или 7-ма серия. ако можеш да си позволиш две такива коли, тогава е безсмислено да водим тоя спор. ако не, тогава си купуваш стара кола за 10-15-20 хиляди лева като се стремиш да съчетаеш колкото се може повече качества в тая цена и я караш ежедневно /като държиш на мощността, единият избор е "М"/...изборът и покупката на една кола винаги е свързана и с компромиси :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: Athnes
Пол: Мъж
Кара: малко
Мечтае да кара: Е23 с много екстри

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gh0sts » 11 Май 2010, 20:15

ти прочете ли какво написа преди да натиснеш изпрати? защо ///М ката трябва да превъзхожда евридейката :help: такъв филм няма: евридвйката ти да е по хубава от колата в гаража за събота/неделя :mhihi: мисълта тук на повечето хора беше да си остави М5 за кеф да и върне сток състоянието и да не се занимава с газифициране на доста сложен мотор за който евентуално кварталния газаджия ще му препоръча " обикновенна" :mhihi:
че какво лошо има във фиеста дизел??? ако я имам с кеф ще си ходя на работа с нея и няма да мрънкам изобщо че ми гори 4/5л. на сто :winky:
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Хисар
Пол: Мъж
Кара: -ше Е34 525 м50

Re: Въпросче за газчицата

Мнение от gi4o » 11 Май 2010, 20:56

колега, кат искаш да караш икономична кола, не си купувай въобще М-ка, карай велосипед.
...не ми се водят безсмислени спорове, обърнахме темата на махленска разправия. всеки има право на собствено мнение, предлагам ти да го уважаваш /не че ми пука/. да не губим времето на колегата с нашите локуми, да си решава, колкото насоки дали, толкова. все пак парите са си негови...

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook