Сигнализация за износени накладки и ниво на спирачна течност

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Сигнализация за износени накладки и ниво на спирачна течност

Мнение от yuliancho » 05 Окт 2009, 17:39

Колеги, ще имам нужда от помощ относно сигнализацията за тези два случая:
1. Износени накладки и опрял датчик
2. ниво на спирачна течност

Случая е следния - по време на път получавам звуков сигнал (дрън :D ) и надпис на таблото CHECK BRAKE ****** като последбата дума не се чете. Спрях на първата бензиностанция и купих спирачна течност, отворих казанчето и не ми се видя намаляла - долях 50 - 70 грама сигурно. А най-големия ми страх е да не е избило някъде нещо и да фърфори спирачна течност и в резултат на теча загуба на налягане в системата и не ми се мисли!!!
Другия вариант е да е опрял датчик на накладки поради износване на феродото, но на Е34 и Е30 светваше сигнална червена лампа със символ на накладки на нея...незнам на Е38 дали е така или не!

Питането ми общо взето е какво ми се случи? датчик ли е опрял или имам теч. не съм оглеждал колелата на колата дали са мокри. За какво получавам сигнализация?

Благодаря! на 300 км. от съм от вкъщи и силно ме интересува какво се е случва с материалната част :D
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Сигнализация за износени накладки и ниво на спирачна течност

Мнение от cod-cdbp » 05 Окт 2009, 17:57

а замислял ли си се че като се износват накладките обема на системата се увеличава, и сега като слагате нови накладки и стиснете апаратите ще избие от казанчето.
Иначе нищо сериозно няма според мен ако няма течове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Сигнализация за износени накладки и ниво на спирачна течност

Мнение от Alpina_Johnnie » 06 Окт 2009, 9:19

yuliancho написа:Колеги, ще имам нужда от помощ относно сигнализацията за тези два случая:
1. Износени накладки и опрял датчик
2. ниво на спирачна течност

Случая е следния - по време на път получавам звуков сигнал (дрън :D ) и надпис на таблото CHECK BRAKE ****** като последбата дума не се чете. Спрях на първата бензиностанция и купих спирачна течност, отворих казанчето и не ми се видя намаляла - долях 50 - 70 грама сигурно. А най-големия ми страх е да не е избило някъде нещо и да фърфори спирачна течност и в резултат на теча загуба на налягане в системата и не ми се мисли!!!
Другия вариант е да е опрял датчик на накладки поради износване на феродото, но на Е34 и Е30 светваше сигнална червена лампа със символ на накладки на нея...незнам на Е38 дали е така или не!

Питането ми общо взето е какво ми се случи? датчик ли е опрял или имам теч. не съм оглеждал колелата на колата дали са мокри. За какво получавам сигнализация?

Благодаря! на 300 км. от съм от вкъщи и силно ме интересува какво се е случва с материалната част :D


надписа е със сигурност "CHECK BRAKE LIGHTS", някой крушка отзадзе ти е изгоряла. а за бордкомпа да ти изписва както хората се свързвай или с колегата дето ти е отговорил пръв или с мад-преслей...
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 16.02.2009
Детайли за колата: Търся щори за задни врати на Е38.

Re: Сигнализация за износени накладки и ниво на спирачна течност

Мнение от Shark_gl » 07 Окт 2009, 21:23

На мене на немски ми изписваше - Bremslicht Prüfen, или проверете светлините на спирачките. Оказа се че точна на лампата за левия стоп, ламаринката дето контактува крушката е разядена от окиси. Гумата по външния ръб на целия стоп е почнала да се разяжда и пропуска вода която се събира наи-долу, и прави мизерий. Поради тази причина имам конденс сутрин в левия стоп, ама за сега ще карам така, пък като падне някой лев ще си купя направо БЕЛИ.
Търся щори за задни врати на Е38.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Сигнализация за износени накладки и ниво на спирачна течност

Мнение от anzak » 08 Окт 2009, 15:57

както може да е Check Brake Lights така може и да е Check Brake Linings но за по лесно да огледа отзад светлините за стоп ако няма изгоряла крушка включително и на 3-ия стоп тогава на крик и накладките предна лява и задна дясна гума са датчиците и на модели с голям борд изписва съобщение не чакай да светне лампа няма такава просто
Барай шишарката Минкеее ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: Сигнализация за износени накладки и ниво на спирачна течност

Мнение от yuliancho » 15 Окт 2009, 17:02

Благодаря за бързите отговори!
Нямаше мокри колела и най-големия ми страх не се сбъдна.
Светлините не съм гледал...отворих си темата след 2 седмици! Моя си грешка, сега ще накарам да огледа някой колега дали всичко грее отзад.
Междудругото ляв преден мигач спря да мига така за 2 дни и после си продължи да мига все едно не е било! :D странна работа!
Има интелегентна система за контрол на светлините тази кола...например когато изгася мигача, той сякаш не гасне веднага а си изчаква мигането и тогава...както когато чистачката си довършва хода независимо че си ги изгасил по средата на стъклото!
Добра кола във всеки случай де :D !
:OT: А за светлините на таблото при приборите и пикселите определено имам нужда от помощ...не много пискели за изгорели, но все пак!
Днес ми даде "CHECK COOLANT LEVEL", ще си проверя антифриза, въпреки че скоро го прегледах и беше ок, поплавъка беше където трябва, но последните 2-3 дни карах доста "на парно" ( :D демек климатроника на по-високи градуси) а и направих едно "спортно" пътуване с високи скорости до Търново, може би това е оказало влияние на нивото на охладителната течност, знам ли...
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: Сигнализация за износени накладки и ниво на спирачна течност

Мнение от yuliancho » 15 Окт 2009, 17:05

моята е с монитор 4:9 - предполагам на това казвате големия борд
Значи няма лампа! само съобщение? Важна подробност, че ако чакам да светна нещо, докато се усетя ще почна чувам стъргане :D
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook