нов член на клуба

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

нов член на клуба

Мнение от Me4eee » 12 Авг 2009, 22:56

Здравейте колеги, ако мога вече така да ви наричам. Днес станах собственик на прекрасната машина наречена Е38 725тдс. Знам, че повечето от вас мислят че двигателя е слаб за това купе, но аз съм много доволен от него поне днес докато карах от София до Пловдив и останах с доста добро впечатление. Като нищо не разбиращ от БМВ-та но все пак бързо схващам, искам да ви попитам няколко неща които ме интересуват и с които имам проблеми :) Та така:
1. липсва ми едната лайсна на лявата задна врата, откъде мога да си намеря на добра цена
2. праговете ми имат на 1-2 места леко изгнило и много ме дразнят, как мога да разбера какъв е точния им цвят
3. Кожения салон е леко захабен, как мога до го поосвежа
4. Имам рингове на фаровете, но светят само на едните фарове, на другите ило изгоряло някакво стартерче, откъде мога да си го поръчам и как се сменя.
5. Как да си сменя крушката на предния мигач, че нещо угасна
6. Огледалата ми нещо не се шават наляво надясно, а само нагоре надолу, от какво може да е проблема, усещам иначе като давам настрани че работят моторчетата но не мръдват
7. Двигателите 725тдс само и единствено с верига ли са
8. Утре ще я обслужвам, какво се сменя, освен масло, филтри, някакви ремъци?
9. Имам телефон в колата, как мога до го ползвам
10. Имам проблема с лентовия кабел на БК, вие как решихте този проблем

Засега май е това :) много ще съм ви благодарен ако ми отговорите
Последна промяна Me4eee на 15 Авг 2009, 7:06, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 29.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46Ci

Мнение от toni2222 » 13 Авг 2009, 17:23

Добре дошъл колега сред нас,да ти е честита колата и много безаварийни километри.Ще ти дам отговор на някои от въпросите,но нека да е утре ,че сега много бързам. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Мнение от Me4eee » 13 Авг 2009, 18:59

Ще чакам с нетърпение :D , мерси предварително

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Мнение от 7BREYTON » 14 Авг 2009, 0:52

честито колега. да си я караш със здраве и да те слуша.

Аз също имам питане за телефона ... правих струвах .. пробвах с Мтелска карта ... немога нещо да го накарам да работи ...
моля и аз за съвет .... безжичният вариант е ... сложил сум 2300 милампчаса батерии - уж всичко точно а не става


Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Мнение от vanci88 » 14 Авг 2009, 1:07

колега не занм дали при теб е така но...... мойта 3ка има телефон и дълго време не можех да го накарам да работи...пъхах Мтелска карта в гнездото но тела но неставаше нищо...после открих,че в една от корите на багажника имам гнездо за Сим карта и от тогава тела си бачка....можеш даже да си слагаш карта в купето успоредно и да ползваш 2 номера ;)
36436
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 6.11.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж

Мнение от bmw_725 » 14 Авг 2009, 1:29

8)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.03.2006
Местоположение: София

Мнение от GRAFF » 14 Авг 2009, 23:05

Добре дошъл,колега.

1.Не знам коя ти е лявата дясна врата но лайсни има навсякъде където има 7-ци на части(мобиле.бг и тук във форума)
2. Виж на ботуша какво пише или по вин или по оцветяване при бояджий
3. Пране и боядисване или претапициране
4. Отиди на ел. техник и той ще те насочи
5. Ако няма как да бръкнеш свали мигача(има дупчица на калника,бъркаш в нея,развиваш болтчето и дърпаш мигача навън)
6. Механичен проблем явно (ако не искаш да се пробваш сам потърси техник иначе разглобяваш и ако можеш откриваш проблема,аз от нас няма как да ти го оправя)
7. да
8. свещи и диагностика(препоръчвам Дару кар или Камор - хващат най-много грешки иначе ремонти кадето си поискаш) за този мотор е добре да смениш водна помпа,термостат,капачка на казанче.
9. Ако не е заключен просто слагаш карта.
10. Аз си купих лентов кабел от Mad Presley(има тема)

честито за колата но за всичките ти въпроси има отговори в поле "Търсене"много по-подробни и достоверни сигурно от мойте. Дано все пак съм ти помогнал малко.

а относно 2.5тдс - покарай го, купи си 730д -покарай го,купи си 740и и пак ще си говорим колко е хубав тдс-а. Аз така еволюирах :uups:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Мнение от JordanV8 » 14 Авг 2009, 23:31

А какво следва след 740и? :D

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.03.2006
Местоположение: София

Мнение от GRAFF » 14 Авг 2009, 23:48

ще купувам твойта :D ти му мисли......че 760 само от новата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10428
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 15 Авг 2009, 7:40

На всичките ти въпроси има отговори във форума, просто не търси само за Е38, защото повечето неща, които питаш се отнасят за доста модели. За телефона има цяла тема в Е36 с всичките етапи, през които минах да си реша проблема ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Мнение от Me4eee » 22 Авг 2009, 8:36

на мен телефона ми работи, само исках да разбера за самата сим карта, направо като си взема сим карта и трябва да се сложи без да се къса от пластмасата нали, и някъде ми се мерна че м-тел имали усуга за дублиране на номера ми така че може да се ползва и на джи ес ема и в колата, правилно ли съм разбрал

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Мнение от cod-cdbp » 22 Авг 2009, 9:43

Me4eee написа:на мен телефона ми работи, само исках да разбера за самата сим карта, направо като си взема сим карта и трябва да се сложи без да се къса от пластмасата нали, и някъде ми се мерна че м-тел имали усуга за дублиране на номера ми така че може да се ползва и на джи ес ема и в колата, правилно ли съм разбрал


абсолютно правилно си разбрал :winky:
да ти е честита колата и много да си се слушкате, пък като си вземете 740i и го поддържате като хората 1/2 година поне ще разберете къде е разликата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38

Мнение от Me4eee » 22 Авг 2009, 23:32

Момчета имам малък проблем, може и голям да е де :) , при изгоряла крушка не ми изписва никъде, мисля че е от LCM модула, иначе нямам проблеми с фаровете, да ми остават включени или нещо такова, че четох такива неща по другите теми, въпроса ми е дали е от този модул проблема, къде се намира и какво може да му се ремонтира, или е просто от някой бушон, кой номер евентуално

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Мнение от 7BREYTON » 23 Авг 2009, 19:23

vanci88 написа:колега не занм дали при теб е така но...... мойта 3ка има телефон и дълго време не можех да го накарам да работи...пъхах Мтелска карта в гнездото но тела но неставаше нищо...после открих,че в една от корите на багажника имам гнездо за Сим карта и от тогава тела си бачка....можеш даже да си слагаш карта в купето успоредно и да ползваш 2 номера ;)


ей тва открих долу като няква схема ама ....
още не сум го проверил. дано да стане. ако някои знае точно плс - дайте линк или съвет, снимка, къде точно се намира това място отзад в багажника (страннен въпрос може би ама незнам???) а имам колата от 1,5 месец и телефона ми още не работи. Колегата с каква сим карта си?

http://bmwmag.ru/start/search_img/?fd[vin]=DN51249&step=4&fd[mospid]=47510&fd[catcode]=84_0420&fd[marke]=BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Мнение от vanci88 » 23 Авг 2009, 20:57

най-проста прима ми е картата колега..
по-горе дадоха идея за услугата дублиране на карти и така ще можеш да използваш бмв телефона максимално ефективно :)
36436
Изображение

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook