E38 730D навигация

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 4.08.2009
Местоположение: Bulgaria
Кара: e65 745i
Мечтае да кара: B7

E38 730D навигация

Мнение от CapTaiN » 04 Авг 2009, 22:10

Здравеите !
Пьрво нека се извиня защото наи-вероятно ще сьм поредния с този вьпрос.Купих наскоро БМВ 730 Дизел 2002 година е38,колата се оказа с диск за навигация от 2003 година :confused: зна4и проверих доста форуми , свалих торента на колегата с е39 ката но така и неуспях да си докарам навигация , постоянно ми казва 4е няма диск :help: .Немога да разбера коя версия ми е софтуера нито дали сьм с Мк 1,2,3.Никьде на екрана на навигацията не ми го пи6е,колата е с малкия екран.Моля някои които има информация за проблема да помогне! Благодаря :help:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 18.12.2004
Пол: Мъж

Мнение от george45 » 05 Авг 2009, 6:52

Обърни се към колегата mad_presley ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: E38 730D навигация

Мнение от 7BREYTON » 26 Сеп 2009, 1:40

CapTaiN написа:Здравеите !
Пьрво нека се извиня защото наи-вероятно ще сьм поредния с този вьпрос.Купих наскоро БМВ 730 Дизел 2002 година е38,колата се оказа с диск за навигация от 2003 година :confused: зна4и проверих доста форуми , свалих торента на колегата с е39 ката но така и неуспях да си докарам навигация , постоянно ми казва 4е няма диск :help: .Немога да разбера коя версия ми е софтуера нито дали сьм с Мк 1,2,3.Никьде на екрана на навигацията не ми го пи6е,колата е с малкия екран.Моля някои които има информация за проблема да помогне! Благодаря :help:






Sat-Nav

The E38 was supplied with 3 versions of Sat-Nav: MKI, MKII and MKIII. The MKIV was only ever retrofitted but is now quite common as the retrofit is extremely simple and the DVD-based MKIV is much faster.

The MKI was an option in the early models and had a male voice, it was a complicated system with a head unit, GPS unit, magnetic heading unit and an antenna. It was pretty slow and often failed to track the car's position.

The MKII was a slightly faster and the magnetic heading sensor was replaced with a gyro sensor that was integrated into the head unit. It still had a separate GPS unit and antenna. The MKII was introduced around 1998 and the integration into the cars information system caused a few problems with the complete system freezing and locking the use of any monitor functions.

The MKIII was introduced on the 2000 models and is quicker again. The GPS unit is integrated into the head unit and requires only an antenna to operate. This version does not suffer from the freezing and lock-up that the MKII did. All three versions of Sat-Nav can be brought up-to-date by purchasing later versions of operating system and maps. When used with the 16:9 screen the MKIII can be run in split-screen mode with directions and map on the same screen.

The MKIV is a DVD-based system and is much faster than the previous models. The map DVD's also cover Europe whereas the CD's used on the earlier systems only cover one area. You can also get a bird's-eye-view (perspective view) on the MKIV


MKI and MKII

Изображение


-----------------------------------------------------------


MKIII
Изображение




-----------------------------------------------------------




MKIV
Изображение


Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 4.08.2009
Местоположение: Bulgaria
Кара: e65 745i
Мечтае да кара: B7

Re: E38 730D навигация

Мнение от CapTaiN » 20 Окт 2009, 20:26

Благодаря много за информацията,но проблема е в компа ми , просто един и същи фаил тръгва записан на комп разли4ен от моя ,като ползваме еднаква скорост и програма за записване. :shock:

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook