Е38 - Пиксели - Проблем - Решение...

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Е38 - Пиксели - Проблем - Решение...

Мнение от Alpina_Johnnie » 04 Авг 2009, 19:24

Колеги, някой да е поръчвал от този сайт? http://www.pixelfix.net/ita/

и ако да, каква е стоката и къде/кой ви го направи, сами ли се справихте, много ли е трудно?

ако не, кой има интерес да си поръча? аз ще си поръчам няколко неща и ако се съберем некви хоре ще има и някво намаление...
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 23.07.2008
Пол: Мъж
Кара: m20b20 turbo, E38 725tds

Re: Е38 - Пиксели - Проблем - Решение...

Мнение от plboy » 05 Авг 2009, 15:24

Alpina_Johnnie написа:Колеги, някой да е поръчвал от този сайт? http://www.pixelfix.net/ita/

и ако да, каква е стоката и къде/кой ви го направи, сами ли се справихте, много ли е трудно?

ако не, кой има интерес да си поръча? аз ще си поръчам няколко неща и ако се съберем некви хоре ще има и някво намаление...

Здрасти виждам, че и ти имаш такъв проблем. Въпроса е дали ще можеш да го оправиш със смяната на лентовия кабел. Този лентов кабел обикновено се лепи за екранчето и отдолу има притискаща гумичка. Най често често проблема е в нея. Ако имаш някакво развитие споделяи, но за Е38 май се налага да сваляш стрелките на уредите а с тях внимавай да не ги издарпаш със пружинките, че ще преебеш уредите. Успех
King Regards, 0888 750 222

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 29.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46Ci

Мнение от toni2222 » 06 Авг 2009, 16:25

и аз имам проблем с пикселите ,ако има решение на проблема споделяйте колеги ! :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Мнение от 7BREYTON » 10 Авг 2009, 20:23

http://www.meeknet.co.uk/E38/Index.htm

ТУКА ИМА ДОСТА ИНФО

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 24.03.2006
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: F01 740d
Мечтае да кара: в насрещтното...

Мнение от Georgiev BMW » 13 Сеп 2009, 0:34

Да и при мен е същия проблем, явно почти всичките го правят този номер.Някои успя ли да се пребори с този проблем :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Мнение от boris » 13 Сеп 2009, 11:28

Дам аз,не от този сайт, но за същия лентов кабел става въпрос, смених го и сега всичко е 6, един колега продаваше тук в форума, и то с доста подробно обяснение за начина на смяна, без да е нужно махането на стрелките, просто се пробиват 3-4 дупки за да се открият видиите, който държат екранчето...манипулацията е малко трудна,но не и невъзможна, оригиналния лентов кабел наистина е залепен,или поне така е станал с времето, но новия просто се оставя отгоре, като преди това сме зачистили мнооого добре контактните пистички на самата платка, и като затегнеш видийките се стяга и седи неподвижен, прових го преди 3-4 месеца,никви грижи досега, ще се пробвам да му открия темата и ще добавя линка...

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 38&start=0
Последна промяна boris на 13 Сеп 2009, 13:12, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 15 Сеп 2009, 18:08

Да, аз ги поръчвам от там и мога да кажа, че са с много добро качество.От повече от 5 години се мъча да намеря решение на това инженерно недоразумение на хората от VDO и това е най-качественият вариант до сега.Пробвал съм и няколко китайски варианта и едно че мотажа е свръх труден и шанса да прецакате кабела е почти 70% и второ са с ужасно качество.

Имам и няколко кабела за пикселите на климатроника, даже един колега вече св възползва и може да се наслаждава на удоволствието да вижда на колко градуса го е нагласил :D

Ето това е вече новата тема, смятам че цената е повече от доволна, защото сигурно никой не е погледнал колко е доставката до БГ :D http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=166302

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Мнение от boris » 16 Сеп 2009, 17:48

ся остава да заредиш и третия кабел, и асортимента ще е пълен :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 16 Сеп 2009, 21:01

boris_k написа:ся остава да заредиш и третия кабел, и асортимента ще е пълен :mhihi:

Кой "третия"?Имам и за Е34 и за Е36, но са единични бройки, просто за да ги тествам как става смяната :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Е38 - Пиксели - Проблем - Решение...

Мнение от Alpina_Johnnie » 24 Сеп 2009, 11:40

а за MID'то има ли решение? някой може ли да го оправи, че много почна да ме дразни вече. гледам ги и по ebay и тем подобни ама кой ли знае дали бачкат, ако се намери някой които може да го оправи ще съм му много благодарен!
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re:

Мнение от boris » 24 Сеп 2009, 16:10

mad_presley написа:
boris_k написа:ся остава да заредиш и третия кабел, и асортимента ще е пълен :mhihi:

Кой "третия"?Имам и за Е34 и за Е36, но са единични бройки, просто за да ги тествам как става смяната :D

Нали в тази тема си говорим за пикселите на Е38, значи изброихме, таблото, климата, и остава.....бордовия компютъъъър, над климата :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Re:

Мнение от Alpina_Johnnie » 24 Сеп 2009, 16:15

boris_k написа:
mad_presley написа:
boris_k написа:ся остава да заредиш и третия кабел, и асортимента ще е пълен :mhihi:

Кой "третия"?Имам и за Е34 и за Е36, но са единични бройки, просто за да ги тествам как става смяната :D

Нали в тази тема си говорим за пикселите на Е38, значи изброихме, таблото, климата, и остава.....бордовия компютъъъър, над климата :lol:


тет'с уат айм толкин абаут...
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Re:

Мнение от mad_presley » 24 Сеп 2009, 19:42

Alpina_Johnnie написа:
тет'с уат айм толкин абаут...

Аз помислих за трети модел баварец :)
Принципно има и за MID-а (което съвсем не е БК, борд компютъра се намира в километража), но не бих се наел да го сменям.Просто самата смяна е ужасно трудна и пипкава и за това не съм поръчал такива.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Е38 - Пиксели - Проблем - Решение...

Мнение от Alpina_Johnnie » 24 Сеп 2009, 19:57

Да бе ясно колега, знам че MID'а не е BC... викаш много тегаво се сменя, да знаеш някой който може или му се занимава... щото по зле не може да стане....

тва важи и за другите колеги, ако някой знае къде може или дори му се занимава, да се обажда, веднага му закарвам колата и заплащам труда и мaтериялите!!!

:paranoid:
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Е38 - Пиксели - Проблем - Решение...

Мнение от cod-cdbp » 24 Сеп 2009, 21:04

а да видим някой отчаян какво можем да му набаем на МИД-а или там каквото, че и без това само с такива глупости съм почнал да се занимавам.
на ЛС :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook