е38 стрелка бенз

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 277
Регистриран на: 17.02.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: BMW-E38 735i face

е38 стрелка бенз

Мнение от RASI » 28 Юни 2009, 9:01

колеги стрелката на бензина си праи кво иска и незнам колко бензин имам а е много важно за 740и да знаеш все пак не хрчи 7/100 даите съвт кво да сменям или има оправия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Мнение от ///sasho » 29 Юни 2009, 1:05

Попринцип при Е39 в резервоара има един нивомер , на който му се износва платката , по която се плъзга един плъзгач и отчита нивото на горивото в резервоара. Предполагам , че и при Е38 е по същия начин. Попринцип доколото съм запознат се продава целия нивомер т.е. само тази платка не се продава отделно. Единия вариант според мен е да си купиш нов , другия е да отвориш резервоара за гориво , да извадиш нивомера и да издърпаш малко плъзгача , който като се мести нивомера се плъзга върху тази платка , за да отчита , колко е горивото в резервоара , към платката и може и да започне да отчита точно , а ако така нестане , най вероятно е за смяна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: е38 стрелка бенз

Мнение от Воденичаров » 29 Юни 2009, 7:08

RASI написа:колеги стрелката на бензина си праи кво иска и незнам колко бензин имам а е много важно за 740и да знаеш все пак не хрчи 7/100 даите съвт кво да сменям или има оправия


Цъкни на борд. компа в 6-то меню да видиш там какво показва, да не е от самата стрелка.

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook