Проблем с автомат след смяна на маслото

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Мнение от JordanV8 » 07 Юли 2009, 17:13

По тази логика.....отива в съответния БМВ дилър ...те му сменят кутията, той дава около 10 000 лв и филма приключва....
За мен това не е решение, като се има в предвид, че проблема може да е елементарен.
Интересното е че хора, работещи в малки гаражчета откриват тези "дребни" проблеми и ни спестяват доста пари и нерви ..(личен опит)

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.07.2009
Местоположение: Варна

Мнение от авиаторчик » 07 Юли 2009, 20:47

До някъде имаш право,но досега не съм чувал някой да сменя кутия,по скоро ги ремонтират.
Да в гаражчетата се намират майстори но са единици.Никой добър майстор няма да работи за малко пари,по тази причина в сервизите работят момченца....и ми си е налагало да довършвам тяхна работа.
Но във сервиза на Варна-Карс има велик майстор на любимата марка.
Шефа на сервизната част(Жоро).
Но колега аз баварката я карам по скоро извън градско(варна-София)
редовно за 3,5 часа.не мога да си позволя компромис със сигурноста.
карач

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Мнение от cecoboy » 07 Юли 2009, 23:21

Жоро от "Варна карс"

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Познавам го още като бяха горе до Оазиса евала на пича давал ми е и безплатни консултации по телефона много е точен!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Проблем с автомат след смяна на маслото

Мнение от ясен николов » 07 Ное 2009, 23:56

КОЛЕГА КАДЕ СМЕНЯ МАСЛОТО /И КОЛАТА РАБОТЕШЕ ЛИ ДОКАТО ГО НАЛИВАХА В СКОРОСТИТЕ /
Изображение


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Проблем с автомат след смяна на маслото

Мнение от ivan. » 11 Ное 2009, 17:36

Вариантите са много и са породени по-скоро от невнимание при смяна на маслото.
Пиша това,което ми се върти в главата за момента:
-при демонтажа на филтера е подмъкната буксата на електромагнита за 5-та скорост(и под движението на маслото в картера,понякога дава верига);
-ако са охлабили жилото (понеже е пречило за демонтажа на картера) е много вероятно да не е обтегнато правилно -в този случай се получава разминаване в механиката и електрониката на кутията-това може да го провериш лесно----караш си на ''Д'' и когато трябва да ти превключи на 5-та,а тя не иска.........просто дръпни лоста една идея назад,да стане на позиция между ''Д'' И цифрите назад;
-Постоянно включен спортен режим-при него последната предавка не се активира никога..................
Има и други варианти,ама пробвай нещата за които си ме разбрал и пиши.
Изображение
by ''kompleksa''


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Проблем с автомат след смяна на маслото

Мнение от ivan. » 11 Ное 2009, 17:37

ясен николов написа:КОЛЕГА КАДЕ СМЕНЯ МАСЛОТО /И КОЛАТА РАБОТЕШЕ ЛИ ДОКАТО ГО НАЛИВАХА В СКОРОСТИТЕ /
Сега погледнах от кога е темата,колегата сигурно си е решил проблема,ама ти,колега как се сети да я възродиш :mhihi:
Колега как ще го налият без да работи-доколкото знам е38-ците нямат нивомерни пръчки ;)
Изображение
by ''kompleksa''

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E38

Re: Проблем с автомат след смяна на маслото

Мнение от el_toro » 13 Ное 2009, 19:07

решен е от ..... ехее .
мерси все пак

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Проблем с автомат след смяна на маслото

Мнение от ясен николов » 13 Ное 2009, 22:01

не се прави на голем маистор защото по цел ден ми идват коли от разбирачи :mhihi: маслото може да се сипе ,но да не са изреждани скоростите и като не напълни пакетите и е малко и е възможно проблема да е от това ,но това е само предположение .аиде поздрави ,а датите по темите не ги гледам :mrgreen:
Изображение


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Проблем с автомат след смяна на маслото

Мнение от ivan. » 14 Ное 2009, 10:28

ясен николов написа:не се прави на голем маистор защото по цел ден ми идват коли от разбирачи :mhihi: маслото може да се сипе ,но да не са изреждани скоростите и като не напълни пакетите и е малко и е възможно проблема да е от това ,но това е само предположение .аиде поздрави ,а датите по темите не ги гледам :mrgreen:

Колега не се правя на никакъв.
Нито съм ''майстор'' ,не си изкарвам хляба с това.
Авоматите са ми хоби и просто ми е интересно,та затова и аз да напиша нещо (добронамерено) по-горе.
Доста често си сменям маслото в сервизи ,ама някой да вземе да ми налива масло(щото е самоуверен и си вярва,че ще хване точното количество)при загасена кола-не го приемам.
Предполагам,че след 20км пробег пакетите ще са се напълнили,дори да не е спазено това,което пишеш, ама след това ще трябва проверка на нивото :roll:
Поздрави и от мен.
Изображение
by ''kompleksa''

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Проблем с автомат след смяна на маслото

Мнение от ясен николов » 21 Ное 2009, 20:59

човек ,гледам да помогна ти ми казваш че възродявам теми :mhihi: не съм обърнал внимание какво толкова :mrgreen: аиде ключе
Изображение

Предишна

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook