Месечни/ годишни разходи по БМВ Е38 ??

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Мнение от Mind_Control » 12 Юли 2009, 22:34

kapitanat написа:Колега , много Х о ве има в уравнението колко ще ти излиза на месец , но при перфекният вариант , че си взел читав автомобил , да речем 3.0 дизел ще е доста под 1000 лв на месец ако найстина караш по 1000 км на месец , но тук идва момента да те питам защо ти е кола изобщо ако караш само 1000 км то явно само градско въртиш, а е38 в градки условия не може да се покаже , това е кола клас лимузина за дълаг път . Ако е само да се газариш че имаш 7 ца взимай си рент а кар когато ти трябва и толкоз има доста рент а кар фирми със седмици .


Точно градско е едно от най- големите предимства на 7-цата. Защо ли? Ами защото ми писна селяни с голфове да ме засичат, да ми се прявят на отворени и да налитат на бой, затова ще си взема голяма кола с имидж на мутренска кола, макар да съм далече от мутрите, за да си карам спокойно в града и да не се ядосвам за глупосто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 13 Юли 2009, 23:10

само не си мисли че със седмицата си застрахован колега :)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 3.02.2007

Мнение от sersem » 17 Юли 2009, 14:10

Нека малко по-обширна да направим темата, защото и аз преди повече от година пуснах такава.
Но щом разхода за поддръжка е обратно пропорционален на състоянието при покупката, значи е по добре да обсъдим как да подберем добър екземпляр.
Кой от видовете двигатели и скоростни кутии са най-надеждни и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 17 Юли 2009, 15:17

за надеждност м62 мотора по мое мнение е на първо място за скоростна кутия обикновения автоматик не стептроника при дизелите там няма голям избор ама м57 си е хубав мотор

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Мнение от AcOrP » 18 Юли 2009, 14:59

цените на е38-ците по германия и англия доста падна и според мен частите ще станат по евтини от тези за 5-ца :) Разходът не е малък но не е толкова страшен, Каско+ГО+Данък са 1000-1500 лева за 1к км при среден разход 30 лв 100 км = 300 лева на месец бенз + 100 застраховки данък = 400 лв
сложи 100-200 лева за подръжка(филтри,масла,гуми и т.н)
Това грубо + някой дребен ремонт.
Около 500-600 лева на месец като минимум ако искаш да я подържаш и караш, Ако ще я караш докато изкара с гуми 30-та употреба не плащаш данък и не правиш каско може и с 400 лева да минеш месечно.
С е32-ката е малко по евтино но пък е по стара и съответно по не икономична и се налага повече ремонти да се правят.
Но адски много зависи на какво попаднеш. Колегите препоръчват 730д. Но според мен това не е много добра идея. Ефективен е, икономичен е и е здрав.Но обикновенно в чужбина дизел се взима и се кара адски много. Има 2-3 годишни БМВ-та по германия дето са над 300к км смятай 10 годишно дали няма да е над 600к а цената за ремонт на въпросният мотор не е малка, за справка 650 лв струва инжектор а има 6 :) с по кофти нафта може да има много ядове.
Отделно като цена 730д са доста по скъпи от другите и няма мн голямо предлагане на такива мотори за части.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 3.02.2007

Мнение от sersem » 20 Юли 2009, 7:41

Хайде някой да спомене и бензиновите мотори.
И съответно кубатурите им, че това М еди колко си не всеки е запознат за кой мотор става дума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Мнение от JordanV8 » 20 Юли 2009, 11:40

Ако си решил наистина да си купуваш 7ца (V8/V12)...по-добре не си продавай пежото... :winky: (Тези автомобили се карат основно с желание...и пари....тънките сметки нямат място тук)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 3.02.2007

Мнение от sersem » 20 Юли 2009, 11:59

Не гледайте какво пише в профила ми, а пишете по темата.
Точно ти си човека който трябва да напише доста по тази тема, а точно ти не пишеш по нея.
Ако е от самочувствие, няма смисъл.
Напиши колко ти струва подръжката на автомобилите които имаш и бъди полезен на хората :roll: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Мнение от Mind_Control » 20 Юли 2009, 12:51

AcOrP написа:цените на е38-ците по германия и англия доста падна и според мен частите ще станат по евтини от тези за 5-ца :) Разходът не е малък но не е толкова страшен, Каско+ГО+Данък са 1000-1500 лева за 1к км при среден разход 30 лв 100 км = 300 лева на месец бенз + 100 застраховки данък = 400 лв
сложи 100-200 лева за подръжка(филтри,масла,гуми и т.н)
Това грубо + някой дребен ремонт.
Около 500-600 лева на месец като минимум ако искаш да я подържаш и караш, Ако ще я караш докато изкара с гуми 30-та употреба не плащаш данък и не правиш каско може и с 400 лева да минеш месечно.
С е32-ката е малко по евтино но пък е по стара и съответно по не икономична и се налага повече ремонти да се правят.
Но адски много зависи на какво попаднеш. Колегите препоръчват 730д. Но според мен това не е много добра идея. Ефективен е, икономичен е и е здрав.Но обикновенно в чужбина дизел се взима и се кара адски много. Има 2-3 годишни БМВ-та по германия дето са над 300к км смятай 10 годишно дали няма да е над 600к а цената за ремонт на въпросният мотор не е малка, за справка 650 лв струва инжектор а има 6 :) с по кофти нафта може да има много ядове.
Отделно като цена 730д са доста по скъпи от другите и няма мн голямо предлагане на такива мотори за части.


Като автор на темата ти благодаря за изчерпателното мнение. Моите груби сметки се припокриват на 90% с твойте. Ако се ползва за ежедневно каране (1000 км/месец) 500 лв. е реална сума, като изключваме 740 и 750.

Според мен смисъл от дизелов мотор няма за тази кола. Икономията на фона на доста големия риск да сменяш много скъпи части не си струва.
В момента чакам да видя от нова година какво ще стане с акциза и заминавам до Германия да си харесам някоя гледана 7-ца задължително от частно лице и с валиден технически пеглед.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Мнение от JordanV8 » 20 Юли 2009, 13:51

Написано е достатъчно...., просто всичко е строго индивидуално.....
А цените на частите варират много, някои хора поддъражат в BMW, други при бай Гошо, трети сами........
Някои хора карат с 80 км/ч, други с 250 км/ч....
Някои хора не вкарават автомобила си в сервиз докато не спре, други не го вадят от там....
Някои хора слагат джанти за 10 000 лв, други карат с желзните.... и т.н...
А и мисля, че още от самото начало ви беше ясно каква 7-ца можете да си позволите, а относно разходите.... и 50 лв може да са ви достатъчни (Частните лица продават автомобилите си с всичко платено)....ако се кара като 2-ри автомобил и е в добро състояние...

Извода какъв е от всичко написано до момента....?
Взимайте 740/750 (спокойно не горят повече от 20л/100км в града)...Карайте ги, радвайте им се ...ако имате някакъв проблем в последствие ще се опитаме да ви помагаме...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Мнение от barty » 12 Авг 2009, 11:30

Изчетох темата с интерес и мога да се включа със следното:
Карам нов Jeep 4.7 бензин / вярно не е Е38 но... / и мога категорично да заява че тези топ модели, второ ръка се купуват от хора, които не си правят сметката на 500/1000лв...
Разберете че тези коли си искат своето като поддръжка и разходи!
Не може да караш 7-ца и да купуваш гуми втора ръка ;)
Само данък, каско, обслужване, гуми, гориво и т.н. е хиляди левове на година!
Вярно че 2000лв заплата звучи приятно но ако караш Е36, при 7-ците и С-класите тези два бона са като 700лв при Е36

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 30.01.2009

Мнение от New_Recruit » 17 Авг 2009, 9:46

Значи 500 лв на месец, а ? Ок де, да приемем че купуваме кола в добро състояние. И няколко месеца не се чупи нищо ? Тогава с какво основание слагаме 500-те лв на месец ?! Или ей така, да кажем някоя приказка..пък дали е така..кой знае.
Опитвам се да кажа следното : тези коли не се чупят всеки месец, това не е кашон все пак. Хора, това са 6 000 на година !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Мнение от 7BREYTON » 18 Авг 2009, 15:58

barty написа:Изчетох темата с интерес и мога да се включа със следното:
Карам нов Jeep 4.7 бензин / вярно не е Е38 но... / и мога категорично да заява че тези топ модели, второ ръка се купуват от хора, които не си правят сметката на 500/1000лв...
Разберете че тези коли си искат своето като поддръжка и разходи!
Не може да караш 7-ца и да купуваш гуми втора ръка ;)
Само данък, каско, обслужване, гуми, гориво и т.н. е хиляди левове на година!
Вярно че 2000лв заплата звучи приятно но ако караш Е36, при 7-ците и С-класите тези два бона са като 700лв при Е36



Taka e ... идеята е да се намери някоя от собственик който не се е стискал и не си е слагал неоригинални части ... не става на Е38 да сложиш неоригинални накладки и гуми втора употреба например.
Моят съвет е или чакаи акциза да пада или си намери тука някои
запазен и поддързан екземпляр вместо някои излъскан нов внос.
Разходите са относителни но каското е поне 1500-1700лв, гориво - зависи колко караш и кои агрегат ще вземеш - аз под 250 лв. на месец не падам карам всеки ден но не големи разстояния. Правя средно 2000 км на месец което е нищо. Маслото ти е към 150лв.предни накладки към 260лв. датчик-20лв. Не са някви космонавтики. Номерът е да не се обади нещо по-голямо. Но варианти има - така че скачай смело, но си прецени дали можеш да си позволиш - да храниш 750, 740, 730 или на най-малкият 725 - естествено всичо е относително - маниер на каране, колко караш и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Мнение от Vasko » 23 Авг 2009, 16:54

КОлеги, до сега изчетох всички мнения по темата ..Значи аз карам 5-ца и не взимам малко,но и не взимам много или казано по-точно взимам повече отколкото средно взимат другите и все пак не взимам 1 200 лв. На месец минавам по около 1500 -2 000 км или това ми са около 200 до 280 лв. за гориво на ГАЗ . Отделно като сложим автокаско и разни други данъци като ги разхвърляме в годината на равни вноски ми идват още около 100 лв. на месец данъци . Или казано направо всеки месец отделям по около 350 лв. за гориво и данъци и оттам нататък за консумативи и каквото друго остане е за фонда ''и аз съм човек'', а не знам ако карам 7-ца ама си мисля, че горе-долу ще са умножени по две разходите и ако сте младо семейство и имате и бебе и жената ти е в майчинство тогава не за 5-ца, ами и за 3-ка няма да ти стигнат тези 2 000 лв. Ако си ерген може и да ти стигнат ама от друга страна не е ли по-добре да караш 7-ца когато имаш жена и дете .Това е семейна кола, в която да возиш жена си, детето си и да се чустваш сигурен ... Сега вместо да излизаш с гаджета и да се забавляваш и да си пиеш уискито, ти ще даваш доста пари за поддръжка на автомобила. Колега,не знам на колко си години, но ако си ерген наистина е по-добре да си ги заделиш тези пари отколкото да ги налееш в консумативи и покупка на 7-ца,защото може да дойде време, в което ще ти се наложи да ги инвестираш в нещо -примерно някакъв бизнес и нали е по-добре да имаш заделени парички и да си караш примерно някоя 5-ца, отколкто да се изхвърлиш със 7-ца,ама настрани да нямаш нищо.Лично аз бих се притеснявал ако нямам заделени парички особено ако и тепърва ми престои да имам семейство, жена, деца....Съжялявам,че темата стана комерсиална и се замесиха парите, но ти искаше ясен отговор .АМи имаш го макар и от някой който не кара 7-ца.... В крайна сметка ако разходите ти за автомобила са повече от 1/3 от твойте доходи, този автомобил не е за теб .


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Месечни/ годишни разходи по БМВ Е38 ??

Мнение от Хаос » 13 Дек 2009, 21:19

Всъщност някой някога написа точно в този форум, че икономически погледнато, ако цената на автомобила надхвърля 5 твои месечни дохода, то този автомобил не е за теб.
Казваш, че имаш 2000 доход - умножаваш по 5 - 10000 - за 10 хиляди можеш ли да си купиш желания автомобил - аз мисля, че не можеш. Следователно, този автомобил не е за теб от икономическа гледна точка.

Друг е въпросът колко точно го желаеш, как ще се отрази на самочувствието ти и всякакви други странични ефекти, които сам трябва да прецениш.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook