Месечни/ годишни разходи по БМВ Е38 ??

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Re: Месечни/ годишни разходи по БМВ Е38 ??

Мнение от Mind_Control » 14 Дек 2009, 17:09

Хаос написа:Всъщност някой някога написа точно в този форум, че икономически погледнато, ако цената на автомобила надхвърля 5 твои месечни дохода, то този автомобил не е за теб.
Казваш, че имаш 2000 доход - умножаваш по 5 - 10000 - за 10 хиляди можеш ли да си купиш желания автомобил - аз мисля, че не можеш. Следователно, този автомобил не е за теб от икономическа гледна точка.

Друг е въпросът колко точно го желаеш, как ще се отрази на самочувствието ти и всякакви други странични ефекти, които сам трябва да прецениш.


....Няколко месеца по- късно...

Все още не съм се отказал от колата. Но май парите ще отидат в друга насока, а именно в недвижим имот. Та седмицата остава за след 2-3 години. :( Мисля, че е по разумно, въпреки, че сърцето ми казва друго. А за съжаление не съм от хората взимащи импулсивни решения.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 28.05.2008
Местоположение: София

Re: Месечни/ годишни разходи по БМВ Е38 ??

Мнение от snickers_ » 14 Дек 2009, 19:34

Момчета и аз сам се наканил на седмица значи ситуацията е следната при мене
Принципно сам си голфаджия :twisted: но видех че автомобилния спорт не става без пари не може да му тура на голфа 20 лева бенз и да си права кефа точно 15 мин в гонки или иначе казано да мина 15 км и да сам ги изхарчил тея 20 лева и реших че по добре си карам неква седмица в смисал имам 2 голфа 1ния си го карам а другия го искарам чат пат да направиме некоя гонка и за това искам да ви попитам кой мотор се води най здрав 740ката или 750ката предпочитам да е бенз (газта е винаги лек :) но малко вероятно да сложа та седмицата ще се кара макс 50тина км в седмицата и за това бензина нема да ми е толко фрапантен като разход и не ме безпокоят кубиците интересува ме колко излиза смяната на ходовата част ориентировъчно
Колата ще я ползвам колко да излеза някадъе вечер и да не ме е срам като кача някой да се вози щото у голфа ,направо си ме е срам то лопа тропа оправия нема... и примерно 728цата лоша ли е ? мерси

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 23.05.2007
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: e39 520i touring

Re: Месечни/ годишни разходи по БМВ Е38 ??

Мнение от freezy » 15 Дек 2009, 11:13

Щом питаш колко е поддръжката на 7ца значи не можеш да си я позволиш.Тя е такъв клас автомобил ,че е предвидена за хора които не се интересуват кое каде е най-евтино.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 31.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: колкото може
Мечтае да кара: BMW M5 или M3
Детайли за колата: 320d, 6 speed, 2003, 150 P.S.
525d LCI

Re: Месечни/ годишни разходи по БМВ Е38 ??

Мнение от guBaHeTo » 18 Дек 2009, 0:11

Кое па и е толко скъпо на 7цата ? Защо говорите глупости скъпо било, ма па за сметка на парите които ще дадеш за една част по колата тя ще се скапе доста по-бавно, поради 1на единствена причина : "Това е кола която при направата си са вложени сериозни средства, за да се води най-висок БИЗНЕС клас" ! Не ви разбирам кое е толко скъпо и с 2000 лв. немало да може да я поддържа па и семейството си и прочие... чупи се нещо правиш го ... след време друго се чупи и него правиш единствено зависи това как е била поддържана колата преди да я купиш ти да не се наложи да влезнеш по-дълбоко в басейна, ама като купуваш сметам не те бият да купиш гледаш водиш човек дето да разбира с тебе при покупката и резултата после няма да са главоболия... Както казва мой приятел "Братле предпочитам да си купя кола която при направата и и замисъла и са вложени сериозни средства пред кола среден клас дето са вложили икономия"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 13.06.2007

Re: Месечни/ годишни разходи по БМВ Е38 ??

Мнение от destiny » 26 Дек 2009, 2:39

Всеки си има глава на раменете , но имам приятел с близо 2000лв доход кара ауди а8 2000г и дава повече пари за колата си отколкото за себе си.А кажете ми има ли логика?

Предишна

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook