Въздух в системата....

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 16.12.2008

Въздух в системата....

Мнение от imenden » 02 Май 2009, 14:54

Колеги, един малко неприятен проблем с моята 725тдс. Значи, смених свещите, масълцето,филтри,абе както си му бе редът и количката пали от раз,независимо дали е топла или студена. Това добре,обаче забелязах, че като вдигна капака, през маркучето от горивния филтър има балончета с въздух.
До тук добре, но една ранна сутрин паля баварката, тя запали и след 5 секунди угасна. Направо ми падна цигарата от устата.....
Дадох на контакт отново, подгряха свещите и завъртях......уви не ме огря. След 3-4 -я път запали. След като покарах 30-40км, спрях в един магазин, по-скоро спрях пред магазина,не вътре в него/:) след 40мин, се качих в колата, дадох контакт видях, че е изстинала и реших да я запаля,като и подам след това яко газ. Всичко беше ок, не угасна. Майстора, след известно време си поигра и изгони голяма част от въздуха, сега като я карам и като я спра за няколко часа дори няма проблеми с шпаленето,но на сутринта пак се събира въздух. Интересното е , че после наблюдавам как тя сама го изгонва този проклет въздух. Та въпроса ми е,какво може да се направи за този не чак толкова голям, но опредлено досаден проблем.???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 06 Май 2009, 20:22

ако си с около 15 литра в резервоара в този момент обяснението е или помпа в резервоара или пропуск някъде по горивната система

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 16.12.2008

Мнение от imenden » 14 Май 2009, 16:09

Ми колега, то тя винаги го прави този проблем. Естествено диагностик я чу на стента и си каза думата-помпата в резервоара. 230лв нова на Сименс,общо ми излезе 290лв с всичките глезотии, като сваляне и качване, диагностика.

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook