Разходи на гориво на е38 725tds

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 06 Май 2009, 20:19

лятото ако идваш на море обади се или аз ако идвам към пловдив ще се обадя да няма скрито покрито

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Мнение от boris » 07 Май 2009, 0:02

Заповядай,това ми бе първоначалното предложение, преди да почнеш да обесняваш какво си карал и какво си имал...
Миналата година така за малко да изкарам 500 кинта,по същия спор, ама се смели на приказки се чуват, а дела никакви...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 07 Май 2009, 8:59

е аз си стоя зад думите колега ...

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.04.2009
Местоположение: София, Атина

Мнение от VTA Hellas » 17 Май 2009, 12:04

Не мога да разбера логиката на въпроса!!!
Искам Лимузина, а ме притеснява колко харчи!!!
Купи си колело, нищо не харчи и има евтина поддръжка.
Не съм ли прав Колеги???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Мнение от Воденичаров » 17 Май 2009, 14:52

VTA Hellas написа:Не мога да разбера логиката на въпроса!!!
Искам Лимузина, а ме притеснява колко харчи!!!
Купи си колело, нищо не харчи и има евтина поддръжка.
Не съм ли прав Колеги???


Не си прав. Закакво производителите ги дават тези данни изобщо? Нали хората трябва да си направят сметката. Още повече че тези коли вече са на по 100 години и не ги карат толкова богати хора, каквито са ги карали като нови. Ти като си купувал лимозина защо си си купил тдс, а не 740 или 750. Предполагам, че си си направил сметката.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.04.2009
Местоположение: София, Атина

Мнение от VTA Hellas » 17 Май 2009, 17:16

Воденичаров написа:
VTA Hellas написа:Не мога да разбера логиката на въпроса!!!
Искам Лимузина, а ме притеснява колко харчи!!!
Купи си колело, нищо не харчи и има евтина поддръжка.
Не съм ли прав Колеги???


Не си прав. Закакво производителите ги дават тези данни изобщо? Нали хората трябва да си направят сметката. Още повече че тези коли вече са на по 100 години и не ги карат толкова богати хора, каквито са ги карали като нови. Ти като си купувал лимозина защо си си купил тдс, а не 740 или 750. Предполагам, че си си направил сметката.

Не не съм, просто колата беше в перфектно състояние и без пари!!!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Мнение от Mind_Control » 17 Май 2009, 22:45

VTA Hellas написа:
Воденичаров написа:
VTA Hellas написа:Не мога да разбера логиката на въпроса!!!
Искам Лимузина, а ме притеснява колко харчи!!!
Купи си колело, нищо не харчи и има евтина поддръжка.
Не съм ли прав Колеги???


Не си прав. Закакво производителите ги дават тези данни изобщо? Нали хората трябва да си направят сметката. Още повече че тези коли вече са на по 100 години и не ги карат толкова богати хора, каквито са ги карали като нови. Ти като си купувал лимозина защо си си купил тдс, а не 740 или 750. Предполагам, че си си направил сметката.

Не не съм, просто колата беше в перфектно състояние и без пари!!!!!


Ами те понеже са по- глупави от БМВ затова са направили и по- икономични и по- вървежни двигатели... Ако никой, не си правеше сметката щеше да има само БМВ 750.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.03.2006
Местоположение: София

Мнение от GRAFF » 18 Май 2009, 11:32

Аз мисля че това с разхода е най-коментирания въпрос и е безмислено постоянно да се пускат нови теми. Има сайтове като www.auto.ru , където се дава ориентировъчен разход на всички видове двигатели,модели,марки. От този заводски показател може да се разбере само колко харчи нова колата с нормално каране , много ясно че не могат да сметнат за всеки стил на каране и различни условия(задръстване) колко ще харчи. Аз карах 725тдс(сега е на bmwmania) и под 13.9л/100 не съм могъл да падна по данни на компа,при него харчи 10 а и двамата живеем в Сф. Сега карам 740и и ми дава 25-28 в София въпреки че и дават 18 по книжка. Как мислиш колега че някой ще ти каже колко би харчила с твойто каране в твоя град и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Мнение от JordanV8 » 18 Май 2009, 12:44

Ехееее..... 50л/100 км...Добре!
Виж си датчиците и по-специално, датчика на коляновая вал.. (преди смяната му гореше 25-28, след смяната...към 18 )
И аз съм стигал до подобен разход, дори повече (39.5л/100км), но...с такова каране 7цата ти няма да е я бъде дълго! :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.03.2006
Местоположение: София

Мнение от GRAFF » 19 Май 2009, 15:07

JordanV8 написа:Ехееее..... 50л/100 км...Добре!
Виж си датчиците и по-специално, датчика на коляновая вал.. (преди смяната му гореше 25-28, след смяната...към 18 )
И аз съм стигал до подобен разход, дори повече (39.5л/100км), но...с такова каране 7цата ти няма да е я бъде дълго! :winky:


По никав начин не издавателствам над колата и не знам защо харчи толкова , но на диагностиката ми казаха ,че колата е парфектна. Мислиш ли че не са го хванали този датчик и е за смяна ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Варна
Кара: iL

Мнение от JordanV8 » 19 Май 2009, 15:33

Разхода при нормално карне не трябва да надвишава 15-18л/100км в градски условия...
Доста време карах нормално с разход, подобен на твоя, смених този датчик и ....сега карам икономична кола (в сравнение с преди).
Моят съвет (ако те притеснява този разход, разбира се..) е да посетиш поне още 1-2 елкона....
Иначе този датчик струва 75 лв, сменя се за 1 минута, но ефекта е.....
:shock:

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.03.2006
Местоположение: София

Мнение от GRAFF » 19 Май 2009, 16:38

Ми виж сега,ако ти кажа че детето ми не яде и не му сменяме памперсите заради разхода - ще те излъжа,но това не значи че не ми се пестът 20лв. всеки ден. Ще послушам съвета ти и ще го сменя пък ще видим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 28.01.2008
Местоположение: Русе-Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: БМВ 520i
Мечтае да кара: кара това, за което мечтаеше...
Детайли за колата: Simply the best

Мнение от pepo_520i » 30 Авг 2009, 10:34

Извинявайте че се намесвам в спора ви, но искам да отбележа нещо. Искам да кажа на колегата,който се възмущаваше защо някой иска да си купи 7-ца,но пък си прави сметката. Виж сега какво мисля аз. Всеки има право да си купи това,което иска в момент, когато може. Желанието отдавна движи хората. Не са малко случаите,когато човек първо действа, а после мисли. Всеки има право да си зададе въпроса, към вас - тези които карате по-дълго време и знаете нещо повече. Вие на ваш ред, щом сте в този форум, трябва да му споделите своите знания. Но да нападаш човек защо си е купил 7-ца и пита за разхода е малко арогантно и невъзпитано. Живеем, ако не сте забравили, в България и тук не всеки взима 2000-3000 лева, за да не мисли колко струва бензина или дизела. Не всеки е фирмаджия, или не всеки държи бензиностанция.
Против съм 7-ците да са запазена територия само на хора с много пари. Това все пак е кола, не е президентски пост. И тук искам да вметна, че говоря за Е 38-ците. Не искам да споря за новите 7-ци - те са друг филм.
Пожелавам на всички приятно каране и повече хора, които не се интересуват от цените на горивата. А на възмутения колега - спокойствие и малко повече колегиалност и съпричастност с масите.
"Не се срамувай да кажеш онова, което не се срамуваш да си помислиш!"

Изображение

http://bg.netlog.com/groups/presiyan

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Мнение от Веселин|Василев » 30 Авг 2009, 11:03

boris_k написа:7.6 на борда, реално 8, градско в Пловдив, лятно време, зимно с литър отгоре, извънградско до 100-110(ако може въобще да се кара така) 6.4-6.5, към морето с клима, с малко по-висока скорост 7.2.
не е автомат моята :roll:


Подкрепям колегата само, че аз съм с Е39 525 автомат. 6-7 извънградско и 9 градско при нормално каране, ако я настъпвам бог знае колко харчи 12-13.
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Мнение от Sivako » 31 Авг 2009, 11:34

Много е важно от време на време да ви проверяват центровката на ГНП щото моята е39 ми харчеше 12-13 градско а след една центровка ми падна на 8 максимум 9 градско.
А е38цата ми харчи 9.0 смесен по БК но не се знае колко е реалният щото я карам от 2-3 дни :winky:

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook