Разходи на гориво на е38 725tds

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Мнение от yuliancho » 01 Сеп 2009, 15:19

Браво колеги - не съм за Вашата тема - но ще дам за контраст моя разход - 4,4 бензин :D
извънградско (магистрала дистанция София - Пловдив) с автопилот на 140 км/ч +климатик (ако въобще дава значение климатика) с натоварване от 2ма души с общо тегло до 135kg и багаж не повече от 30kg и гориво от около 60л. - разход по показател на компютър - 9,8;
извънградско (В.Търново - Ябланица - София) сам без багаж без използване на автопилот но премерено каране нощем - 9,9
извънградско (София - черепишки манастир - "дефилето" до Своге и нагоре) - маршрут завой и баири - 11.1
градско (София) светофари и не чак толкова големи задръствания през летните месеци, на климатик - от 15,8 - 16.1
комбинирано (София и околности) защото живея в покрайнините малко извън гъчкания мръсен град - от 12.6 до 13.1
Общо взето, браво че сте си купили дизели! Карате пак готини коли, но не ви бъркат толкова дълбоко в джоба...но кой е пръв на светофарите :D ?! За последното не се сдържах, извинявайте! всичко горно по разхода е каране на "D" директна, не на "S" или на ръчен режим
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 01 Сеп 2009, 16:07

градско ще ти даде тоя разход който си написал ако въртиш околовръса на автопилот със 60 км стегни е малко колега

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Мнение от yuliancho » 01 Сеп 2009, 16:48

Не околовръса - а дистанция примерно Илиенци - Надлез "Надежда" - Константин Величков - Димитър Петков, Борис III до Пирогов, П. Славейков до бул България, ляв по Фритюв Нансен, десен по Раковска до военния клуб почти - това е част от моя обичаен маршрут ежедневно като нулирам consumption и веднъж седмично и съм нулирал и ежедневно и е така - и да се стягам и да не се стягам по-голяма цифра от 16.1 не съм виждал! по горе един колега беше писал че при всеки харча е различен, зависи как караш, зависи в какво състояние е колата, а и използвал ли си 740iA ежедневно? Сериозно и стегнато ти казвам, че разхода по показания е този, сега може да харчи реално и 18 и 19 не мога да съм сигурен, не чакам да изхарчи бензина и не сипвам литри с точност а сипвам за сума. номера с това да сипя точно 10л. при празен резервоар за да видя колко км. ще мина не съм го правил от времето на първата ми кола - Жигули 1300! Толкова пише че харчи, толкова пиша аз, не ти я продавам да те лъжа, не съм търсил потвърждение или хвалба!
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 02 Сеп 2009, 1:01

показанието на компа е едно реалния разход е друго и да карал съм градско 740и и 4.0 и 4.4 и двата мотора под 18 в града (Бургас) не падат и то това е минимума разход поне според мен се засича на пълен резервоар минаваш 100 км и пак пълниш до горе и количеството е разхода

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Мнение от yuliancho » 02 Сеп 2009, 12:18

може би си прав, ще пробвам, тогава ще знам реално и точно. ще пиша като науча
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Мнение от yuliancho » 11 Сеп 2009, 11:29

В полза на ИСТИНАТА
Бяме влезли в един според мен конструктивен спор с колегата по-горе и съм длъжен да внеса яснота!
За редовна ежедневна експолатация на 740iA от Юли тази година си позволих да оставя едно "мнение за контраст" понеже темата е колко харчат 725d. Позволих си да направя това понеже винаги и пред всеки е стоя въпроса "Дизел или Бензин?" от много гледни точки - разход, амортизация, подръжка и т.н.
Та колегата изрази категорично несъгласие с дадената информация от мен за градския разход на 740iA като аз не тръгнах по шопси а по европейски и реших наистина да се самопроверя дали давам коректна информация, защото говорейки си тук не си говоря само с него а написаното от нас четат много хора.
По същество - харча е нещо изключително индивидуално - затова давам примери със ситуации и изводите оставам на Вас: Понеделник 07 Септември - съгражданите ми са се върнали от селата - адът по улиците на претъпкания град се стоварва - ситуацията: пробег Раковска - Козлодуй - Мария луиза - Ц. Гара, Надлез Надежда - Ломско шосе до Обеля 2 при нулиране на Consumption при тръгване от Раковка - отчетен разход при края на пробега - 27.3, като разстояние от 8 км. изминах за 50 мин.
Същото разстоние на следващи ден но с чуствително по-нисък трафик - 23.4
Летните месеци когато булевардите бяха сериозни опразнени и във времето когато обикновено пътувам - преди 8 сутрин или след 9.30 разхода по показания е бил до 16.1, като обаче подобни разстояния от 7-10 км градско съм изминавал за ок. 30 мин.
Когато бях разказал за разхода по-горе отбележих че става въпрос за каране в летни месеци, разбирате че това е фактор от сериозно значение за София! Видя в Бургас какъв е трафика в края на Август - и бях впечатлен - софийския се беше преместил там :D
В общи линии истинското градско каране в истински градски условия при утежнен трафик какъвто е постоянно през есенно-зимния период, не дадох коректна информация за градското харчене на 740iA - то е минимум ок.16/100 като може да достигне вероятно до 27-29/100.
А нощно време - 3-5 часа сигурно е 9 :D
И накрая винаги е много индивидуално! виждал съм колеги които не слизат от режим "S"! Незнам колко им дава! аз от време на време също издивявам и потвърждавам имиджа на марката - леви ленти, агресивни престроявания, несъобразена с пътните условия скорост разбира се (!!!!), лек и не чак толкова поднес на задницата (защото дрифт е силно да се каже - опит за дрифт в града в трафика е безумие и показват някой пичлемета само колко малък им е ъкъла и в много от случайте завършват с потрошени Е36, добре че поне частите им поевтиняха и се намират къде ли не).
ЗА РАЗХОДА ПРИ МЕН ТОЛКОВА! МИСЛЯ ЧЕ ТАКА Е КОРЕКТНО И НЕ СЪМ ПОДВЕЛ НИКОГО!
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Мнение от boris » 11 Сеп 2009, 22:38

anzak написа:според мен се засича на пълен резервоар минаваш 100 км и пак пълниш до горе и количеството е разхода

Аде де, колко време ще те чакам да го направим това, и теглича можеш да земеш като идваш насам :mhihi: , накрая излезе,че всички лъжем...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Мнение от anzak » 12 Сеп 2009, 7:43

теглича като дойдеш със свежия кеш може даже да ти намаля някой лев а относно разхода тоя борд не му вярвяте много много моята седмица(мир на ламарините и ) си харчеше 12-14 града в зависимост колко студени старта има и трафика извън града до 7и половина падаше това за тдс а относно метода пълно пълно да се мери разход според мен е единствения възможен за да измери реалния разход

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 6.11.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж

Мнение от bmw_725 » 12 Сеп 2009, 20:18

11 в града 9 надълго

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Разходи на гориво на е38 725tds

Мнение от deank » 14 Дек 2009, 20:01

Днес ходих от София до Казанлък (през Ст. Загора) и обратно ~540км - борда показва 6.8л/100 на отиване (с трима човека) и 6.7л/100км на връщане (с двама човека), средна скорост 117км/ч като сутринта заредих 40 литра Alpine Diesel от OMV и в момента стрелката е горе-долу където си беше (и RANGE показанието и то).

През 99% от времето карах с автопилота настроен на 120км/ч.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.04.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ-Е46

Re: Разходи на гориво на е38 725tds

Мнение от naskoslavov1988 » 17 Май 2012, 23:12

Борисе никои неможе да знае по добре от теб самия,така 4е...

Предишна

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook