E53 автоматична скоростна кутия проблем !?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 14.09.2008
Пол: Мъж
Кара: Е53 и AUDI А3
Мечтае да кара: AUDI S3 or BMW M3, M6, X6

E53 автоматична скоростна кутия проблем !?

Мнение от wheezyy » 31 Окт 2008, 20:34

Здравейте незнам дали темата е за този раздел, но ако не е моля админите да я преместят !

Значи имаме E53 X5 3.0d 2003 проблема е там, че онзи ден пътувахме към Варна и точно на входа на града на бордовия компютър се появи следната грешка : TRANS. FAILSAFE Prog. При което на тръгване от светофара колата зацепи чак на 3700 - 4000 оборота и вдига максимална скорост от 40км/ч :uups: :roll: :!: и не превключва на никоя скорост, а когато включи на задна скорост колтата си тръгва напред :shock: . Връщането ни от Варна беше просто кошмарно 300км се движихме с 40км/ч и близо 4000 оборота :confused: :confused: голямо пътуване беше незнам как са се отразили тези 6-7 часа на колата , но както и да е :shock: тука в Стара Загора по сервизите никой не иска да се наема да ремонтира колата :!: :?: както и във Пловдив , а и скоростната кутия може би е за смяна. Иначе колата е уникална, просто беше страхотна но .... :confused: :confused: всичко се случва . Та ви моля за съвети които могат да помогнат за решаването на проблема и информация за добри сервизи в страната, който може да помогне да пише !
Благодаря предварително
Последна промяна wheezyy на 09 Ное 2008, 9:56, променена общо 1 път
Be Most Wanted !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 3.05.2008
Местоположение: България
Кара: E91 2.0d

Мнение от azata » 31 Окт 2008, 22:54

На мен преди две седмици ми изписа същото на дисплея,но нямаше проблем в предавките.Обадих се в сервиза и ми казаха,че този надпис казва,че няма програма за управление на скоростите.От тогава за сега не се е появявал.Относно ремонта на скоростите правих преди 4 месеца. В Стара Загора М-Кар ми поискаха 9600 лв за нова кутия.Отидох в Найс Кар в Пловдив и ми направиха ремонта за 4500лв,в това число монтаж,демонтаж,маслото в кутията и 100 000км гаранция.Телефона на шефа на сервиза е 0887744394-Митко.Но първо се увери дали наистина кутията ти е за ремонт.
Любовта на мъжа минавала през стомаха...Голяма заблуда!!! Няма мъж,който да не държи частица от BMW в сърцето си...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 319
Регистриран на: 10.06.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: '03 E53 X5, '00 E38 730d

Мнение от datcho » 01 Ное 2008, 0:16

Значи карам вече 70 000км. с нова скоростна кутия ( понеже старата се счупи по същия начин ) и точно преди 2 дни пак почна да ми прави проблеми ( НОВАТА ). Специално за Е53 ( 02 - 04 ) този проблем си го има и няма оправяне. Максимално 120 000км. и ремонт ( или нова )

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 28.06.2008

Мнение от vhcs » 03 Ное 2008, 22:17

ибаф му мамата ... моята е на 150 000 км ... ама за сега нямам грижи с скоростната кутия.

На мене ми изписваше същият надпис и нещеше да пали - оказа се че е един датчик който аз така и не смених - всеки 2-3 месеца с контактен спрей го пръскам за да дава контакт и всичко е топ.

уфффф ... май ще я карам и тая зима и ще я продавам машината ... то и без туй Х6 толкова ме радва че сегашната няма да ми липсва грам предполагам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 339
Регистриран на: 19.08.2008

Мнение от S 70/3 » 04 Ное 2008, 3:47

зна4и тук в софия има сервизи които ремонтират вси4ки видове скоростни кутии автоматици попитаи някои...предполагам 4е в някое списание за коли има адрес и телефон.успех

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 14.09.2008
Пол: Мъж
Кара: Е53 и AUDI А3
Мечтае да кара: AUDI S3 or BMW M3, M6, X6

Мнение от wheezyy » 07 Ное 2008, 20:51

Мда колата (то не е кола , а зверче :mhihi: ) тия дни ще заминава за София, че вече тотално здаде багажа сега само се форсира и не зацепва изобщо мн неприятно ,но сигурно след ремонта ще се разделиме дано следващото се окаже по читаво че истината е в X5 ;)
Be Most Wanted !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 319
Регистриран на: 10.06.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: '03 E53 X5, '00 E38 730d

Мнение от datcho » 10 Ное 2008, 20:04

Какво ще я правят в София?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 26.09.2006
Местоположение: NEW YORK-Empire state
Пол: Мъж
Кара: X5 2003 e39 540

Мнение от sadex5 » 10 Ное 2008, 20:37

Бре тея кутии,моята стана на 130 000 мили,и ниама такьв проблем,да не е само софтуерен проблем,а да казват че я ремонтират.Няма ли някои да публикува какво точно и става????Случвало ли ви се е друг проблем по ходовата част,като да кажем раздатучна,или течове от диференциали????

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 10 Ное 2008, 22:24

Имат ядове с тия кутии,
в моя сервиз не ги ремонтираме,
но мой колеги ги правят - 3500-5000лв. е целия ремонт,
просто палят турбината на кутията и т.н.

Моята засега не го е имала този проблем
но на два пъти ми изписа... Trail Safe Prog,
и никъде неможе да окрия какво означава,
в наще каталози дори го няма като позиция...някой има ли идея?

Иначе за колеги с проблем в скоростите мога да помагам за ремонти...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 319
Регистриран на: 10.06.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: '03 E53 X5, '00 E38 730d

Мнение от datcho » 11 Ное 2008, 0:05

Cobra написа:Имат ядове с тия кутии,
в моя сервиз не ги ремонтираме,
но мой колеги ги правят - 3500-5000лв. е целия ремонт,
просто палят турбината на кутията и т.н.

Моята засега не го е имала този проблем
но на два пъти ми изписа... Trail Safe Prog,
и никъде неможе да окрия какво означава,
в наще каталози дори го няма като позиция...някой има ли идея?

Иначе за колеги с проблем в скоростите мога да помагам за ремонти...

TRANS. FAILSAFE PROG би трябвало да ти е исписало.
А иначе просто тези джипове са доста тежки за тази кутия. И оправация няма. Аз вече съм на доктор за втора :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 26.09.2006
Местоположение: NEW YORK-Empire state
Пол: Мъж
Кара: X5 2003 e39 540

Мнение от sadex5 » 11 Ное 2008, 1:17

еи сега званях на моя познат механик в БМВ и му казах тая повреда,тои не ме разбра много,и вика а да познато е,носи го 1700 $ е ремонта :D начи и тука го знаят тва....ама като за Бг си е бая цифра ремонта,като имаме предвид че тоя модел не е толкоз нов,тука вече ако тьрсим има и за 10000 зеленки :twisted: :twisted:

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 11 Ное 2008, 11:15

datcho написа:
Cobra написа:Имат ядове с тия кутии,
в моя сервиз не ги ремонтираме,
но мой колеги ги правят - 3500-5000лв. е целия ремонт,
просто палят турбината на кутията и т.н.

Моята засега не го е имала този проблем
но на два пъти ми изписа... Trail Safe Prog,
и никъде неможе да окрия какво означава,
в наще каталози дори го няма като позиция...някой има ли идея?

Иначе за колеги с проблем в скоростите мога да помагам за ремонти...

TRANS. FAILSAFE PROG би трябвало да ти е исписало.
А иначе просто тези джипове са доста тежки за тази кутия. И оправация няма. Аз вече съм на доктор за втора :)


Абе не е да ти кажа,
нямам никакви липсващи пикслеи по таблото и ясно го видях че е Trail,
а никой ням идея какво е...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 29.08.2006
Пол: Мъж
Кара: F01 750LI Xdrive

Мнение от jivko81 » 11 Ное 2008, 17:56

Ако може да помогне.
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... highlight=

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 14.09.2008
Пол: Мъж
Кара: Е53 и AUDI А3
Мечтае да кара: AUDI S3 or BMW M3, M6, X6

Мнение от wheezyy » 19 Ное 2008, 19:53

Ами какво да ви кажа в София оправиха колата срещу ~ 4000лв сервиза на който попаднахме определено си разбират от работата. Хората разпарчосаха кутията пред нас за около 15-тина минутки и показаха какво и се е случило (доста изгорели рингове имаше вътре ), но общо взето проблема идва от турбината на скоростната кутия - в нея имало някакво феродо което се износвало с течение на времето и почват да се търкат 2 метални повърхности и ако не се осетите навреме работата става по сериозна но не и непоправимя ;) . Препоръчвам на хората със автоматични скоростни кутии да правят по чести прегледи и който си мисли че не трябва да се сменя маслото на скоростната кутия дори и на ръчната жестоко се лъже ! ;)
Be Most Wanted !!!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.12.2008

skorostna kutia

Мнение от marta_81 » 23 Дек 2008, 20:58

wheezyy написа:Ами какво да ви кажа в София оправиха колата срещу ~ 4000лв сервиза на който попаднахме определено си разбират от работата. Хората разпарчосаха кутията пред нас за около 15-тина минутки и показаха какво и се е случило (доста изгорели рингове имаше вътре ), но общо взето проблема идва от турбината на скоростната кутия - в нея имало някакво феродо което се износвало с течение на времето и почват да се търкат 2 метални повърхности и ако не се осетите навреме работата става по сериозна но не и непоправимя ;) . Препоръчвам на хората със автоматични скоростни кутии да правят по чести прегледи и който си мисли че не трябва да се сменя маслото на скоростната кутия дори и на ръчната жестоко се лъже ! ;)


Moge li da mi dadete tel.nomer na tozi serviz?

Mersi predvaritelno

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook