декоративни гумени уплътнения за Е38

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2008

декоративни гумени уплътнения за Е38

Мнение от k_ognyanov » 21 Сеп 2008, 23:21

Колеги когато купих моето Е38, бяха му напукани гумените уплътнения, които се намират зад декоративната лайсна при задните колонки отвън. Досега не съм видял седмица от това поколение без напукани такива. Реших да ги сменя, но научих, че от 2000г. не се произвеждат вече такива като артикул. Кажете ми откъде мога да закупя такива, пък е не оригинални немски. Колегите с автомобил като моя как са решили този въпрос. Страшно искам да ги сменя с нови но...нямало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Мнение от cecoboy » 22 Сеп 2008, 2:07

:D И мен много ме дразнеха като взех моята "мила"!Едно макетно ножче махаш ги и си ти изобщо не си личи че нещо там трябва да има даже бях забравил и сега се сетих като прочетох че ги е имало!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 511
Регистриран на: 5.01.2007
Местоположение: София
Кара: 530 Д

Мнение от l-s » 22 Сеп 2008, 19:31

И моите са по същия начин .Звънях по обяви за е38 на части но никъде не са здрави просто едниници коли са с здрави уплатнения ;) Аз вече свикнах :mhihi:
СИНИ ШАМПИОНИ!!!!!Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 24.03.2006
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: F01 740d
Мечтае да кара: в насрещтното...

Мнение от Georgiev BMW » 04 Юни 2009, 6:36

cecoboy написа::D И мен много ме дразнеха като взех моята "мила"!Едно макетно ножче махаш ги и си ти изобщо не си личи че нещо там трябва да има даже бях забравил и сега се сетих като прочетох че ги е имало!


е не влиза ли от там вода като си ги махнал

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Мнение от cecoboy » 04 Юни 2009, 7:00

Не бе колега то не е на самата врата а между лайсната и купето то тая гума е декоративна даже не е цяла!

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2008

може да ме обявите за луд, но моите ги смених с нови

Мнение от k_ognyanov » 07 Юни 2009, 10:05

Става въпрос за лайсните с гумените декоративни уплътнения при задните колонки на купето. При мен се бяха напукали а след това и начупили като липсваха парчета от гумата. Отидох във "Варнакарс" поръчах две и ги монтираха на място. Сега вече е друго. Мехлем за окото :D :D :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 23.07.2008
Пол: Мъж
Кара: m20b20 turbo, E38 725tds

Re: може да ме обявите за луд, но моите ги смених с нови

Мнение от plboy » 16 Юни 2009, 13:09

k_ognyanov написа:Става въпрос за лайсните с гумените декоративни уплътнения при задните колонки на купето. При мен се бяха напукали а след това и начупили като липсваха парчета от гумата. Отидох във "Варнакарс" поръчах две и ги монтираха на място. Сега вече е друго. Мехлем за окото :D :D :D


Дай повече инфо колега има ли тел да си ги поръчам че и при мен почти ги няма
King Regards, 0888 750 222

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 23.07.2008
Пол: Мъж
Кара: m20b20 turbo, E38 725tds

Re: може да ме обявите за луд, но моите ги смених с нови

Мнение от plboy » 16 Юни 2009, 13:09

k_ognyanov написа:Става въпрос за лайсните с гумените декоративни уплътнения при задните колонки на купето. При мен се бяха напукали а след това и начупили като липсваха парчета от гумата. Отидох във "Варнакарс" поръчах две и ги монтираха на място. Сега вече е друго. Мехлем за окото :D :D :D


Дай повече инфо колега има ли тел да си ги поръчам че и при мен почти ги няма
King Regards, 0888 750 222

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2008

Мнение от k_ognyanov » 18 Юни 2009, 8:59

052/739-870

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 277
Регистриран на: 17.02.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: BMW-E38 735i face

ьжбдсб

Мнение от RASI » 28 Юни 2009, 9:03

и аз имам същия проблем и мисля да ги махна ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Мнение от 7BREYTON » 04 Юли 2009, 23:32

Изображение


Изображение



за тези гумените декоративни уплътнения на задните врати става въпрос нали ...

k_ognyanov - казваш 4е ги има така ли - би ли споделил малко пове4е детайли - цени, лесно ли се демонтират / монтират ... ще бъде полезно на много хора ...



аз имам и друго питане ... има ли спасение за стъклопакета и фолиото което вижте как изглежда?

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2008

Мнение от k_ognyanov » 11 Авг 2009, 11:32

Извинявай колега, отдавна не бях влизал в нета и не видях запитването ти... Та на въпроса - да, за тези декорлативни уплътнения при лайснтата на задните колонки става въпрос. Само че при теб видно от снимката са черни, а при мен хромирани /или никелирани както аз за собствена консумация си ги наричам/. Има ги да. Моите ги поръчах и купих от Варна карс защото ми е най-близко в географско отношение:). Тези уплътнения гумените си вървят с лайсната при задната колонка и не се продават отделно от нея. Не е евтина лайсната, но точната й цена в момента не помня за съжаление. На телефона който посочих по-горе могат да ти дадат изчерпателна информация по въпроса. В наличност няма такива детайли. При мен стана с поръчка и в рамките на около четири дни ми доставиха лайсните с гумените уплътнения към тях. На друго място просто не открих в продажба този детайл, да не говорим че ме бяха уверили, че повече не се били произвеждали лайсните, та се бях видял в чудо. Дали е лесен монтажът на лайсните не мога да кажа. Моите ги сложиха в рамките на половин час и това при положение, че не чаках ред с друг клиент. Цифра са си лайсните, но поне ми доставя удоволствие за окото сега колата. Преди просто не ми се сядаше в нея. Все пак макар и стар модел Е38 си остава лимузина. Дан ода съм бил полезен. Поздрави!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Мнение от 7BREYTON » 11 Авг 2009, 23:05

благодаря ти за изчерпателният отговор - значи не продават само гуменото уплатнение - а си върви с лайсните... сега има един вариант да си намеря евентуално само хромираниет лайсни ни се чудя дали си заслужава и колко е разумно да дам за тях ... но после и сам трябва да си ги поставям а не знам как (няма да е свръх сложно) но не искам да прецакам нещо все пак де. Можеш ли да се сетиш поне горе долу оринтиеровъчно колко плати за лайсните?100-200-500 лв?

и зимата да ги мажеш гумените уплатнения с някои препарат да не се прецакват ... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2008

Мнение от k_ognyanov » 28 Авг 2009, 8:59

Здравей колега!
По спомен едната беше около 200-220 лева лайсна с гуменото си уплътнение. Не помня точно защото накупих доста козметика от Варнакарс и платих обща сума. Но там някъде беше цената. Знам не е евтино никак, но дали е разумно...всеки от своя гледна точка преценява. Мен ако питаш не си заслужава тази цена ако трябва да говорим сериозно. Все пак автомобилът не е нов...Но въпреки това доколкото се познавам съм достатъчнолуд ако се наложи отново да ги купя стига да ги има. Просто обичал колите ми да изглеждат възможно на-добре за годините си. Това е. Колите са като дрехите за един човек. Никой няма да тръгне със скъсани на гърба си дрехи нали. Поне това е моята лична философия.
ПП: Ако никога не си слагал лайсни, следва да внимаваш много, защото металът е много тънък и дори с леко начукване можеш да ги изкривиш и после кофти видимо да пречупват на "вълни" слънчевата светлина и да развалят цялото добро общо впечатление. Успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Мнение от 7BREYTON » 30 Авг 2009, 22:56

ooo поддържам напълно - хубаво е да е поддържана колата. за разумно имах предвид колко е разумно да дам на тоя пич дето ми ги предлага (само лайсните-2 ръка, без въпросните гумени у-ния) неговитв са хромирани а мойте черни, но не са в перф състояние - а моите са и няма да си правя ненужни експерименти. Да се вурна пак на въпроса за тея пусти гумени уплътнение - много ме дразнят мама им - мисля да ги махна съвсем, но се колебая, чисто нови - с лайсните ясно че са с добра цена - 200 лв бройката ... дано да изскочи от някъде вариант ама все пак - това не кара колата.

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook