E65 735i 730d

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 9.06.2004
Местоположение: Софията...

E65 735i 730d

Мнение от acrimonious » 11 Авг 2008, 17:33

Пичове, нуждая се спешно от помощ! Утре пътувам в провинцията да гледам с майстор 2 седмИчки, като бях решил дори да капарирам. Хубаво обаче един приятел със сервиз сега доволно ме наплаши. Вика: "Тая кола не е за българските условия. Има адски много електроника, която само пречи. Например като ти спадне гумата, компютърът индикира грешка и независимо, че я напомпаш, трябва да я закараш до най- близкия БМВ- център (такива имало в Сф, Бургас и Пловдив) за да изчистят грешката, щото иначе макс скорост ставала 90 км/ ч. Ако например ти падне леко налягането на маслото, компът блокира бензиновата помпа и освен с пътна помощ няма преместване :roll: ". Разказа ми с две думи как на един пич за да няма такива проблеми му инсталирали сумати софтуер и я направили каруца.. Ако може някой да дава мнение, щото утрешният ден може и да не е толкова розов колкото си мислех, че ще е... :uups: :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 9.06.2004
Местоположение: Софията...

Мнение от acrimonious » 11 Авг 2008, 20:33

Аре бе, пичове, след 10 часа тръгвам за клецане дьо анал, а вие нема дори 1-2 окуражителни думи да кажете- "боли само в началото", "не е от най- големите бахури" и т.н.... :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Мнение от Воденичаров » 11 Авг 2008, 20:45

На една такава и пишеше ''Ниско ниво на маслото - спри незабавно'' или нещо от този сорт, обаче аверчето си продължи да я юрка и нямаше проблеми. Май точно 735 беше. А един комшия имаше няколко такива преди но няма как да го разпитам сега. Само помня че каза, че е38 е много по-добра като здравина и стабилност. Аз самият наблюдения върху е65 нямам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: E65 735i 730d

Мнение от AcOrP » 11 Авг 2008, 21:01

acrimonious написа:Пичове, нуждая се спешно от помощ! Утре пътувам в провинцията да гледам с майстор 2 седмИчки, като бях решил дори да капарирам. Хубаво обаче един приятел със сервиз сега доволно ме наплаши. Вика: "Тая кола не е за българските условия. Има адски много електроника, която само пречи. Например като ти спадне гумата, компютърът индикира грешка и независимо, че я напомпаш, трябва да я закараш до най- близкия БМВ- център (такива имало в Сф, Бургас и Пловдив) за да изчистят грешката, щото иначе макс скорост ставала 90 км/ ч. Ако например ти падне леко налягането на маслото, компът блокира бензиновата помпа и освен с пътна помощ няма преместване :roll: ". Разказа ми с две думи как на един пич за да няма такива проблеми му инсталирали сумати софтуер и я направили каруца.. Ако може някой да дава мнение, щото утрешният ден може и да не е толкова розов колкото си мислех, че ще е... :uups: :help:

Колега малко са колегите във форум-а които карат Е65 затова трудно някой може да ти каже със сигурност. Но силно се съмнявам,че при подобен проблем с гумите ще каже спирам ти слизай и се оправай. За Маслото все пак шансът да даде тая грешка без причина е минимален а ако падне налягането е по-добре да спреш веднага и да се отстрани проблемът а не да чакаш двигателя да блокира. ПРосто колата са я направили да я опазят от пишман шофиори..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 9.06.2004
Местоположение: Софията...

Re: E65 735i 730d

Мнение от acrimonious » 11 Авг 2008, 23:34

AcOrP написа:
acrimonious написа:Пичове, нуждая се спешно от помощ! Утре пътувам в провинцията да гледам с майстор 2 седмИчки, като бях решил дори да капарирам. Хубаво обаче един приятел със сервиз сега доволно ме наплаши. Вика: "Тая кола не е за българските условия. Има адски много електроника, която само пречи. Например като ти спадне гумата, компютърът индикира грешка и независимо, че я напомпаш, трябва да я закараш до най- близкия БМВ- център (такива имало в Сф, Бургас и Пловдив) за да изчистят грешката, щото иначе макс скорост ставала 90 км/ ч. Ако например ти падне леко налягането на маслото, компът блокира бензиновата помпа и освен с пътна помощ няма преместване :roll: ". Разказа ми с две думи как на един пич за да няма такива проблеми му инсталирали сумати софтуер и я направили каруца.. Ако може някой да дава мнение, щото утрешният ден може и да не е толкова розов колкото си мислех, че ще е... :uups: :help:

Колега малко са колегите във форум-а които карат Е65 затова трудно някой може да ти каже със сигурност. Но силно се съмнявам,че при подобен проблем с гумите ще каже спирам ти слизай и се оправай. За Маслото все пак шансът да даде тая грешка без причина е минимален а ако падне налягането е по-добре да спреш веднага и да се отстрани проблемът а не да чакаш двигателя да блокира. ПРосто колата са я направили да я опазят от пишман шофиори..


Мерси за отговора, брат, за гумите не съм писал, че спира, а че ограничава скоростта до изтриване на грешката, но така или иначе... Аз се поразрових и други бмв форуми (чуждестранни) и в които за нехаресващите колата основния лайфмотив е "A lot of complexity when simplicity will do...". Абе отивам утре да ги видя, пък квото сърце покаже!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 12 Авг 2008, 1:32

мои приятел кара такава седмица вече 3 години , първа кола му беше , купиха му е на 150к км , в момента е на 300 хиляди , става въпрос за 730д и единственното дето е правил по нея е нещо по задницата , обаче го праснаха 5к лева , другото само масло и гуми , обаче не ми е казвал да спира или да не иска да върви с повече от 90 , даже и с 250 върви на 300к км , само напоследак стана много мудна от 0 до 120-130 след тва сичко е нормално :) та тва е , гори около 10 на 100 при не много кротко каране , взимаи я и не се чуди , тея с електрониките ги заеби , то коя нова кола няма
It`s party time !

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 5.12.2006

.

Мнение от Peyo Bozov » 12 Авг 2008, 2:22

тоя глупости ти говори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Мнение от vodkarulez » 14 Авг 2008, 9:14

Много е прав Evelin , коя кола в момента не е напръщяла от електроника? Много си е хубава колата. При мен и при Е90-то и Е60-то имам системата за налягането на гумите. Нищо страшно няма , защото грешката можеш и сам да си е изтриеш. Естествено е желателно да си погледнеш и гумите :) Колкото до маслото , колегата ти обясни много правилно , че при правилна употреба , едвали ще ти спира колата от липса на масло. Аз лично такива проблеми не съм имал . Сигурен съм , че ги имам същите предупреждения в колите :) Чувал съм , питал съм , разсъждавал съм .... колата е много добра :) Е има си разни дреболии като рейка , тампони и т.н .. но при кое БМВ ги няма. Както е казал германеца , трябва да имам пари за 2 БМВ , че да си купя 1. Тааа това е единствения проблем , че поддръжката е скъпа в действителност. Нямаш ли излишни авоари , не се впускай в това приключение. Този принцип важи за всяко сравнително ново БМВ :) Успех.

Разкажи какво се случва

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Мнение от Bavarcho » 14 Авг 2008, 10:07

Тоя твои прятел е некъв заклет фен на Мерцедес да говори такива неща за колата.Верно има електроника която пази двигатела и скоростната кутия,няма такива неща да спре колата и некви измишлйотини.колата е много добра особенно дизела е много добър да не кажа наи-добрия за класа!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 17 Авг 2008, 18:36

и кво стана,взе ли нещо
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 18 Авг 2008, 8:12

Пълни глупости...


Например като ти спадне гумата, компютърът индикира грешка и независимо, че я напомпаш, трябва да я закараш до най- близкия БМВ- център (такива имало в Сф, Бургас и Пловдив) за да изчистят грешката, щото иначе макс скорост ставала 90 км/ ч.


Когато ти спадне гумата на таблото излиза индикация за това. Предполагам гумите с които е колата са рънфлат и тяхното ограничение за движение със спукана гума е около 90, но ако искаш можеш да караш и по-бързо. Само да ти стиска ;) За да се "изчисти грешката" си оправяш гумата и инициализираш.

Ако например ти падне леко налягането на маслото, компът блокира бензиновата помпа

Чак като светне червената лампичка за маслото можеш да имаш проблеми ;)
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 19 Авг 2008, 0:47

Колега ,какво стана с колата ,купи ли я ?

На един мой познат фейслифт Е53 след много здраво каране с мръсна газ за морето от София на петолъчката при спиране за зареждане на гориво ,колата му беше показала точно ниско ниво и беше "хлъцнала" та пътна помощ до "Бова кар" в Бургас и там след някаква интервенция,вероятно рестарт през тестера им , го бяха запалили и се оказа ,че маслото не е мръднало от първоначалното си ниво :mhihi:

За такова нещо няма оправдание ,това неможе да са сигурни автомобили според мен :confused: да ей тука да се возят по жълтите павета как и да е ,но да ми го направи това някъде по път както все летя из страната и все времето едва стига ,просто ще го засиля на момента :!: Той по-късно го махна де и си взе по-стара кола,лимузина ...


Георги Пенчев
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 9.06.2004
Местоположение: Софията...

Мнение от acrimonious » 19 Авг 2008, 20:44

Пичове, за добро или лошо, колата вече е моя (макар не и формално). Тотално безпаричие, страх при всяко шумче от гумата и т.н., но предполагам всичко е нормално :lol: Както някой беше казал по- горе, германците казват "Ще си купя едно БМВ, ако имам пари за две". Нямам пари и за една гума още, но като се има предвид, че българите продаваме апартамент и си купуваме кола, пак доволно :mhihi:

Ето я количката- има 2-3 неща за оправяне, но все пак е карана кола...

Изображение


Изображение


Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Мнение от Воденичаров » 19 Авг 2008, 21:05

Честито, колега! С кой мотор е колата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 9.06.2004
Местоположение: Софията...

Мнение от acrimonious » 19 Авг 2008, 22:23

Воденичаров написа:Честито, колега! С кой мотор е колата?


С 3.5-ка :)

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook