Претапициране на таван

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 1.05.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 530d

Мнение от kranki » 21 Юли 2009, 0:11

Невероятня тема!!! Ето с какво ще се занимавам през почивните дни...моят таван си е в отлично здраве като изключим едно две по тъмни петна но от едно известно време ми е бръмнала муха в главата да го претапицирам... искам да го направя черен(само за сенницте не разбрах как става)и ако някой знае от каде в Русе може да се набави плат от този който е като велур или още по добре алкантара нека сподели... благодаря предварително колеги!!!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 17.10.2008
Местоположение: София
Кара: E36

Мнение от Macros » 21 Юли 2009, 17:41

Да попитам нещо и аз,че явно и аз ще се захващам с претепициране на таваня че ми писна да ме завива лятото :mhihi: Та, въпроса ми е към колегите извършили процедурата и имащи шибедаси:трябва ли нещо да се пипа по шибедаха, за да свалим тавана?? Че от няколко места ми казаха да не го пипам и отварям че после можело да протече да не мога да го сглобя и тн ??

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 28.12.2008

Мнение от al3xx » 22 Юли 2009, 8:33

Да кажа и преди няколко дена и аз си тапицирах тавана с черна кожа изкуствна по лесно се изпъва по сгъвките, купих си и две кутии лепило Прома и стана супер добре, старото лепило се маха най-лесно според мен ако има с какво да го нагреете горелка или пистолет за горещ въздух аз така направих като гледате да не го прегреете много да изгори тавана, след като се нагрее на мястото дето е нагрято само дърпате и се отлепя на парцали. А за шибидаха, не е нужно да се сваля, но и да го разглобиш има сглабяне на мой приятел го правихме, че се прецака нещо само трябва да огледаш хубаво как се разглабя понеже може да счупиш някой пластмасов водач, както направихме ние, но след това с капчица малко го залепихме и заспа работи и си без проблем, поне за сега.
http://www.clip4e.com/play.php?id=45143& -ПРОСТ НАРОД СЛАБА ДЪРЖАВА !!!

[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Мнение от stony1 » 30 Юли 2009, 8:28

От доста време ме дразнеше това, че предните и задните колонки на колата са тапицирани със светъл плат, който в течение на годините доста се беше позахабил. Няколко пъти се опитвах да го освежа, но не се получи. Тогава реших , че е дошло времето да ги претапицирам. След като порчетох темата няколко пъти започна едно търсене на подходящия плат, но бързо се отказах от идеята мда ползвам плат и реших, че ще го направя с кожа. Понеже имах само черна кожа използвах нея: Това се получи със задните:
Изображение
Изображение
Изображение
На ред са предните и тавана, като се замислям, дали да не потърся по-светла кожа за тях.

StanceWorks addicted
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 24.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със заключен:)

Мнение от niko11 » 30 Юли 2009, 18:50

уникално са сте се справили вси4ки поздравления

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 9.04.2009
Пол: Мъж
Кара: засилен дизел
Мечтае да кара: на Шаро поршето
Детайли за колата: TOP!!! FULL!!! MPACK!!! Всички екстри за модела! :D :D :D

Мнение от Snoop » 30 Юли 2009, 23:16

Евала колеги! Възхищавам се на сръчността ви. :clap:
Имам само въпрос - как се справяте със свивките? Цепите плата или? :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 31 Юли 2009, 10:04

От къде мога да намеря черен плат с дунапрен отдолу за тавана... търсих в София - никъде нямат точно каквото ми трябва

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 9.04.2009
Пол: Мъж
Кара: засилен дизел
Мечтае да кара: на Шаро поршето
Детайли за колата: TOP!!! FULL!!! MPACK!!! Всички екстри за модела! :D :D :D

Мнение от Snoop » 03 Авг 2009, 18:15

И моя въпрос е същия. От къде в София да си напазарувам тъмен плат с дунапрен от едната страна? ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Мнение от metodi80 » 04 Авг 2009, 11:53

stony1 написа:От доста време ме дразнеше това, че предните и задните колонки на колата са тапицирани със светъл плат, който в течение на годините доста се беше позахабил. Няколко пъти се опитвах да го освежа, но не се получи. Тогава реших , че е дошло времето да ги претапицирам. След като порчетох темата няколко пъти започна едно търсене на подходящия плат, но бързо се отказах от идеята мда ползвам плат и реших, че ще го направя с кожа. Понеже имах само черна кожа използвах нея: Това се получи със задните:
Изображение
Изображение
Изображение
На ред са предните и тавана, като се замислям, дали да не потърся по-светла кожа за тях.


Класика !!!! :clap: Пипаш "яко" - БРАВО !
Каква е кожата и с какво лепило си я лепил ? Дай една снимчица на колата как са застанали колонките , ако ти е възможно ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Мнение от stony1 » 04 Авг 2009, 12:24

Кожата е изкуствена без дунапрен. Когато избирах лепилото, гледах да е по-рядко, за да може лесно да се разнася. Преди доста години имаше едно лепило "Прома" на пазара. Използвах неговия последовател или заместител, както иската така го наречете. Лепилото е това:
Изображение
Не е реклама, има го в почти всички магазини за бои, лакове и лепила. Аз го купих от Бриколаж и цената му е два пъти по-ниска в сравнение с Moment на Henkel.

Снимка ще направя по-късно, след като привърша с тавана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Мнение от metodi80 » 04 Авг 2009, 12:54

stony1 написа:Кожата е изкуствена без дунапрен. Когато избирах лепилото, гледах да е по-рядко, за да може лесно да се разнася. Преди доста години имаше едно лепило "Прома" на пазара. Използвах неговия последовател или заместител, както иската така го наречете. Лепилото е това:
Изображение
Не е реклама, има го в почти всички магазини за бои, лакове и лепила. Аз го купих от Бриколаж и цената му е два пъти по-ниска в сравнение с Moment на Henkel.

Снимка ще направя по-късно, след като привърша с тавана.


:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 28.12.2008

Мнение от al3xx » 04 Авг 2009, 15:03

Промата си го има още по железариите аз с него лепих, но то е по гъстичко и трудно се разтила та много лепило отива ама то е 8.60лв една кутия на мене лично 1,5 кутии ми отидоха
http://www.clip4e.com/play.php?id=45143& -ПРОСТ НАРОД СЛАБА ДЪРЖАВА !!!

[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 9.04.2009
Пол: Мъж
Кара: засилен дизел
Мечтае да кара: на Шаро поршето
Детайли за колата: TOP!!! FULL!!! MPACK!!! Всички екстри за модела! :D :D :D

Мнение от Snoop » 04 Авг 2009, 17:04

Колеги, имам проблем. Не мога да сваля корите отпред, страх ме е да не счупя нещо, дайте съвет как да стане, моля ви. :|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Мнение от bmw325tds » 04 Авг 2009, 19:21

Колеги, и аз ще си претапицирам зверчето!

Дайте работно време на магазина за платове.
Този дето е там по пътя за Панчерево.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Мнение от metodi80 » 04 Авг 2009, 19:44

Snoop написа:Колеги, имам проблем. Не мога да сваля корите отпред, страх ме е да не счупя нещо, дайте съвет как да стане, моля ви. :|


Предполагам говориш за корите на предните колонки ....
Корите на предните колонки се дърпат просто към теб , когато си седнал на седалката. Подпъхваш си ръката м/у кората и стъклото предното , а от другата страна си пъхаш пръстите под уплътнението , така че да хванеш кората и дърпаш към теб (по някога се чупят щипчиците , но дори това да стане после с малко силикон и лепваш кората направо към колонката.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook